Projekt www.oranzada.cz neušel mediálnímu zájmu!

Autor: Odjinud | Publikováno: 23.8.2009 | Rubrika: Politika
CSSD_Titanic

Po necelých čtrnácti dnech své existence, se politický projekt www.oranzada.cz veze na vlně mediálního zájmu. Poprvé o Oranzada.cz informoval server Novinky.cz, poté také idnes.cz. „Samozřejmě nás ohlas v českých médiích těší, ale naším prvotním zájmem bylo vyjádřit politický názor a upozornit mladé lidi, že letos by k volbám opravdu přijít měli.“, říká jeden z autorů projektu Josef Provazník.

Web byl spuštěn 9. 8. 2009 s cílem hlasitě upozorňovat na nesmyslnou populistickou politiku ČSSD a ostatních socialistických politiků. Záměrně jsme zvolili hravější formu vyjádření, abychom zaujali tu část veřejnosti, která spíše pasivně přijímá demagogické výroky politiků z ČSSD  a nad jejím nesmyslným a falešným obsahem se už ani nezamýšlí.“ , vysvětluje druhý z autorů Luboš Zálom.  Kampaň je na rozdíl od řady podobných projektů financována pouze z vlastních zdrojů obou autorů a od pátku 14. 8. je možné ji sledovat rovněž na sociální síti Facebook. Nedílnou součástí projektu jsou originální nálepky s logem „nápadně“ podobným logu ČSSD opatřeným rolničkami a pěti variantami textu:
 
Čistě Sezónní Show Dohrála,
Čert Se Stáčí Doleva,
Činovníci Si Spletli Dobu,
Část Skládanky Se Drolí,
Čestně Se Stát Dlužníkem
 
Nálepky vytištěné v počtu 5000 ks jsou distribuovány prostřednictvím dobrovolných „agitátorů“ z okolí obou autorů především po klubech a letních festivalech po celé České republice. Návštěvníci www.oranzada.cz si mohou nálepky také přímo stáhnout a zapojit se tak do celého projektu. Vedle nálepek jsou na webu k dispozici také bannery různých formátů.
 
 
Denně se na webu vedle aktualit objevuje nový díl satirického komixu „Socánek a Socíšek“, který se hravým a neurážejícím způsobem vyjadřuje k tématům spojeným se socialistickým viděním světa. 
 
Od příštího týdne bude komix denně zařazován také do vydání na www.eportal.cz, kde se také objeví ve větší míře první bannery. Web se stále vyvíjí a brzy své návštěvníky překvapí dalšími novinkami.
 
Autoři webu: Josef Provazník a Luboš Zálom
 

4920 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění