Je celkem normální, že při ohrožení života nebo výhrůžkách zabitím se poskytuje policejní ochrana. Jsou i osoby, které mají policejní ochranu ze zákona. Nechápu, proč by měly mít policejní ochranu předvolební mítinky jakékoli strany, pokud není naplněna eventualita s ohrožením života.

ČSSD argumentuje tím, že se prý budou lidé bát chodit na mítinky ČSSD. Upřímně řečeno, on na ně skoro nikdo nechodí úplně stejně jako na mítinky jiných stran. Na místě se sejde tak ve velkých městech sotva pár set osob a většinu obyvatelstva nějaký mítink nezajímá.

Létající Čestmír Lubomír Zaorálek přímo řekl: "Obáváme se, že to jinak dopadne jako ve dvacátých letech, kdy se lidi na předvolební mítinky začnou chodit bít." To prozatím platí především pro příznivce ČSSD a najatou zasahující ochranku, která je přímým ohrožením zdraví protestujících (nikoli vrhačů vajec). Ještě včera tvrdil Ondřej Macura že: "Žádná ochranka na místě nebyla, narušitele předvolebních akcí pacifikují sami příznivci ČSSD, kteří si přišli poslechnout projevy politiků."

Ochranka ČSSD v převlekuPodle serveru Týden ale na mítincích ochranka je, v civilu a dokonce i v převleku. "Například muž oblečený v pracovních kalhotách zašpiněných od vápna a v kloboučku, který vypadal jako náhodně procházející zedník, se z ničeho nic aktivně zapojil do pranice se stříbrnými "Marťany". Šlo o stejného bodyguarda, který na předvolební akci ČSSD minulý pátek v Kladně surově napadl mladou ženu."

Jeden z Marťanů k incidentu s ochrankou na mítinku ČSSD v Litoměřicích poznamenal: "Skrytě bojuje proti protestujícím. Řekl mi, že pokud budu jen stát, nechá mě být, jinak mě to prý bude bolet."

Podle Jaroslava Tvrdíka volebního manažera ČSSD žádala o ochranu svých mítinků i kvůli tomu, že "házení vajec ohrožuje účast lidí u voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční příští víkend. Takové praktiky musí skončit, nechceme, aby se návštěvníkům našich mítinků něco stalo."

Možná jsem nechápavý, ale jak může ohrozit hod vejcem účast voličů ve volbách? To snad kvůli tomu, že v Litoměřicích hodí mladík vejcem, tak v Olomouci nepůjdou k volbám? A stát má poskytnout ochranu proti a kvůli čemu? Snad proto, aby na mítink přišli jen ti, kteří s Paroubkem souhlasí? Má stát zasahovat svou ochranou proti všem, kteří projeví na veřejném prostranství svůj názor, který se neshoduje se zářící oranžovou budoucností?

Mítink je de facto soukromá akce, v níž se politická strana snaží zaujmout voliče. Tím, že jde strana do ulic, na veřejné prostranství, riskuje, že bude vystavena i nesouhlasným projevům. Je to její riziko. Pokud se ČSSD neumí vyrovnat s tím, že není nadšeně vítána všemi lidmi bez výjimky jako zachránce národa, pak je na tom hodně špatně.

Neříkám, že házet vejce je správné. Ale zrovna tak není správné, aby borci s anabolickými svaly a stopadesátikiloví zápasníci sumo zasahovali silou proti nenásilným formám protestu (navíc vtipným), nehledě na to, že v momentě, kdy se tito nijak neoznačení bodyguardi někoho dotknou, páchají minimálně přestupek, možná i trestný čin omezování osobní svobody a napadení. Ochranka v převleku za náhodné návštěvníky připomíná praktiky STB.

Tímto způsobem má právo zasahovat jen policie a je na ní, aby dohlížela na veřejný pořádek. Není jejím úkolem dělat ochranku kdejakému namyšlenému Napoleonkovi, kterému udělali bebí na dušičce. ČSSD se obrátila na premiéra Fischera a výsledek nesmyslné žádosti byl promptní. Stát nebude poskytovat žádnou ochranu, vše je v kompetenci policie. Podle mluvčího policie ani není zapotřebí zvýšit počet hlídek. Na pořádek dohlédnou hlídky, které mají dané území, kde se koná mítink, přidělené.

Při známých postupech ČSSD se můžeme dočkat následujících reakcí. Plačtivé - všichni nám ubližují a ani nová vláda nám nedá ochranku, zlostné - dojde na urážky premiéra a ministra vnitra a pomstychtivé - vyhrožováním nedáním důvěry vládě.

Jiří Paroubek podle serveru Týden včerejšího "atentátníka" přes mikrofon následně sprostě urážel: "Jseš debil, ubožáku, že se nestydíš. Podívejte se, ani se netrefí. Kdyby jsi se alespoň naučil házet, když jsi byl malý." ČSSD to popírá. Možná že to bylo pod rozlišovací schopností předsedy stejně jako nakopnutá vejce nebo první letící vejce v Kolíně.