Proces H - dokument, který by měli vidět všichni, levičáci obzvlášť

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 9.6.2009 | Rubrika: Politika
Ne KSČM

Česká televize přišla s unikátním projektem, rekonstrukcí vykonstruovaného monstrprocesu s Miladou Horákovou a dalšími. Proti vysílání se ihned ozvali komunisté.

Česká televize v desetidílném seriálu rekonstruuje proces den po dni v datech, kdy proces před 59 lety probíhal. V dokumentu se objevují autentické záběry, výpovědi i vedení procesu, kdy soudce a žalobci vedou obžalované k předem připraveným odpovědím.

Dokument ukazuje v přímém světle zrůdnost komunistické ideologie, která řízena Moskvou musela najít nějakého vnitřního nepřítele a přijít s exemplárními tresty, aby si lid příliš nevyskakoval. Zároveň se tím kromě poslušnosti měla navodit atmosféra strachu ze Západu, kdy zlí imperialisté touží po válce (sotva národ jednu přečkal) a chtějí přinést zlo.

Proces s Miladou Horákovou je velice poučný. Ukazuje, kam až je komunistická ideologie schopna zajít a jak je jakýkoliv odlišný názor považován za škodlivý a je nutno jej umlčet. Paralely bychom našli i dnes, ačkoli se popravy a monstrprocesy nekonají. Bohužel, i dnes je pro některé představitele ideologií nebo moci jakýkoli jiný názor nepřijatelný, škodlivý a umlčení hodný, ať už jde třeba o globální oteplovače nebo eurohujery.

Dokument odhaluje, jak byl proces připraven, jak běžel podle předem stanoveného scénáře a ukazuje, jak byl celý proces zmanipulovaný a řízený. Obžalovaní byli odsouzeni ještě dříve, než proces začal a samotný soud bylo jen divadlo pro veřejnost. Muselo být prokázáno napojení na západní tajné služby, velezrada či příprava války. Původní debatní kroužek se tak stal protistátním živlem, který bylo nutno vyrvat i s kořeny.

o d s u z u j í   s e
za to všichni podle §1 odst. 3 zák.č.231/48 Sb. se zřetelem na ustanovení §34 tr.z.:

1) JUDr Milada Horáková k trestu   s m r t i
2) Jan Buchal k trestu   s m r t i
3) JUDr Oldřich Pecl k trestu   s m r t i
4) Záviš Kalandra k trestu   s m r t i
5) JUDr Josef Nestával s použitím ustanovení §113 odst.1 zák.č.319/48 Sb. k trestu těžkého žaláře na
    d o ž i v o t í
6) JUDr Jiří Hejda s použitím ustanovení §113 odst.1 zák.č.319/48 Sb. k trestu těžkého žaláře na
    d o ž i v o t í
7) František Přeučil s použitím ustanovení §113 odst.1 zák.č.319/48 Sb. k trestu těžkého žaláře na
    d o ž i v o t í
8) Antonie Kleinerová s použitím ustanovení §113 odst.1 zák.č.319/48 Sb. k trestu těžkého žaláře na
    d o ž i v o t í
9) JUDr Bedřich Hostička s použitím ustanovení §113 odst.1 zák.č.319/48 Sb. k trestu těžkého žaláře
    na dobu 28 ( d v a c e t i   o s m i )   r o k ů  , zostřenému půlletně jedním tvrdým ložem
10) JUDr Zdeněk Peška s použitím ustanovení §113 odst.1 zák.č.319/48 Sb. k trestu těžkého žaláře
      na dobu 25 ( d v a c e t i   p ě t i )   r o k ů  , zostřenému půlletně jedním tvrdým ložem
11) JUDr Jiří Křížek s použitím ustanovení §113 odst.1 zák.č.319/48 Sb. k trestu těžkého žaláře
      na dobu 22 ( d v a c e t i   d v o u )   r o k ů  , zostřenému půlletně jedním tvrdým ložem
12) Františka Zemínová s použitím ustanovení §113 odst.1 zák.č.319/48 Sb. k trestu těžkého žaláře
      na dobu 20 ( d v a c e t i )   r o k ů  , zostřenému půlletně jedním tvrdým ložem
13) Vojtěch Dundr s použitím ustanovení §113 odst.1 zák.č.319/48 Sb. k trestu těžkého žaláře
      na dobu 15 ( p a t n á c t i )   r o k ů  , zostřenému půlletně jedním tvrdým ložem

Proti vysílání dokumentu se ostře ohradil předseda komunistů Vojtěch Filip. Přesto, že současní parlamentní komunisté tvrdí, že nemají se svou předchůdkyní KSČ nic společného, vadí jim vysílání tohoto ničím nepřikrášleného dokumentu. Podle komunistů prý není objektivní a poškozuje komunisty před volbami. Co už by mělo být víc objektivní než autentické záběry?

"KSČM je jinou politickou stranou než KSČ a má vlastní historii. To ale neznamená, že se nehlásíme k minulosti i současnosti," píše Vojtěch Filip řediteli České televize. Pokud je tedy KSČM jinou stranou, tak proč jim vadí vysílání o zmanipulovaném procesu? Že by snad proto, že KSČM až tak jiná strana není? V parlamentu se komunisté tváří jako největší lidumilové, ale stačí si zajít na jejich prvomájové srocení a tam každý může vidět, že KSČM se od KSČ liší pouze jedním písmenkem.

Podle §389 tr.ř. jsou všichni obžalovan povinni nahraditi rukou společnou a nerozdílnou náklady na řízení trestní, každý pak zvláště náklady výkonu svého trestu.

Podle §47 zák.č.231/48 Sb. se ukládá vedle trestu na svobodě peněžitý trest, a to:
JUDr Josefu Nestávalovi ve výši 50.000 Kčs,
JUDr Jiřímu Hejdovi ve výši 500.000 Kčs,
Františce Zemínové ve výši 15.000 Kčs,
Františku Přeučilovi ve výši 80.000 Kčs,
Antonii Kleinerové ve výši 20.000 Kčs,
JUDr Zdeňku Peškovi ve výši 60.000 Kčs,
Vojtěchu Dundrovi ve výši 10.000 Kčs,
JUDr Bedřichu Hostičkovi ve výši 30.000 Kčs,
JUDr Jiřímu Křížkovi ve výši 150.000 Kčs

Podle §48 zák.č.231/48 Sb. vyslovuje se u všech obžalovaných konfiskace celého jmění.
Podle §52 téhož zákona vyslovuje se u všech obžalovaných ztráta čestných práv občanských, při čemž doba způsobilosti k nabytí těchto práv určuje se na dobu 10 let.

V tomto zinscenovaném a Moskvou řízeném procesu padly čtyři tresty smrti, čtyři doživotní tresty, zbývajících pět osob bylo odsouzeno celkem na 110 let vězení. Odsouzení byli kromě ztráty veškerého majetku odsouzeni k peněžitým trestům v souhrnné výši 915 tisíc Kčs. V následných procesech, které na tento soud navazovaly, padlo včetně soudu s Miladou Horákovou celkem 10 trestů smrti, 48 trestů doživotí. Bylo obžalováno 639 lidí a odsouzeno k celkovému trestu 7830 let.

Myslíte si, že se nic podobného už vrátit nemůže? Myslíte si, že se naši komunisté polepšili a jsou už jiní? Může se to vrátit a jiní opravdu nejsou. Stačí málo. Aby se dostali opět k moci. Proto ti, kteří jim k návratu k moci pomáhají nejsou o nic lepší a jsou stejně nebezpeční.
 

6882 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Tohle je opravdu brutal. Tato velmi, velmi nehezká věc se stala Angele Merkelové. Podívejte se a sdílejte, než to smažou...To je hlína. Takhle se sluníčkáři zachovali, když si měli vzít k sobě domů imigranty. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Až vám budou v nedělním Newsroomu vysvětlovat, proč „nepustili“ video z útoku na Novém Zélandu... Takto to bylo doopravdyStrach z migrace a nemocí, málo peněz, zničená krajina, cikáni... Z malé obce, kterou navštívil Zeman. Toto trápí místní
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění