Předseda Senátu Přemysl Sobotka přirovnal Rathovu výhrůžku šéfům zdravotních pojišťoven k našemu masovému vrahu Klementu Gottwaldovi. Pikantní je, že výhrůžka přichází právě ve výročí "Vítězného února", kdy komunisté provedli před jedenašedesáti lety ozbrojený převrat a kdy byli ochotni zapojit do převratu i armádu s tanky.

David Rath začal vyhrožovat šéfům zdravotních pojišťoven v souvislosti s kontrolami v "jeho" krajských nemocnicích, zda není v případě zdravotnických poplatků porušován zákon: "Když nás pojišťovny začnou na příkaz ministerstva zdravotnictví za darování poplatků našim občanům šikanovat, tak jejich ředitele přestanu považovat za apolitické správce pojišťoven. Po volbách s nimi bude zacházeno jako s lidmi, kteří se zapojili do politického souboje na straně ODS. To znamená, že je vyměníme za nadstranické ředitele pojišťoven," řekl středočeský hejtman Hospodářským novinám.

Výborně. Takže pokud pojišťovny zjistí, že je porušován zákon a budou chtít postupovat podle zákona sankcemi, bude to pro hejtmanoposlance Ratha šikana a politický boj. David Rath tak v podstatě vyzývá k porušování zákona, a to by se možná dalo charakterizovat jako nabádání k trestnému činu.

David Rath zcela nezakrytě vyhrožuje, že pokud si někdo dovolí označit jeho počínání za nezákonné, bude s ním po bolševicku zatočeno - vyhodit, zničit, zadupat do země. K zavírání a střílení dojde až v další fázi po instalaci státostrany k totální moci? Smutné na tom je, že si David Rath může dovolit vyhrožovat naprosto beztrestně. Moc dobře ví, že ho chrání poslanecká imunita a jeho soukmenovci, ať oranžoví nebo rudí ho jednoduše nevydají.

Rath svými výhrůžkami chce zastrašit pojišťovny, které mají ze zákona povinnost dohlížet na dodržování "poplatkového" zákona v nemocnicích. Kam jsme to dospěli, když člověk, který pravděpodobně porušuje zákon zcela otevřeně vyhrožuje těm, kteří mají na dodržení zákona dohlížet a ještě je nabádat ke stejnému prohřešku, kterého se dopouští on sám?

Jedno je jisté. Oranžové stádo (a opravdu jiné označení si to nezasluhuje) mu bude tleskat za každých okolností i kdyby třeba začalo docházet k záhadným úmrtím šéfů pojišťoven s tím, jak to těm "modrým strakám" nandal. Takové stádo je ochotno podpořit kdejakou nezákonnost jen proto, že jsou své straně nekriticky odpustí absolutně všechno. Když se provalil Grossův průšvih s akciemi bylo to podobné. Topolánkovi nadávali za ojeté auto a Grosse chválili, jak to těm modrým nandal. Jak krásně jednoduchý je jejich život...

Klement Gottwald se učil jak zakroutit demokratům krkem. Vsadím se, že kdyby David Rath byl politicky aktivní ať už za německé okupace nebo za rudé totality, vždy by se svou rétorikou, konáním, ambicioznosti a arogancí dostal až na samotný vrchol do nejvyššího vedení.

David Rath by se uplatnil v každém totalitním režimu. Sám vystupuje jako diktátor. Nesnese jiný názor než svůj, miluje mediální zájem, silná prohlášení, obviňuje bez důkazů. Vyhrožuje těm, kteří s ním nesouhlasí, odvolává nepohodlné a nahrazuje je svými loajálními kývači bez dodržení výběrových řízení. Teď vyhrožuje těm, kteří by měli postupovat podle zákona. Je snad David Rath nad zákony této země?