Vylekaný Kalousek si rozdrásal bolák při debatě s občany

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 22.3.2005 | Rubrika: Ostatní
Kalousek

Přinášíme Vám reportáž z debaty předsedy KDU-ČSL Miroslava Kalouska s občany Přerova, jíž se zúčastnil také známý antikomunistický odbojář a bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín. Rozhodně to stojí za přečtení!

Dne 21. března 2005, od 15.45 hodin, se v Přerově, v zasedacím sále Statistického úřadu konala beseda s předsedou KDU-ČSL Miroslavem Kalouskem. Na akci byl pozván několika místními lidovci Vladimír Hučín. Kalousek nejprve sdělil své známé názory na současný stav koalice a vyjádřil přesvědčení, že Stanislav Gross by měl odejít. Poté se rozvinula diskuse.

Vladimír Hučín se Kalouska zeptal, jak se slučuje jeho křesťanská morálka s tím, že bezpečnostním expertem KDU-ČSL je již rok bývalý ředitel BIS Jiří Růžek, který např. zastavil operativní činnost na vyšetřování výbuchu v Přerově, včetně útoku na kancelář KPV v r. 1999, kdy byly při tomto pumovém ataku poškozeny i okna sekretariátu KDU-ČSL, jež se nacházela hned vedle KPV.

Vladimír Hučín Kalouska důrazně upozornil, že Růžek tímto přístupem zachránil komunisty před obrovským skandálem.

Bývalý důstojník BIS též Kalouskovi „připomněl“ jeho někdejšího kolegu z BIS Romana Hrubanta (sedmnáctiměsíční vazba) a dále nezákonné odposlechy, kdy Růžek nechal odposlouchávat vedení KAN a další osoby. Hučín Kalouskovi naplno řekl, že jeho bezpečnostní poradce Jiří Růžek je zločinec, který by měl být dávno v separaci.

Potom se do Kalouska „pustil“ Zbyněk Horváth a mezi jiným mu připomněl Růžkovy aktivity s pronajímáním prostor pro hazardní hry a ruletu, kdy pronájmy provádí spolu s bývalým příslušníkem StB, což je známá informace.

Kalousek byl po dotazech očividně nervózní a dokonce si v rozčilení rozškrábal nějaké znamínko na čele, které mu začalo krvácet.

Hučín posléze Kalouska upozornil na fakt, že již před šesti lety upozorňoval v operativním svazku „SILON“ na podezřelé aktivity ČSSD, např. na poslance ČSSD Kapouna.

Veškerá tato šetření byla po nástupu Růžka zastavena.

Kalousek se poté začal „bít v prsa“ a ujišťoval přítomné, že dělá pro Hučína maximum, že usiluje, aby soud byl veřejný. Na to zazněl sálem smích.

Prostě Kalousek dostal lekci, kterou potřebuje. Jeden dlouholetý lidovec, jistý Hlavačka (věk asi 65), který byl před listopadem 1989 zaměstnán na Okresním národním výboru v Přerově, kde byl znám např. tím, že propagoval postavení sochy Klementa Gottwalda, se na Hučína obořil s tím, že jim „rozbíjí schůzi“.

Kalousek byl, v důsledku předložených informaci - dotazu k osobě Jiřího Růžka, očividně konsternován.

7882 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Jsme kolonií západuTři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světa

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Pochybní lidé kolem premiéra. Mezi odborníky o nich až do pandemie nikdo neslyšel. A další ostrá slova, která právník Dostál řekl i ministroviRuská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění