Taková to byla předvolební bomba. Zástupy oranžových voličů se přesunuli od uren do lékáren,aby si vyzvedli svých třicet stříbrných a teď jim jejich oblíbenec sděluje, že vlastně vůbec neušetří. Sice nebudou platit poplatky, ale spoluúčast zůstane prakticky stejná jako při placení poplatků.

Dnes je pacientská spoluúčast 16%. Těchto šestnáct procent bylo podle ČSSD špatných, protože dělalo rozdíl mezi těmi,kteří klékaři chodili a těmi co nechodili. Kdo chodil k lékaři víc, musel sáhnout hlouběji do kapsy. Že poplatky dokázaly ve zdravotnictví ušetřit cca deset miliard korun, které mohly být použity na léčbu těžce nemocných a na úhradu drahých léků raději socialisté mlčí.

Zkrátka poplatky jsou špatné a basta. Co na tom, že u lékařů ubylo zdravých pacientů a takových pacientů, kteří si chodili do ordinace popovídat. Poplatky semusí zrušit, vždyť ČSSD s tím vyhrála podzimní volby.

Neutekl ani rok a najednou lidé od Davida Ratha slyší, že i přes zrušené poplatky budou platit prakticky stejně. Pacienti by měli mít spoluúčast 14%. Kde se to vezme? Budou dražší doplatky (to se týká především těch, kteří budou mít drahé léky), zachová se poplatek za nemocniční lůžko a věřte tomu, že socialisté ještě něco vymyslí, aby dostali prakticky stejnou sumu z lidí, aniž by to zavánělo poplatky. Možná to bude přejmenováno na příspěvky nebo úhradu. Výsledný efekt ale bude stejný.

Oblafnutý volič, který naletěl na zrušení poplatků a RaJ na zemi. Říkáte si, k čemu tedy byl humbuk s rušením poplatků, porušování zákona a obcházení soudních rozhodnutí? No přeci k tomu, aby si voliči socialistů byli vědomi toho, jak se socialisté za ně bijí a že špatný je ideový oponent.

A tak každý volič socialistů bude říkat, jak jsou poplatky zavedené za ODS špatné a přitom bude ze své peněženky platit skoro stejnou částku. Myslíte, že to voličům oranžových dojde? Ani náhodou, budou platit dál a přitom nadávat na Topolánka, Julínka a Cikrta. Koneckonců, co byste čekali od socialistů a jejich voličů.