Vylekaný Kalousek si rozdrásal bolák při debatě s občany

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 22.3.2005 | Rubrika: Ostatní
Kalousek

Přinášíme Vám reportáž z debaty předsedy KDU-ČSL Miroslava Kalouska s občany Přerova, jíž se zúčastnil také známý antikomunistický odbojář a bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín. Rozhodně to stojí za přečtení!

Dne 21. března 2005, od 15.45 hodin, se v Přerově, v zasedacím sále Statistického úřadu konala beseda s předsedou KDU-ČSL Miroslavem Kalouskem. Na akci byl pozván několika místními lidovci Vladimír Hučín. Kalousek nejprve sdělil své známé názory na současný stav koalice a vyjádřil přesvědčení, že Stanislav Gross by měl odejít. Poté se rozvinula diskuse.

Vladimír Hučín se Kalouska zeptal, jak se slučuje jeho křesťanská morálka s tím, že bezpečnostním expertem KDU-ČSL je již rok bývalý ředitel BIS Jiří Růžek, který např. zastavil operativní činnost na vyšetřování výbuchu v Přerově, včetně útoku na kancelář KPV v r. 1999, kdy byly při tomto pumovém ataku poškozeny i okna sekretariátu KDU-ČSL, jež se nacházela hned vedle KPV.

Vladimír Hučín Kalouska důrazně upozornil, že Růžek tímto přístupem zachránil komunisty před obrovským skandálem.

Bývalý důstojník BIS též Kalouskovi „připomněl“ jeho někdejšího kolegu z BIS Romana Hrubanta (sedmnáctiměsíční vazba) a dále nezákonné odposlechy, kdy Růžek nechal odposlouchávat vedení KAN a další osoby. Hučín Kalouskovi naplno řekl, že jeho bezpečnostní poradce Jiří Růžek je zločinec, který by měl být dávno v separaci.

Potom se do Kalouska „pustil“ Zbyněk Horváth a mezi jiným mu připomněl Růžkovy aktivity s pronajímáním prostor pro hazardní hry a ruletu, kdy pronájmy provádí spolu s bývalým příslušníkem StB, což je známá informace.

Kalousek byl po dotazech očividně nervózní a dokonce si v rozčilení rozškrábal nějaké znamínko na čele, které mu začalo krvácet.

Hučín posléze Kalouska upozornil na fakt, že již před šesti lety upozorňoval v operativním svazku „SILON“ na podezřelé aktivity ČSSD, např. na poslance ČSSD Kapouna.

Veškerá tato šetření byla po nástupu Růžka zastavena.

Kalousek se poté začal „bít v prsa“ a ujišťoval přítomné, že dělá pro Hučína maximum, že usiluje, aby soud byl veřejný. Na to zazněl sálem smích.

Prostě Kalousek dostal lekci, kterou potřebuje. Jeden dlouholetý lidovec, jistý Hlavačka (věk asi 65), který byl před listopadem 1989 zaměstnán na Okresním národním výboru v Přerově, kde byl znám např. tím, že propagoval postavení sochy Klementa Gottwalda, se na Hučína obořil s tím, že jim „rozbíjí schůzi“.

Kalousek byl, v důsledku předložených informaci - dotazu k osobě Jiřího Růžka, očividně konsternován.

7220 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Je třeba, aby nyní promluvil Putin – a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí ArmageddonTakovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidí

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Na uzavřené noční jednání Pirátů s ODS nečekaně dorazil primátor Hřib. Děly se věci, o kterých se mluví ještě po osmačtyřiceti hodináchPrávo na zbraň v Senátu: Dienstbier proti všem. Nemyslete si, že vás to ochrání před právem Evropské unie, hrozil
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění