Grossův úder: Socani mají mezi lidovci svého agenta?

Autor: Josef Ježek | Publikováno: 28.2.2005 | Rubrika: Politika
Kalousek

Jistý komentátor jistého bulvárního plátku nedávno napsal: "Prsty šéfa lidovců Miroslava Kalouska jsou opět o něco delší. Dokonalost, s jakou donutil manželku premiéra Stanislava Grosse Šárku ukončit podnikání, to až bere dech."

No, jak komu. Nevím, odkud čerpá tento mladý muž své přesvědčení, já však mám pocit, že každý z nás dvou sleduje jinou politickou scénu. Faktem je, že v době, kdy náš mladý a neklidný premiér byl na státní návštěvě ve Francii, vyšlápl si na něho Kalousek s razancí v pravdě luxovskou. Dokonce narychlo svolal mimořádnou tiskovou konferenci, přestože v té době zasedala sněmovna, aby se stihl mediím pochlubit, jak on a jeho lidovci s premiérem zatočí. Leč, Kalousek zdaleka není Josef Lux a jak se stává - chybička se vloudila.

Půl hodiny před tím, než se mu slavnostně podařilo prohlásit, že mezi třemi požadavky na premiéra a jeho stranu je také ukončení podnikání premiérovy ženy Šárky, přišla zpráva z Francie, že pan premiér se dává poroučet a vzkazuje, že milostivá paní své kšefty ukončí a dále jimi pověří renomovanou advokátní kancelář.

Jestli tedy něco bere dech, tak je to tento geniální tah, kterým Gross vzal Kalouskovi vítr z plachet. Ani se nechce věřit, že něco takového by mohla být čiročirá náhoda. Spíše to připomíná americké špionážní thrillery, v nichž se podaří, sice na poslední chvíli, ale podaří, jistý záměr zhatit nebo neutralizovat. Ale možná příliš fabuluji. To by totiž znamenalo, že kdesi v lůně KDU-ČSL je kdosi, či cosi, který nebo které včas podá zprávu tam, kam má, v tomto případě až do Francie.

Spíše je to schopnost moderních medií předat zprávu tak rychle, že, jak říkával pan Werich, dříve než to e-e-e- řeknete, tak ten druhý už to ví.

O délce prstů šéfa lidovců nechci polemizovat, Snad má autor ověřenou informaci. Ostatně to není ani vhodné. Víme, jak různě lze vykládat přirovnání o dlouhých prstech, neboť čeština je jazyk rozmanitý. Podle posledních prohlášení místopředsedy Škromacha mám spíše obavu, aby mu ty dlouhé prsty někde nepřivřeli. Mohlo by to totiž setsakra bolet.

Jestli nám, občanům této republiky, něco bere dech, tak je to naprostá neschopnost celé naší politické scény vypořádat se s celou touto kauzou tak, jak je v zavedené demokracii běžné. Zatím to řešíme jakousi banánovou cestou.

5478 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění