Vylekaný Kalousek si rozdrásal bolák při debatě s občany

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 22.3.2005 | Rubrika: Ostatní
Kalousek

Přinášíme Vám reportáž z debaty předsedy KDU-ČSL Miroslava Kalouska s občany Přerova, jíž se zúčastnil také známý antikomunistický odbojář a bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín. Rozhodně to stojí za přečtení!

Dne 21. března 2005, od 15.45 hodin, se v Přerově, v zasedacím sále Statistického úřadu konala beseda s předsedou KDU-ČSL Miroslavem Kalouskem. Na akci byl pozván několika místními lidovci Vladimír Hučín. Kalousek nejprve sdělil své známé názory na současný stav koalice a vyjádřil přesvědčení, že Stanislav Gross by měl odejít. Poté se rozvinula diskuse.

Vladimír Hučín se Kalouska zeptal, jak se slučuje jeho křesťanská morálka s tím, že bezpečnostním expertem KDU-ČSL je již rok bývalý ředitel BIS Jiří Růžek, který např. zastavil operativní činnost na vyšetřování výbuchu v Přerově, včetně útoku na kancelář KPV v r. 1999, kdy byly při tomto pumovém ataku poškozeny i okna sekretariátu KDU-ČSL, jež se nacházela hned vedle KPV.

Vladimír Hučín Kalouska důrazně upozornil, že Růžek tímto přístupem zachránil komunisty před obrovským skandálem.

Bývalý důstojník BIS též Kalouskovi „připomněl“ jeho někdejšího kolegu z BIS Romana Hrubanta (sedmnáctiměsíční vazba) a dále nezákonné odposlechy, kdy Růžek nechal odposlouchávat vedení KAN a další osoby. Hučín Kalouskovi naplno řekl, že jeho bezpečnostní poradce Jiří Růžek je zločinec, který by měl být dávno v separaci.

Potom se do Kalouska „pustil“ Zbyněk Horváth a mezi jiným mu připomněl Růžkovy aktivity s pronajímáním prostor pro hazardní hry a ruletu, kdy pronájmy provádí spolu s bývalým příslušníkem StB, což je známá informace.

Kalousek byl po dotazech očividně nervózní a dokonce si v rozčilení rozškrábal nějaké znamínko na čele, které mu začalo krvácet.

Hučín posléze Kalouska upozornil na fakt, že již před šesti lety upozorňoval v operativním svazku „SILON“ na podezřelé aktivity ČSSD, např. na poslance ČSSD Kapouna.

Veškerá tato šetření byla po nástupu Růžka zastavena.

Kalousek se poté začal „bít v prsa“ a ujišťoval přítomné, že dělá pro Hučína maximum, že usiluje, aby soud byl veřejný. Na to zazněl sálem smích.

Prostě Kalousek dostal lekci, kterou potřebuje. Jeden dlouholetý lidovec, jistý Hlavačka (věk asi 65), který byl před listopadem 1989 zaměstnán na Okresním národním výboru v Přerově, kde byl znám např. tím, že propagoval postavení sochy Klementa Gottwalda, se na Hučína obořil s tím, že jim „rozbíjí schůzi“.

Kalousek byl, v důsledku předložených informaci - dotazu k osobě Jiřího Růžka, očividně konsternován.

7674 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Jsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...Pomozte nám, prosímMegakšeft s Covidem už se peče: EU objednává vakcíny za stamiliardy. Nikdo se na nic neptáSebedestrukce západu: Americká kulturní revoluce nás může zničit neméně než před 100 lety revoluce ruskáJak se mohlo stát, že malá země obdařená mimořádnými přírodními krásami i schopnými obyvateli zažila tak dramatický pád? Libanon totiž představuje příklad uskutečněného ideálu multikulturní společnosti

euPortal.cz

Totalita vchází nenápadně: Kousek po kousku. Stara, dobra Anglija ide do hajzluEuroparlament navrhuje, aby si domácnosti musely kupovat emisní povolenky na topení

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITADnes to přijde! Bdělí už vyrazili do protiútoku!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

eOdborar.cz

Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobytMajdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%

ParlamentniListy.cz

Babiš se bojí, tuší Šídlo. Covid prý udělá svéVen z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočila
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění