Po lehkém otřesu v roce 1989, kdy pár nezasvěcených soudruhů chtělo na antisocialistické živly na náměstích našich měst povolávat Lidové milice, potažmo tanky, bylo nakonec po stranické linii zřejmě vysvětleno, že nebude pro bolševiky tak zle, neboť mladí komsomolci si můžou do začátku budování sociálkapitalismu v klidu rozkrást majetek SSM a Pionýrské organizace, staří kozáci pak pomocí bankovního tunelingu zbytek. Plebs, co si myslel, že vybojoval nějakou revoluci si utáhne opasky a z daní to v pohodě zaplatí. Všechno se pak svede na Klause a je vymalováno.


 

Jediným konkrétním výsledkem sametové předávačky moci jsou třešně místo rudé hvězdy ve znaku zločinecké organizace a obětní beránek Miroslav Štěpán, který měl alespoň bouřící Praze dokázat, že jsme se se všemi těmi justičními vrahy, staviteli koncentráků, udavači, kádrováky našich životů, cenzory a zloději soukromého majetku nějak vypořádali.


 

Současná bolševická elita si je tohoto asi dobře vědoma. Ví, že by se i po dvaceti letech mohli najít nějací šťouralové, kteří by mohli tato témata otevírat nepříjemnými otázkami na kandidáty KSČ(m) do parlamentu. Aby se snad některý nepodřekl a nevyjevil drzému tazateli celou pravdu prezentovanou na uzavřených stranických schůzích, vydalo politbyro manuál, kterak tyto dotěrné “antikomunistické primitivy” poslat, s prominutím, do prdele.


 

Jak se tedy věci mají z mého pohledu (odpovědi, které by měly zaznít, ale určitě nezazní):


 

1. Proč jste se nepřejmenovali?

A proč bychom to dělali. Spolu s námi je v tomto národě kolem 15% kovaných bolševiků, kteří jsou hrdí na svoji minulost a ani to nechtějí skrývat volbou ČSSD.


2. Může být komunismus, socialismus demokratický? A co monopol jedné strany?

Monopol jedné strany je to nejlepší, co jsme pro sebe vymysleli. Žádné hloupé žvásty samozvaných demokratů, žádné rozvracení republiky. Tvrdá ruka, koncentráky a absolutní moc. To je holt ten třídní boj. Po ničem jiném ani netoužíme, snad se to povede ve spojení KSČSSD.


3. Hlásíte se k třídnímu boji, revoluci a diktatuře proletariátu?

Samozřejmě, ale nesmíme o tom zatím otevřeně mluvit. Musíme malinko lavírovat, jako že Švédsko, sociální jistoty, boj proti strůjcům finanční krize a americkému radaru. I na to spousta naivních hlupáků slyší.


4. Budete znovu zestátňovat?

Těžká otázka. Většina milionářů a nových “zbohatlíků” je z naší vlastní stáje. Jenomže bychom museli ten náš komunistický ráj z něčeho zase chvíli dotovat, takže určitě ano. Nějak by se to navleklo, aby naši plánovači pětiletkových úspěchů mohli důmyslnou propagandou znovu plíživě okrást nekomunistickou většinu národa. Jako v našem zlatém období po roce 1948 by to asi už nešlo, ale uměli bychom si poradit. Všimněte si jak kolega Bohuslav Sobotka pomalu připravuje půdu.


5. V čem je politika KSČM odlišná od KSČ?

Hlavně nesmíme veřejně proklamovat naše cíle. Na stranické schůzi si to tak nějak po bolševicku řekneme, ale tadyhle ta svoboda slova, ti protivní novináři a další pisálkové, co nás pořád chytají za slovo a připomínají 40 let vlády naší mateřské KSČ, pořád něco o koncentrácích, politických vězních, otrockém postavení vůči SSSR atd. ... Nicméně, soudruzi bděte!


6. Co pro vás znamená 17. listopad 1989?

Pohoda, klídek, tabáček. Snad je ten Mirek Štěpán. Ale jinak?


7. Proč těžíte z dnešních ekonomických problémů, když za ně nesete vinu i vy? (Všude jsou bývalí či současní komunisté.)

Myslíte, že jsme padlí na hlavu a přiznáme, že jsme za těch 40 let tuto zemi přivedli “zu grunt”? Naopak, musíme tvrdit, že jen s námi by se vrátil socialistický ráj na zemi, který ti zlí kapitalisté vytunelovali. Lidi mají krátkou paměť a na fronty na vložky, Tuzexy, pořadníky na Trabanty, vývoz do spřátelených zemí bez placení, výrobu nepotřebných hovadin na sešrotování, drancování přírody, dělnické ředitele, či další “vymoženosti” vlády jedné strany si už snad ani nepamatují.


8. Souhlasíte se soukromým vlastnictvím?

Jistě, ale jen s naším vlastním. Ostatní jsou tady od toho, aby nám jej “svěřili” do správy a to třeba i revolučním násilím. Tak pravil Karel Marx, V. I. Lenin, amen, čest naší práci.


9. Proč odmítáte, že za dvacet let udělala naše země velký pokrok?

My to neodmítáme. Naše konta jsou tučná a můžeme si za ty prachy koupit na co si vzpomeneme. Navíc ten majtek nemusíme pořád nějak skrývat. Sem tam sice nějaký pisálek drze porovnává naše reálné příjmy a hodnoty našich statků, ale to jsou jen takové bouřky ve sklenici vody. Kamarádi z parlamentu našili takové zákony, že jsme my i naše peníze absolutně nedoknutelní. To je velký pokrok.


10. Proč nechcete uznat, že současná kriminalita je důsledkem demoralizace společnosti za vaší vlády, kdy jste lidem sebrali majetek?

My jsme dali moc různým kreatůrám, které by v normální společnosti žily někde na okraji. Zlodějům, podvodníkům udavačům, patologickým násilníkům, alkoholikům, nefachčenkům a hlupákům s IQ pokojové teploty. Doba se naoko změnila, ale ti lidé ne. Tak co byste vlatně chtěli? Buďte rádi, že už vás nestřílíme na hranicích a nevěšíme v kriminálech.

11. Co máte proti demokracii? Jste jedinou nedemokratickou stranou v politickém spektru.

Podívejte, my máme ve znaku třešničky a to je záruka demokracie. Alespoň pro veřejnost. Nikdo nám tedy nemůže vyčítat, že jsme se “nedemogratyzovali”. Třešničky, rozumíte?


12. Jak se díváte na procesy 50. let (Horáková apod.)?

Míla Ransdorf je takovej frajer, že Horákové přispěl dokonce na pomník. Hrozně jsme so tomu na ÚV nasmáli. Udělali jsme si mejdan, kouřili doutníky od Fidela, pouštěli si video ze zkoušek raket dlouhého doletu v KLDR, hráli jsme kopky o petrodolary od Chávéze, pili Putinovku a poslouchali starou písničku od námi zakázaného Kryla “... vrah o morálce káže ...”

Občané a občanky, víte co nám můžete?