Politický gambler Kalousek v čistírně maskota Schwarzenberga

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 16.7.2009 | Rubrika: Politika
Kalousek

Strana TOP 09 navrhuje Schwarzenberga za premiéra. Stejně tak by jej mohla navrhovat třeba do role agenta 007 Jamese Bonda v příštím filmu. Má obdobnou pravděpodobnost i kvalifikaci.

Miroslav Kalousek

 

Není pochyb o tom, že tandem řídí ze zadní pozice Kalousek. Jenže by velmi směšně vypadalo, kdyby chtěl právě on získávat politické body proklamovaným bojem s korupcí. Těžko by také tento politický dezertér, pro něhož mají být lidovci příliš levicoví, ačkoliv se po volbách paktoval s Paroubkem a komunisty, mohl být vnímán jako autentický konzervativec.

Podle komentáře Martina Komárka „Kníže premiérem. Je to uTOPie?" měl přímo říci: „Já jsem hazardní hráč a politika je pro mě droga. Když jste hráč a přijdete do velkého kasina, zkuste nehrát."

Za prvé jsem jej slyšel ne tak dávno štkavě lkát, že v politice končí. Za druhé jakákoliv závislost je choroba a měla by se léčit. Za třetí, pokud je motivací v politice nikoliv veřejná služba, ale uspokojení vlastních vášní, je to nepřijatelné. A za páté, je-li politika pokládána za hru, je to nadmíru nebezpečné.

A to vůbec nemusím vzpomínat na všechny ty špinané (zbrojařské, bytové i kriminální) kauzy, které kolem něho podezřele často kroužily. Ne, vina mu nebyla - jako je u vysokých politiků pravidlem - nikdy prokázána. Na to jsou příliš vlivní a někteří i šikovní. Ale ty kalné vody jej obklopovaly a není možné, že by z nich vyšel alabastrově čistý, i kdyby povstal jako Fénix v lůně nové strany.

Ono se sice dá docela úspěšně spoléhat na krátkou paměť voličů. Ale čeho je moc, toho je příliš, jak si jistě při své inteligenci Kalousek dokázal spočítat. Proto potřebuje stafáž, jež by vyčistila jeho pověst. Už v Topolánkově vládě na tom zapracoval, když si nasadil masku nesmlouvavého strážce pokladny. A to s velkým úspěchem, když uvážíme, že se mu vůbec, ale vůbec nepodařilo zastavit trend propadu zanechaný Bohuslavem Sobotkou.

Karel Schwarzenberg

Ale za hlavního pucfleka byl angažován zelený feudál Schwarzenberg, který bůhvíproč u části obyvatelstva požívá úcty. Částečně za to může úroveň našich politiků žabomyších dimenzí, částečně nostalgie za předválečnými časy, ale hlavně bulvární přístup k celebritám, zejména se šlechtickými tituly. Je to taková svérázná postava z telenovely.

Jen na okraj poznamenávám, že už od dob T. G. Masaryka je používání šlechtických titulů zakázáno a je dosud protizákonné. Masaryk dobře věděl, proč. Schwarzenberg je prototypem těch, kdož v mezinárodní politice prokazují, že jejich ambicí je otočit kolem dějin před první světovou válku. A v té době ještě jak známo neexistovalo ani Československo, aby bylo jasno.

S tím souvisí i hlavní skvrna, kterou se nepodaří vyčistit ani Schwarzenbergovi. Je totiž na šatech samotného cídila. Schwarzenberg je jedním z kmotrů samostatného Kosova, což zároveň znamená především rozvrat svrchovaného Srbska a dovršení etnického vyčišťování tohoto území od Slovanů, jak velí reminiscence na Velkou Albánii. A flek jménem Thaći, s nímž se objímal, se mu musel krví smísenou s drogami propálit až pod kůži.

TOP 09

Takže v čistírně páně Schwarzenberga by se mohl umazat i umolousaný Kalousek. Navíc oba jsou přeběhlíky a vytvořili nechutnou černo-zelenou mesalianci. Jako by šlo starým psům uvěřit, že v nové boudě zapomenou staré zlozvyky a naučí se novým kouskům. Ke všemu ještě se nad nimi vznáší Havlův duch a smrdí Bakalovy peníze.

 

PS Příznivci nechť mi prosím nepíší hloupé nařčení, že svým postojem k TOP 09 pomáhám Paroubkovi a komunistům a že jediná možnost je koalice ODS a TOP 09. I kdyby opravdu jiná alternativa neexistovala, tak raději budu volit pošetile a bez ohledu na uzavírací klauzuli, než bych dal hlas něčemu tak profláknutému. Navíc si myslím, že to, že strana může být něčí koaliční spojenec, je chabým opodstatněním volby.

streit.blog.iDNES.cz

11832 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Moudrá ekonomická politika ruského prezidenta Vladimira Putina přináší své ovoce a tím bychom se měli inspirovatPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Boris Bruselu necouvne, to raději skončí jako mrtvola v příkopu. Doktor Rogozov a novinky z Brexitem zmítané Británie, které vám Bohumil Vostal neřekneZeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění