Některé Rathovy odpovědi jsou skutečnými perlami, kdy úplně mluví z cesty, a priori napadá tazatele, kteří si dovolili podle něj položit neslušnou otázku a předvádí tak, že arogance a hulvátství jsou mu bližší než košile, ba dokonce i než kůže jeho těla. Koneckonců sám před časem prohlásil, že denně lže a považuje to za legitimní a normální součást politického boje. Celý rozhovor naleznete zde.

Na jeden z dotazů ohledně sbírky občanů na stotisícovou pokutu pro Miroslava Macka za jeho pohlavek Rathovi následovala snad klasická odpověď: "Ať si každý dělá v rámci zákonů co chce. Je to jen projev ODSácké ubohosti, jen ať v tom dál pokračují, jen otvírají dalším a dalším lidem oči a ti vidí, co to je za skupinu lidí o jaké "devianty" vlastně jde."
Kde bere David Rath jistotu, že lidé, kteří se skládají na sbírku jsou z ODS? Možná to Davida Ratha překvapí, ale Macek již pěknou řádku let v politice není a je otázkou zda vůbec zůstal členem ODS. Rath si nepřipouští, že by on sám mohl být tak nesympatický svým věčným napadáním a obviňováním bez důkazů a arogancí, že by lidé skutečně toužili po tom, aby mu někdo skutečně naložil? To přeci vůbec nemá nic společného s nějakou politickou stranou.

Na další, tentokrát ostrý dotaz týkající se jeho otce "Pane Rathe, když už se tolik oháníte politováníhodnou minulostí své rodiny v koncentračních táborech, proč zároveň pokrytecky tajíte minulost svého otce, evidovaného Důvěrníka, Agenta (Tajného spolupracovníka) STB?", následovala opět útočná odpověď zahrnující ODS:
"Pokud máte nějaké důkazy o tom co tvrdíte, tak je položte na stůl. Já žádné takové důkyzy nemám - opět ODSácké kádrování, pomlouvání. Jste strašná skupina chovající se téměř jako fašouni - uvědomujete si co jste za lidskou špínu?"
Znovu. Kde bere David Rath jistotu, že tazatel je sympatizant nebo člen ODS? Možná to doposud David Rath neví nebo opět, jak sám na sebe prozradil, lže. David Rath určitě zná neobvyklé jméno svého otce (Ratmír) i jeho datum narození (8.5.1931), takže si vše může snadno dohledat (viz zde).

Na otázku proč dělá politiku si zase vypomohl lží, která snad má obalamutit jednodušší voliče s krátkou pamětí: "Jednak mě baví a mojí motivací je i bránit ODS v dosažení absolutní nadvlády nad naší zemí. Prakticky bez přestávky tu dvacet let vládnou a kontrolují většinu finančních toků. Přes své trojské koně v jiných stranách si zajišťují i pozice po prohraných volbách..."
Možná by bylo dobré, aby si David Rath připomněl kdy zde ODS vládla. Jedná se o roky 1993 až 1997 a od roku 2006 doposud. Celkově zde vládlo tři roky Občanské fórum, sedm let ODS, půl roku Tošovského "nepolitická" vláda dosazená tehdejším prezidentem Havlem a více než osm let ČSSD, kdy se vláda Jiřího Paroubka zuby nehty bránila odchodu ze Strakovky. Suma sumárum nejdéle zde vládla ČSSD. O trojských koních snad ani nemá cenu vůbec mluvit, je to jen Rathova utkvělá představa.

Na dotaz, jakou práci mu dá zvládat iluzorní stádo které proti němu pořádá každodenní hon doslova David Rath skočil na vějičku:
"Je to modré stádo... ,ale mnozí jen opakují to co v ODSáckých médiích slyšeli či četli, jde i o fajn - normální lidi, kteří jen uvěřili ODSácké mediální masáži. Mnoho z nich časem prohlédne, poznají jak je ODS oblbovala - slouží jí jen jako "užiteční idoti" a hodně těchto lidí pak bude ODS nenávidět za to, jak s nimi manipulovala. Chce to trpělivost při vysvětlování a při boji s modrou mediální žumpou - Reflex, Lidové noviny, ale i komentáře MF Dnes..."
Zkrátka David Rath žije ve světě, kde ho každodenně honí početné davy příznivců ODS a on jim statečně vzdoruje. Jen jestli to není stihomam... Ale jak známo, to že jsi paranoidní ještě neznamená, že po tobě nejdou.

V odpovědi na otázku ohledně dva roky staré "mackovky" se čtenáři dočkali Rathovy charakteristiky ODS:
"Myslím si, že chtěl prezentovat typické ODSácké pojetí světa - nadřazenost, nafoukanost, arogance a bezbřehá agresivita. On má přeci právo ke komukoliv přijít a třeba i ze zadu ho plácnout. On, ale i celá ODS si myslí, že jsou něco lepšího než dalších 99% lidí. Je to jejich vidění světa a Macek je jen jejich koncentrovanou podobou. Díky podobným lidem v historii vznikaly různé revoluce..."
Pokud bychom měli spojovat ODS s takovou charakteristikou, jakou napsal David Rath, pak bychom zákonitě museli dojít k závěru, že David Rath je neotřesitelným a dlouholetým "vůdcem" takové strany. Co se týče nadřazenosti, nafoukanosti, arogance a agresivity, nemá na naší politické scéně žádnou konkurenci. Kdysi jsem četl trefný článek, v němž bylo navrhováno, aby se po Rathovi pojmenovala jednotka arogance. Prozatím by možná David Rath chtěl, aby byla po něm pojmenovaná, jen v myšlenkách existující středočeská univerzita, kdosi v nějaké diskusi navrhoval název "Rathejna".

David Rath je po moci toužící fanatik, který se ochotně spojí s kýmkoli, pokud mu zajistí nějakou funkci a rychlý vzestup. V současné době zastává David Rath takových funkcí mnoho, jen namátkou je obecní zastupitel, poslanec, hejtman, praktikující lékař, vyučující, spolumajitel několika rodinných podniků, majitel zdravotnického zařízení. Každá tato činnost vyžaduje spoustu času, má-li se dělat pořádně.

David Rath je především sběratel funkcí, které mu nesou kromě peněz především politickou moc. Svým agresivním a arogantním vystupováním v diskusích prokazuje nedostatek elementární slušnosti. Mluví-li tedy David Rath o nadřazenosti, nafoukanosti, aroganci a agresivitě, měl by se ponejprv podívat do zrcadla. I když takový narcis jako David Rath jej určitě používá velice často. Bohužel, nesprávným způsobem.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz