Včera zveřejněný rozhovor s Bohuslavem Sobotkou odhalil socialistické kroky ohledně předvolebních slibů. ČSSD prý sliby splní až... až... až zase ekonomika poroste. Jinými slovy ČSSD už dopředu deklaruje, že se voliči splnění slibů jen tak nedočkají.

ČSSD ze svých voličů dělá naprosté pitomce, když získává hlasy za pouhé nereálné sliby a upřímně řečeno lidé, kteří naskočí na pouhé sliby toho, jak se všichni budou mít dobře a co všechno ČSSD zařídí, ničím jiným nejsou.

Socialisté lákají voliče na peníze. Na ty slyší skoro každý, takže se slibuje, až se hory zelenají. Tu dáme třinácté důchody, tu přidáme rodinné přídavky, tam dáme šrotovné, onam dáme sociální dávky, zajistíme práci, slíbíme všechno. Zkrátka jen slyšíme dáme, dáme, dáme a nějak neslyšíme kde se na to vezme.

Tak se přijde s dalším argumentem, na který ekonomicky i duševně slabší část naší populace slyší. Superzdaníme bohaté. Oni mohou za to, že vy jste neschopní, nevzdělaní a máte malý plat. Bič na ně, zbohatlíky! Jak k tomu přijde člověk na sociálních dávkách, aby jiný, který si dovolil ten luxus a vzdělává se celý život a dokáže své znalosti a um prodat, měl vysoký plat?

Bohuslav Sobotka ve svém rozhovoru přiznává, že nehorázným zdaněním bohatých stát dostane asi pět miliard. Schválně, jaký bude propad ve vybírání daní, když někomu nasadíte vysoké daně? Bude nevybraná částka nakonec vyšší než vybraná?

Na to vsaďte své boty, že ano. Nastane opět čas hledání kliček jak se vysokým daním vyhnout tak zvanou optimalizací daní nebo jednoduše tím, že část platu bude v naturáliích, například v akciích. Stát tak nakonec vybere méně peněz, než když ponechá daně ve stejné procentuální výši.

Ale tady jde přeci o princip, aby ti "chudí a pracovití" viděli, jak socialisté dokážou zatočit s "chamtivými a nenasytnými" zbohatlíky, kteří žijí na úkor těch "chudých a pracovitých", které navíc okrádají. Ať to stojí, co to stojí, hlavně, když to bude vidět a je úplně jedno, jestli ti s vysokými platy, většinou odborníci, odejdou pracovat jinam.

Připomeňme si rok 2002. Socialisté jsou před svým druhým volebním obdobím a slibují snížení nezaměstnanosti (nezaměstnanost stoupla), vybudování dálnice Praha - Hradec Králové do roku 2005 (dodnes nestojí), léky pro seniory nad 70 let zdarma (to všechno vodnééés čas), 50000 porodné (kde ty loňské sliby jsou), příspěvek 70 tisíc na nákup osobního vozu (ach, kde jsou ty časy).

Ani jeden ze slibů ČSSD nesplnila a Bohuslav Sobotka ke Špidlovu "zdroje jsou" o necelý rok později přidává větu o tom, že "sliby nebyly zasazeny do reálného rámce". Před volbami v roce 2006 Zdeněk Škromach říká, že sliby nemohla ČSSD splnit, protože jí v tom bránili koaliční partneři, ale že sliby určitě splní po té, co jí lid znovu pasuje na vítěze.

Socialistické sliby jsou jen chimérou a vzdušným zámkem. Jejich splnění by znamenalo další díru do státního rozpočtu řádově v desítkách miliard vyhozených oknem. Ale jsou to socialisté, a tak jim na nějaké té stovce miliard nezáleží. Vždyť dluhy se neplatí.

Bohuslav Sobotka říká, že prý ČSSD začne své předvolební sliby plnit, až začne ekonomika růst. To může být klidně až v roce 2011 nebo i o rok později. Na to, abychom mohli začít rozhazovat ale nejprve musí být z čeho. Nebo snad socialisté plánují, že začnou s rozhazováním ihned aniž by počkali, až se ekonomika dostane alespoň na loňskou úroveň?

Je přeci logické nechat ekonomiku aby se trochu zotavila a ne hned sotva je první ukazatel příznivý opět ekonomiku srazit nesmyslnými výdaji. Bohužel, naši socialisté v těchto dimenzích neuvažují. Pro ně je přednější uplatit si voliče i za cenu státního bankrotu.

Nejhorší na tom je, že jde o mandatorní výdaje, které se musí platit bez ohledu na to, zda krize je či není. Je to naprosto nezopovědná politika, která za vidinou hostiny k večeři prožírá zítřejší oběd. Pokud už dnes Bohuslav Sobotka říká, že ČSSD sliby nesplní, respektive začne plnit až, tak to silně připomíná náboženství ve středověku, kdy nevědomé masy byly církví vedeny k poslušnosti vůči vrchnosti příslibem ráje po smrti.

Něco podobného dělá i ČSSD. Slibuje lidem jak se budou mít dobře a jak nebudou muset vůbec nic pro své lepší udělat. pečení holubi budou lítat přímo "do huby", všichni budou zdraví, šťastní spokojení, zkrátka takový RaJ na zemi.

Pod čarou: ČSSD vyrobila plakát na němž tvrdí, že každé Zahradilovo slovo v evropském parlamentu stálo 18111 korun. Zajímalo by mne, na kolik peněz přišla minuta Falbrova spánku. Určitě na daleko, daleko méně.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz