Jaká to nespravedlnost! Svými vlastními ostrými lokty a ještě ostřejším jazykem se pracně vyšvihl mezi smetánku v Lidovém domě, dokáže najednou zastávat funkci poslance, hejtmana, obecního zastupitele, ba i provozovat zprivatizované zdravotnické zařízení a k tomu navrch zvládá dělat muže dvěma manželkám, má najednou přijít zkrátka?

Situace se natolik vyostřila, že se proto němu postavilo vedení ČSSD. Vcelku oprávněně se vedení bojí, že právě David Rath pomůže významnou měrou socialistům volby prohrát. Roztržka je dokonce tak velká, že lídr kandidátky exministr Urban vyhrožuje, že pokud z kandidátky neodejde Rath, udělá to sám.

Požár musel přijet hasit dokonce i sám předsedissimus Paroubek, který udělal do této doby něco nevídaného. Zkritizoval Ratha a řekl, že by se měl Rath ukáznit. Je to paradoxní, protože právě "štěkání" a nevybíravé útoky vůči ODS byly tím hlavním důvodem, proč David Rath udělal u socialistů kariéru.

Jenže David Rath už má takovou povahu. Tento novodobý Sládek zkrátka nedokáže nebýt bez ostrých konfrontací a už vůbec nedokáže potlačit svou mstivost vůči těm, kteří mu neprokazují stodvaceti procentní loajalitu. Stačí si vzpomenout na jeho spor se soudkyní, kdy sám sebe pasoval nad zákon a soudkyni, která rozhoduje podle platných zákonů žene k soudu kvůli šikaně.

David Rath je jak rozmazlené a drzé děcko, které neustále někoho provokuje a když se mu dostane patřičně rázné odpovědi, utíká na dotyčného žalovat a využívat svého vlivu k pomstě, většinou ve formě odvolání. Otázka je, zda si v ČSSD promysleli, nakolik je David Rath neřízenou střelou a zda se nemůže vše otočit proti straně.

Stejně jako když byl odejit z ODS, může se v případě podobného kroku od ČSSD začít David Rath mstít svým jedinečným způsobem. Pravidelnou dehonestací, urážkami, používáním lží, osočováním či žalobami. Zároveň může David Rath zcela jistě použít nemálo věcí ze socialistického špinavého prádla a věřte tomu, že určitě nemálo špinavostí bude David Rath vědět.

Takovýto člověk je časovanou bombou v každé straně kromě té, kterou sám povede a dost možná i tam. Socialisté si ho pustili až do nejvyšších pater a nyní mohou jen litovat, že tak učinili. Odpovědnost za to nese Jiří Paroubek, který si právě Ratha neprozřetelně vybral a osobně prosadil.

Pro pravicově smýšlející občany je samozřejmě dobré, aby si socialisté Ratha ponechali co nejdéle. Například svým pojetím výkonu hejtmanské funkce dokázal spoustu lidí odpudit. Socialisté jsou teď vpravdě před Sofiinou volbou. Buď si Ratha ponechají a on jim bude dál škodit nebo se ho zbaví a on se jim bude mstít. Chyba nastala v okamžiku, kdy muž se šestým smyslem a posláním od vyšší bytosti Davida Ratha angažoval.