Včera přinesla média zprávu, že vrhačem vajec na Paroubka v Plzni byl David Brabec, syn člena Okresního výkonného výboru ČSSD Plzeň,  člena Krajského zastupitelstva Plzeňského kraje a Zastupitelstva města Plzně, Miroslava Brabce. S tímto odhalením přišla z útoku nařčená ODS.

Samozřejmě by se dalo spekulovat, že jde jen o vrácení podpásového úderu, kdyby... kdyby sám otec viníka Miroslav Brabec tuto skutečnost médíím nepotvrdil. ČSSD se tak stala obětí vlastního nařčení a udělala ze sebe kašpárka.

Sám Petr Dimun, muž, který před časem svaloval vinu za svou autonehodu v opilosti na Mirka Topolánka, se kroutí seč může, ale má smůlu. Jeho slova byla zaznamenána a nemůže tvrdit opak. Po odhalení viníka vaječného atentátu totiž řekl, že "sociální demokraté nikdy nespojovali házení vajec přímo s ODS. Pouze jsme upozornili na fakt, ze na oficiálních stránkách Modrého týmu na síti Facebook jsou výzvy k těmto útokům. Proto jsme vyzvali ODS, ať se od těchto iniciativ distancuje, protože v opačném případě s nimi souhlasí."

Před plzeňským incidentem ale Petr Dimun v oficiálním prohlášení Lidového domu říká: "Další případné zájemce o hod vajíčky upozorňuji, že jsou mnohem lepší způsoby, jak s nimi naložit a případným zájemcům poskytneme i kulinářské recepty. Členům Modrého týmu ODS pak doporučujeme rovnou způsob úpravy 'natvrdo', popřípadě 'nahniličku', podle toho, kterému politikovi ODS ten který člen právě fandí."
Nakolik jsou jeho slova spojením házení vajec s ODS nechť každý čtenář posoudí sám.

Ve hře je nyní několik možných variant. Tou první variantou, s kterou pravděpodobně přijde Lidový dům je, že mladík (respektive jeho otec) byl podplacen ODS, aby uskutečnil svůj vrhačský výkon a ODS mohla nařknout socialisty z toho, že po předsedovi metají vejce už i rodinní příslušníci jeho funkcionářů.

Druhou variantou, s kterou přijde (vlastně už přišla) ODS je, že budou dávat házení vajec do souvislosti s neoblibou Jiřího Paroubka už i v jeho vlastní straně. S tímto vysvětlením přišel Jan Zahradil: "Jiří Paroubek prostě nebudí sympatie. Na tom nemá podíl nikdo jiný než on sám. Kdyby nelhal, neškodil a nestrašil, určitě by si vrhači vajíčko raději usmažili k snídani."

Třetí možnou variantou je, že byl cholesterolový útok zinscenován Lidovým domem, aby náčelník získal punc mučedníka, což by mu mohlo přihrát další body. Vše se ale zvrtlo, když pověřený člověk, který měl sehnat a zaplatit anonymního vejcemetače, angažoval svého syna s vidinou teplé večeře, protože coby správný chudý prolét tře pod nenasytností a chamtivostí buržujů bídu s nouzí.

Buď jak buď, socialisté si pěkně naběhli. Šlo-li o marketinkový tah jak ulovit další voliče, tak se nutně v očích nerozhodnutých voličů zesměšnili a budou o nich kolovat vaječné vtípky. Takovou absurdní frašku by ani Havel nevymyslel.