Doufám, že teď prezidenta republiky hanba fackuje. Jmenovat vládu v čele s úřednickým šmudlou typu Fischer je nepochybně výkon nehodný člověka formátu Václava Klause. A to opravdu, ale opravdu nemyslím ironicky. Bohužel, ukazuje se, že stařecké manýry neminou prostě nikoho. Co bylo za mladých let k přehlédnutí nebo k mávnutí rukou, se s roky pomalu ale jistě mění v hlavní charakteristiku, která ubíjí většinu pozitivního.

 

Určitě se mnohým teď v hlavách zjevuje paralela z dob Havlova absurdního dramatu, kdy také zemi vládnul člověk, který neměl vůbec, ale vůbec žádný mandát od nikoho (snad jen od KGB a STB ) – Tošovský. Kromě excelentní přehazovačky byl nicméně tento panák vybaven alespoň bohatými znalostmi z oboru ekonomie, neb jistě něco pochytil za komančů ve Švýcarech a za demogracie v Práge na stolici guvernéra ČNB. Odkud ale někdo vyhrábnul nápad udělat byť jen na pár měsíců premiéra z cifršpiona Fischera? To už zůstává rozum stát. Ono mi bylo divné všechno hned – když se Paroubek po svržení vlády tvářil jak zmoklá slepice a vyoraná myš v jednom místo toho, aby bouchal šampáňo.

 

Paroubek: nervy mám nejlepší (videoblog, kam se hrabe cssdprotivam.cz - ti se po mě opičej ;)) )
 

 

V politické nezodpovědnosti a přitraplé provinčnosti nás v EU momentálně trumfují asi už jen Maďaři. Myslí si skutečně Klaus, Tlustý chlapec co rytmus dřel či rozumem zcela opuštěný Schwippel, že všechno je lepší než Topolánek? Já určitě ne. Topolánek měl daleko k dokonalosti, ale v rámci možného dokázal maximum, ba by se chtělo říci, že i divy, když k tomu všemu uvážím, kolikrát měl v té upatlané kaši našeho politického systému odvahu a chuť jít proti proudu. A místo něho teď úlisnou úřednickou nulu s komunistickou minulostí, která se na poli mezinárodním ani netrefí do správných dveří? Místo knížete, co umí chodit v sálech na Hluboké nějakej Evžen Huml s klotovými rukávy? Dík, fakt nechci.
 

 

Kdo potopí v politice ideologii z důvodu osobní nenávisti a kdo nedokáže rozlišovat malé zlo od velkého, nemá tam co dělat. U Paroubka a jiných jsem si na to zvykl, Václav Klaus mě vyvedl z míry, páč od něj to byla rána, to jsem nečekal. Ač si Klause za mnohé mnoho vážím a chovám jej v úctě a ač si pamatuji na události z minulosti, kdy jsem s ním nesouhlasil a pak jsem zase ex post souhlasil, protože se ukázalo, že Klaus vidí dál a má promyšleno vždy více tahů dopředu, tentokrát u mne narazil. Tohle už je prasečina.

Ahóóój – hoj.... Ahóóój – hoj. Slyšíš ten rozdíl, slyšíš ten rozdíl? Pane mistr, vy si mě chválíte, že jo?

 

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz