Cirkusové kotrmelce. Tak by se dal charakterizovat vývoj na teplické kandidátce ČSSD pro podzimní volby. Kateřině Brožové buď teprve došlo anebo jí to konečně někdo vysvětlil, že se svými manýry a nulovými zkušenostmi se zkrátka do politiky a navíc ještě za stranu, která si osobuje právo mluvit za chudé, nehodí a nepatří.

Od šéfa socialistů to byl především marketinkový tah, jak přitáhnout další voliče, kteří raději nepřemýšlí. Jiří Paroubek si Kateřinu Brožovou sám navrhl, kandidoval a prosadil do čela teplické kandidátky. Že tato volba vyvolala zlou krev mezi teplickými socialisty snad netřeba mluvit.

Ono je to docela směšné, když mnoho let pracujete pro stranu a pak zásahem předsedy, který se shlédl v blonďatých děvách, jste upozaděni ženou, která nemá o politice ani páru a její jedinou předností je popularita z televizní obrazovky a obsah podprsenky.

Výrok Kateřiny Brožové, že by si nikdy nevzala muže, který by byl hezký, ale chudý silně nekoresponduje s jejím proklamovaným "sociálním cítěním". Ono je něco jiného zajít se na chudobu nebo opuštěné děti podívat, politovat je a vrátit se do svého blahobytu a něco jiného je si to den po dni prožívat.

Ač socialistický program nemusím stejně jako některé jeho představitele, musím souhlasit s Jaroslavem Foldynou, který paní Kateřině napsal dopis a v němž podle vlastního vyjádření uvádí, že "...region tak sociálně zmítaný nezaměstnaností a extremismem potřebuje komunálního politika, a ať si položí otázku, jak by to řešila ona, herečka z Prahy. Ať kandiduje v Praze, kde je vhodnější společenská skladba."


Čtěte článek
Brožová vzdala kandidaturu, na poslancování by neměla čas
na zpravy.idnes.cz
 

Mnozí zastánci Kateřiny Brožové na kandidátce ČSSD se oháněli bývalým americkým prezidentem Ronaldem Reaganem s tím, že i on byl herec a dotáhl to až na prezidenta. Jenže tito obdivovatelé protagonistky Pojišťovny štěstí zapomínají na jeden velice důležitý fakt, a to, že Ronald Reagan předtím než se stal prezidentem, dělal politiku dlouhá léta a vypracoval se prakticky od nuly.

To se v případě dosazení blonďaté herečky na první místo kandidátky říct nedá. Musela by si projít nejprve komunální politikou a pak přesvědčit spolustraníky a voliče, že by byla dobrou poslankyní. K tomu, aby se dostala na první místo kandidátky, přijel osobně dohlédnout sám kmotr, pardon, předseda strany. Snad proto, aby se jaksi omylem Kateřina Brožová náhodou neocitla mimo kandidátku.

Kateřina Brožová prý svou rezignaci odůvodnila tím, že by na hraní a poslancování neměla čas. To jí ale mělo být jasné hned od samého začátku. Možná, že si od toho herečka slibovala větší popularitu, každopádně se její osobou znovu zabýval bulvár a o kom se nepíše, jako by byl mrtvý, takže cíle bylo dosaženo.

Místo přepuštěné Kateřinou Brožovou tak s největší pravděpodobností zaujme Jiří "Guma" Šlégr, který skončil na kandindátce hned za ní. Ten se již na práci poslance těší, jen se obávám že jeho zkušenosti se mu v poslanecké sněmovně také jaksi hodit nebudou, leda by došlo k situaci jako v některém z asijských parlamentů, kdy dojde k hromadné rvačce.

Místo sexbomby tak zbyla jen "Guma" a rozhádaní regionální politici. Neměla by být kandidátka záležitostí místních organizací bez toho, aby jim do složení (kromě například kriminálních případů) mluvilo ústřední vedení? No ale říkejte to Jiřímu Paroubkovi, když on tak rád má vše pod palcem.