Bylo to zajímavé čtení. Nejvíce snad pochopitelné pro rybáře, který má zkušenost s uloveným úhořem, jež se snaží vysmeknout z jeho rukou. Mám však za to, že v míře slizu a vykrucování je stínový ministr financí takřka nepřekonatelný.


 

Co se tedy mohl dychtivý čtenář dozvědět?


 

Sečteno a podtrženo – na nic, co se dnes v kampani oranžové strany slibuje, reálně nejsou peníze. Soudruzi z Lidového domu nejprve musí pomocí podpory soudruhů z ulice Politických vězňů nějakým záhadným způsobem zkrotit krizi, kterou rozpoutala světová imperialistická pravice v čele s G.W. Bushem a Mirkem Topolánkem. Systém jejich léčby je po bolševicku prostý a úderný – zdanit všechny, co ještě mají chuť pracovat a vytvářet hodnoty takovým způsobem, že je přejde chuť na cokoliv, natožpak na vydělávání peněz.


 

Takže pokud vyhraje ČSSD parlamentní volby, můžeme čekat zásadní ofenzívu proti kapitalistickým vykořisťovatelům a zbohatlíkům. Mne osobně by v této souvislosti zajímalo, co na to asi budou říkat různí Grossové, Zgarbové, Krausové a podobní zázrační “státní” podnikatelé, včetně těch různých rudých a oranžových s.r.o. či a.s., žijících ze státních zakázek nebo porevolučních úvěrových kejklů a jánabráchusoudruha privatizací. No, jistě to mají již dopředu ošetřené jako vždy.


 

Bolševická pěst tak veskrze dopadne jinam. Tam, kde se musí makat a každá poctivá koruna se několikráte obrací před další investicí. Na lidi, ze kterých chtějí naši levicoví ekonomičtí věrozvěstové udělat otroky sociálního státu. Na lidi, kteří ač populistický socialistický program zásadně v drtivé většině nevolí, musí jej nakonec zaplatit.

 

Dle Bohuslava Sobotky jsou tedy hlavními trumfy socanskokomunistického volebního mariáše právě oni proklínaní “nehorázně bohatí” podnikatelé či zaměstnanci, kteří vydělávají více než na nejlevnější lahváče a špekáčky z Lídlu. Tyto je potřeba za tu drzost, že studovali, budovali firmy či kariéru, více pracovali a neváleli se celý život na kanapi, řádně ztrestat. Oškubat, vysát a zahodit. Na to nejlépe slyší uvědoměle chudý soudruh z Horní Dolní, kterému nedovoluje vrozená mentální indispozice více, než dojít k nejbližší nálevně prohrát na blikajícím stroji štěstí sociální dávky.


 

A tak se slibuje. Kačky zase budou. Po krizi! Potom už konečně začne novosocialismus i v naší vlasti. Buržoazie bude zlikvidována, všichni budou mít stejně. Doktor, metař, živnostník i invalidní důchodce ze zvláštní školy. Bude se rozdávat jak v Sovětském svazu! Chléb i hry. Na příděl.


 

Na vše pak bude dohlížet největší z průkopníků třetích cest a, dle výzkumů veřejného mínění, nejpopulárnější politik ČR Bohuslav Sobotka. Kdy skončí krize rohodne on po konzultaci s kamarádem marťanů. Bude to křivolaká cesta. Možná bude chybět i nějaký ten reálný rámec. Ale to je asi jedno. Famiglia Rosso-Arancione bude za vodou. Katka Brožová dostane titul zasloužilé umělkyně, Jirka Šlégr funkci předsedy parlamentního podvýboru pro hokejky a puky s platem pět set papírků, nejvěrnější přátelé i přítelkyně dobré akcie doporučené samotným Standou Grossem.


 

Možná bude malinko malér se státní pokladnou a s těmi dluhy, co se údajně neplatí. Však co. Podstata dalšího socialistického epochálního vítězství bude splněna. Konta vůdců gravidní mnoha milióny. Všichni pracovití vyždímáni, no a líní moulové se stejně ničeho nedočkají. Reálným rámcem bude krize. Na tu se dá svést všechno. Tolik Bohuslav Sobotka mezi řádky. Některým voličům bych doporučoval jako povinnou četbu.

 

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz