Paroubek - na buldozer zapomeňte

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 29.7.2009 | Rubrika: Politika
Paroubek 2

Jeho novou roli vystihuje spíše dětský kočárek. Ten člověk totiž nedokáže ani důstojně padnout. On se musí předtím i znemožnit.

Že to jde s Jeho Zavalitostí s kopce, je zřejmé už delší dobu. Něco naznačovala i óda jeho manželky Petry, v níž nám sugerovala nejen to, jak je Paroubek užasný, ale také že vypadá báječně. Takové laciné pochlebování od osoby blízké je nanejvýš trapné, ale hlavně podezřelé. Každopádně to naznačuje pokus o léčbu nějakého kompexu.

Vrcholu to dostoupilo, když se Paroubek pokusil postavit do čela vlastních kritiků. Vyšehradskou výzvu, která protestuje proti jeho neprincipiálnímu pojetí politiky, se snaží vydávat za svůj starý plán modernizace ČSSD. Tristní a ubohé.

Dokud byl Paroubek v kondici, zašlapal by kritiky do země. Tak to musí dělat každý autokrat, který ovládá lidi strachem. Když takový autoritář ztratí respekt, nezbude mu nic. A to se právě stalo. Urban, Sobotka, Škromach, Kopecký, Foldyna, Šplíchal a třeba Onderka prokázali, že kouzlo Paroubkovy nedotknutelnosti je to tam. Nimbus padrina strany padl a nic na tom nezmění jeho trapná role kajícníka. Právě naopak, je  jen dokladem slabosti toho, jenž si kdys nechával říkat buldozer.

Metafora buldozeru tak metamorfuje do představy dětského kočárku. Není, pravda, tak uzpůsoben k odhrnování překážek, zato více sluší tomu pozornému, galantnímu, něžnému, usměvavému, vtipnému a laškujícímu báječnému manželovi a nastávajícímu otci. Řekl bych, že Paroubek dozrál, aby se z vedení strany odebral na mateřskou dovolenou. Nepochybuji, že by dokázal co do jejího luxusu trumfnout i mateřskou Talmanové blahé paměti. Autorita ve straně je podlomena nenávratně a natolik, že by se měl upnout k soukromým záležitostem.

 

Neodpustím si ještě jeden dloubanec. Paroubek oznámil, že čeká dceru a že uvažují o jménu Margarita. Zaprvé mi to připadá lacině cizokrajné, jak mají ve zvyku své děti postihovat na celý život téměř všichni, kdož se pokládají za „sereblity" (tj. mediální sorta celebrit). Tito lidé nepovažují česká jména za dost dobrá pro své potomky. Zadruhé to naznačuje, že se Paroubek nějak nemůže odpoutat od své dovolené, kde si mohl dopřávat stejnojmenný kokteil z tequily a limetky. Opravdu hlubokomyslné. Nám všem by se vyplatilo se mu na ty drinky skládat, jen aby se nevracel.

 

Z předchozích reakcí v diskusi vím, že budu kritizován, že si chci jen na kritice Paroubka zvýšit karmu a že článek neobsahuje žádné nové sdělení. K tomu bych chtěl říci, že nejde o mou karmu, ale o to, že chci svou troškou do mlýna přispět k tomu, aby si co nejvíce lidí uvědomilo, že tento buldozer už je naštěstí a neodvratně na konci své životnosti, takže další investice do důvěry by byly neekonomické. Prostě šlus. A v tom tkví i ono „nové" sdělení, že straničtí kolegové se přestali Paroubka bát. A to je neodvratná předzvěst jeho pádu.

http://streit.blog.idnes.cz/

6902 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Migrační vlna nabírá na síle. Na řecké ostrovy, jejichž infrastruktura už teď praská ve švech kvůli náporu migrantů, se v blízké době chystá doplout z Turecka až několik tisíc dalších lidíUSA hledají záminky k napadení Íránu. Je to zase klasika – americká propaganda a americká vláda opět lžou. Hůř než kdy Rudé právo tisklo

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou děti

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konceNezávislost ČT? Nic takového prostě neexistuje. Zdrcující rozbor bývalého radního Štěpánka
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění