Tolik úvodní slovo Svazu mladých komunistů Československa. 

 Musím říci, že, když jsem se proklikal během jedné diskuse zde na blogu na stránky www.komsomol.cz , spadla mi čelist. Původně jsem doufal, že jde o nějakou recesi nudících se puberťáků, ale byl jsem krutě vyveden z omylu. Mladí soudruzi a soudružky to zde myslí naprosto vážně.

Komborci, jak se sami nazývají, zde zcela nepokrytě brojí za svržení kapitalistického společenského řádu rétorikou 50. let a vzhledem k tomu, že si na některé plakáty dávají samopaly, zřejmě taky počítají s krvavým ozbrojeným pučem po vzoru ruských bolševiků a následnou očistkou společnosti od antikomunistických živlů, kterou k dokonalosti přivedli jejich ideoví souputníci v Kambodži. 

Opravdu by mne tedy zajímalo, co se těmto mladým lidem honí hlavou. Kdo, nebo snad co, ovlivňuje jejich myšlení, jejich postoje a jejich vyjadřovací schopnosti. Z jakého důvodu se identifikují s masovými vrahy, estébáckými udavači nebo lidskými zrůdami, které ve svojí chorobné posedlosti mocí dokázaly poslat na šibenici, do krvavých mučíren či vyhlazovacích gulagů mladé, staré, nemocné, bezmocné a v těch nejhorších případech i bezbranné děti.  det.jpg    

Možná se to mladým komsomolcům bude zdáti podivné, ale i následující černobílá fotografie je z dob budování "spravedlivého společenského řádu", který oni nazývají socialismus, popřípadě komunismus. Takto vypadala šťastná budoucnost ukrajinských dětí postižených hladomorem, který rozpoutal sám veliký J.V.Stalin, a který končil dokonce i pojídáním mrtvých, tedy naprosto zoufalým kanibalismem.

detsssr.jpg

Jenomže toto asi není přes rudé brýle dobře vidět. Svět mladých komsomolců je přeci úplně jiný. Všechno patří všem, všichni se mají rádi, všichni usilovně pracují pro blaho národa, žádný buržousta proletářské ženy nešoustá a ty radostně na polích likvidují amerického brouka, nadávají na zlé imperialisty či vyrábějí v přidružené výrobě mávátka na 1. máj.

01ss.jpg 

Malinko problém mají soudruzi a soudružky jen s lidmi, kteří nesdílejí jejich nadšení pro lepší svět. To jsou odporní a primitivní fašističtí antikomunisté, kteří se zbytečně vrtají v historii, by nacházeli pochybné a zcela jistě zmanipulované důkazy o několika málo přehmatech při cestě k rudému orgasmu. A stejně - v Americe taky bijou černochy a Masaryk střílel do dělníků, takže je správné se s podvratnými živly vypořádat po bolševicku. Když se kácí les, lítají třísky.

02ss.jpg

03ss.jpg

Výše publikované fotografie jsou zcela jistě jen účelovou propagandou v žoldu C.I.A. nebo ODS. Komborci sami dobře nejlépe vědí jak bylo před rokem 1989 u nás dobře. Nikde žádný bezdomovec, nikde žádný feťák škemrající o dávku perníku, nikde žádný nezaměstnaný. Strana a vláda se starala o blaho všeho lidu, ten ji samozřejmě bezmezně miloval a ve volební den jí odevzdával 99,95 % hlasů.

cssr0049.jpg

Možná prý snad byly jen trošku problémy se zásobováním. Však se taky občas museli rozlobení dělníci uklidňovat na schůzích KSČ, kde jim byly objektivně vysvětleny příčiny momentálního nedostatku toaletního papíru nebo Sunaru pro miminka. Ti nejzavilejší šťouralové chtěli dokonce vytahovat bůhvíkde sehnané katalogy kapitalistických zásilkových služeb OTTO či Neckermann, ale přísné pohledy mlčenlivých soudruhů v černých kabátech jim sebraly odvahu.

totalita.jpg

zobrazimg.jpg

Totalita-022.jpg

Poučení proletáři si po schůzi tedy mohli zajít koupit nejnovější počítač za ušmudlaných 289 900,- Kčs, cestou se stavit v masně pro kilo jater (pokud jim zbylo na úplatek vedoucímu), v sámošce si vybrat jeden ze dvou druhů jogurtů nebo si před kovomatem lehnout do fronty na pozítřejší dodávku tří kusů barevného televizoru sovětské výroby.

Avšak správný marxleninista pohrdá hmotnými statky. Soukromé vlastnictví je přeci buržouazní přežitek. Sociálně spravedlivá společnost nechce zatěžovat svoje občany počítáním peněz a následným hromaděním majetku. Všichni jsou si rovni. Popelář, dojička, doktor i prokurátor. Všechno hezky na jednu hromádku a jen ti nejosvícenější soudruzi posoudí, komu za odměnu bonboniéru na MDŽ, kilo mandarinek na vánoce, rekreaci v Krkonoších či devizový příslib na cestu do Jugošky. Správný bojovník za lepší zítřky to chápe a nechutným buržoustům, kteří zbohatli z dělnického potu a krve, jako je Baťa, Gates, Kolben, Daněk a jim podobní,  jejich fabriky samozřejmě sebere. A třeba se zbraní v ruce. Protože tak je to správné. Zatímco chudák zaměstannec dře za pár šupů, továrník se jenom pořád někde válí s děvkama, kupuje neskutečně drahá auta a kouří doutníky uválené v klínech kubánských žen.

Správný soudruh komsomolec má totiž jasno. Chce být chován jako zvířátko v ZOO. Nevadí mu mříže, nevadí mu nedostatek svobody, nevadí mu omezení pohybu, nevadí mu, že s ním jeho chovatelé mohou za kus žvance manipulovat jako s bezduchou loutkou. Žrát, kálet, močit a pářit se. Nic víc ke štěstí nepotřebuje. Hlavně, že soudruh z vedlejší klece je na tom stejně. Nakonec, když bude svého pána poslouchat na slovo a správně se k němu tulit, dostane občas bokem nějaký pamlsek. To se potom v jeho duši rozhostí klid a mír a komunismus bude konečně vybudován. A ten prý je sexy!

smkc_sexy.jpg

Líbí se Vám ? Přemýšlíte?

smkc_myslim.jpg

Nechcete taky vstoupit?

smkc_vstupuj.jpg

Nebo nevíte zda se máte smát nebo brečet stejně jako já?