Hitlerův obdivovatel Rath totiž považuje Drymla za skutečného odborníka na zdravotnictví, což ocenil mimo jiné horentními sumami, které mu vyplácel z peněz daňových poplatníků během svého krátkého působení ve funkci ministra zdravotnictví. Za to se mu náš odborník k nezaplacení odměňuje tím, že nám názorně ukazuje, jak má vypadat neziskové zdravotnické zařízení made in ČSSD, přičemž "neziskové" je jen eufemismem slova "ztrátové". A to je přesně to zdravotnictví, které potřebují sociální inženýři z ČSSD, aby mohli přerozdělovat a dotovat, schopným brát a neschopným dávat, což je alfou a omegou sociálnědemokratických vlád.

Cesta k tomu je (bohužel) jednoduchá. Stačí jen jmenovat ředitelem nemocnice nekompetentního rádobymanažera, který dá personálu platy na něž si nevydělají, k tomu z politických důvodů nevybírat poplatky i když tím porušuji zákon a dál už to jde samo. Říká se tomu "od desíti k pěti." Jen je nutné najít nějakého dobráka, který roupama neví co s penězi  a vše to zaplatí. Ale to je jeho věc, u soukromé nemocnice je mi to jedno. Horší je to u státních, těch neziskových, po kterých se tak stýská ČSSD. Tam budeme nějakého troubu hledat dost těžce.

Možná by zatím nebylo špatné provádět ve vrchlabské nemocnici exkurze, aby se občané mohli na vlastní oči přesvědčit, co nás čeká. Jen by je průvodce nesměl vodit po pokojích pacientů, operačních sálech nebo do kuchyně. Jediné místo kam by je vzít naopak musel, by byla účtárna. Myslím, že by to stačilo. 
 

 

Napsal Pavel Kuba pro http://www.blog.idnes.cz