Nic jiného nečinili, jen voličům slibovali nesplinitelné a bedlivě sledovali, kdy se ODS zaškobrtne a sotva si některý z jejích členů jen uprdl, hned to byl důvod pro hlasování o sesazení vlády.

Naposledy, když fiškuntál Dalík zapomněl, že se novinářům nedá věřit ani nos mezi očima, pak čunkiáda v podání poslance Wolfa, tajemná Šloufova schůzka v hotelu Savoy a byl z toho pátý pokus pro dva - ČSSD a ODS.

Už ani neskrývali, jak se třesou, aby si konečně rozdělili lukrativní posty, které jim zabírali nenasytní politici koalice. Vládní se drželi, až z toho na ně šly svalové křeče svěračů, jejich oponenti už měli odřené lokty, jak se drali za svým snem o závratné kariéře.

"Nechceme vládu z přeběhlíků, chceme vládu svrhnout s přeběhlíky!" dala by se parafrázovat slova Jiřího Paroubka. Velmi zvláštní filosofie, projevující se hlavně u slabých jedinců, jimž život neustlal na růžích a jež svoji duševní bezmocností nahrazují hrubou silou a populismem, hraničícím s demagogií nenaplnitelných slibů.

Čím větší zmatky, tím líp! Obě strany mají toto společné předvolební krédo. Napřed totálně všechny otrávili regulačními poplatky, jedni je chtěli, jiní kvůli nim způsobili oranžové tsunami.

Potom svými postpubertálními klukovinami vzájemně znejistili šéfstvo EU až v Bruselu a nakonec se "plynová" vláda premiéra Topolánka nechala zpochybnit Dalíkem a socialisty. Stokrát opakovaná lež se stala virtuální pravdou...

Kdysi platilo: třikrát a dost, což by se mělo z justice a trestaneckého oboru přenést možná i do Sněmovny. Tentokrát by mohlo platit: pětkrát a dost... Sabotáž ale vyšla!

I díky komunistům, kteří kupodivu tvrdili, že vláda jim nesedí, jelikož zavinila "chronický úpadek demokracie a politickou korupci"... Pokud byl někdo pořád na vážkách, namyšlený projev Bursíka ho přesvědčil, že s takovou vládou tedy ne... 

A také kajícnice - bývalé poslankyně SZ Jakubková a Zubová, které pokorně navštívily mezi jednáním kancelář šéfa poslanců ODS Petra Tluchoře a premiéra Topolánka, jenž však odmítl návrhy Jakubkové mj. požádat sněmovnu o důvěru vládě...

Přišlo i na Dařbujána a Pandrholu. "Slípka běhala po dvorku s useknutou hlavou, čuníka nebylo možné zabít - i v našem světě pana Čunka nebylo možné dostat před soud," řekl čerstvý místopředseda ČSSD Zaorálek s odkazem na údajnou úplatkářskou aféru předsedy KDU-ČSL.

Další, byť jen Pyrhovo vítězství ducha nad hmotou. Děkujeme, pošesté už naštěstí nebude! Polibek smrti na rozloučenou. Nebude vadit opozici, že rozdíl jednoho hlasu přeběhlíků jí nedává mandát k ničemu...?

Budete se teď ve Sněmovně nudit? Kupte si medvídka Mývala, nebo Snítilého a Mlčáka...

A ještě něco za vyučenou. Něco hned a něco až budete utíkat...  

God save the Czech republic!

Další glosy, komentáře a ukázky z knih na webech: http://bretislav-olser.enface.cz - http://olser.cz