Náš nejvyšší socialista nezapomněl jako vždy na průzkumy veřejného mínění a zdůraznil, že prý 56% lidí souhlasilo s pádem vlády v době českého předsednictví Evropské unie. Samozřejmě už zapomněl dodat, že jiné průzkumy vyzněly poněkud jinak, tedy až sedmdesát procent obyvatel České republiky vnímá tento krok jako průšvih.

Když byl tázán, proč v on-line rozhovoru na iDNESu řekl tazateli, že blábolí z hladu, tak se zmohl na hloupou a primitivní odpověď. Prý šlo o dotazy PR agentur pracujících pro ODS, samozřejmě s nějakými důkazy pro svá tvrzení se neobtěžoval. A „úžasná" byla Paroubkova předposlední odpověď, že bere názory lidí s velkou pokorou. To fakt dokázal.

Tomu je třeba správně rozumět, vrchní socialista Jiří Paroubek bere pouze ty správné názory kejvalů a fanklubu oranžových. Běda však, když se ho někdo dovolí zeptat na něco nepříjemného,  se zlou se potáže a pokora jde stranou. A stejně je tomu i s průzkumy veřejného mínění, uznává pouze ty, které mu vyhovují a vyznívají ve stylu „náš Jiříček je nejlepší". Jinak označí agenturu, jež si dovolila zveřejnit výsledky, které jsou v rozporu s jedinou správnou stranickou linii Lidového domu, za nekompetentní. Jsem také skálopevně přesvědčen, že ho jistě nadchl jeho slovenský vzor Robert Fico, který nepohodlnou státní agenturu pro výzkum veřejného mínění nechal pro jistotu rovnou zrušit.

Paroubek se rovněž holedbá svoji údajnou popularitou mezi lidem. Neberme mu iluze, ovšem nedávno jeden časopis připravil hru, i když podle mého názoru na hranici vkusu, „střel si svého poslance." Lidé dostali k dispozici dvě stě poslaneckých fotografií a mohli si zadovádět. A právě Jiří Paroubek patřil k nejčastějším terčům.  

Napsal Jan Ziegler pro http://www.blog.idnes.cz