Něco podobného jako by se dělo ve Středočeském kraji, přesněji v Hostivici, která je sotva pár metrů od hranic Prahy. I zde se vyskytují neviditelné věci jako například Základní umělecká škola. Středočeští radní schválili investici šedesáti milionů na výstavbu kuchyně a jídelny u této neexistující školy.

Není to tak dávno, kdy hejtman Rath vymýšlel název neexistující univerzity a dokonce zadal vymýšlení názvu všem středním školám v jeho kraji. Kdo se nepodrobil nebo odkud nepřišla odpověď, na toho padla nelibost krajského vládce, když okamžitě začal vyhrožovat finančními sankcemi.

Možná, že je Středočeský kraj začarovaný a jen jeho majitel (David Rath si počíná, jako by kraj byl jeho vlastnictvím) vidí věci, které nikdo jiný nevidí. Možná žije v několika časových dimenzích najednou, a tak mu nepřijde divné stavět jídelnu u umělecké školy nebo vymýšlet název univerzity, které v našem časoprostoru ještě nestojí a neexistují.

Každopádně by stálo za to, aby buď kraj nebo osobu hejtmana prozkoumali odborníci a vědci. Naskýtá se nám možnost nahlédnout jeho prostřednictvím do budoucnosti, i když prozatím jen v oblasti staveb. Toho by se mělo patřičně využít.

Dosti pohádek a nadpřirozena. Možná je to celé úplně o něčem jiném. Příští rok se konají obecní volby. David Rath je radním v Hostivici a právě tam má nyní směřovat šedesát milionů. Náhoda? Spíše záměr zavázat si obec k dalšímu zvolení.

Čtěte článek
Rathův kraj staví jídelnu neexistující škole
na zpravy.idnes.cz

Smutné je, že David Rath, který se stal sociálním demokratem a který tudíž má v "popisu práce" zabývat se těmi, kteří si sami nemohou pomoci, zrušil společně s krajskou radou původně schválenou dotaci prakticky ve stejné výši na dětský domov, který je v havarijním stavu.

Je to podivný přístup a názorná ukázka toho, jak moc je David Rath sociální. Vždyť kdo jiný zasluhuje pomoc víc než děti bez rodičů a domova? Jenže z opravy dětského domova nebude mít hejtman Rath nic než jen hřejivý pocit a to je pro takového kariéristu a narcise zatraceně málo.

David Rath musí být vidět, musí být veleben, musí být plácán po ramenou. Toho dosáhne investicí do místa svého bydliště a ne nějakými opuštěnými dětmi, navíc ještě v kdovíjaké vzdálené obci. Inu budiž, opuštěná děcka jsou hejtmanovi volná a jejich osud jakbysmet.

K čemu ale bude Hostivici kuchyň a jídelna bez objektu do něhož je investováno a k němuž má toto stravovací zařízení patřit? Možná by bylo na místě začít pečlivě sledovat, kam vlastně peníze doputují. Aby nakonec nešlo o společnou kuchyň a jídelnu dvou Rathových domácností.

Je smutné, že středočeské silnice vypadají jako ementál, protože na jejich opravu chybí peníze, které se mrhají na nesmyslné třicetikorunové odpustky a další nesmyslné Rathovy projekty a výmysly. Ještě horší ale je připravit opuštěné děti o jejich střechu nad hlavou.

David Rath si počíná jako ničím neomezený monarcha, kdy mu stačí jen pohnout prstem a vše se děje podle jeho přání. S krajskou pokladnou zachází jako by byla jeho osobním majetkem. Nedodržuje platné zákony a obchází soudní rozhodnutí, útočí na soudkyni, která rozhoduje podle platného práva. Vyhrožuje ztrátou místa těm, kteří zákon dodržují a pokutují krajské nemocnice za porušování zákona. Tak si říkám, jestli nakonec neměl Ivan Langer pravdu se svým "hoďte na něj síť".