V podstatě od historického povolebního projevu předsedy Paroubka v roce 2006, nestály tyto výplody tiskových konferencí oranžových softkomunistů za nějaký závažnější komentář. Samojediný vládce strany tenkráte posadil laťku tak nízko, že jeho následná prohlášení už nemůže rozumně uvažující člověk brát vůbec vážně. Co také neustále rozebírat na frázích typu: “Topolánek to dělá naprosto špatně! Vláda by měla okamžitě odstoupit! Až já budu premiér, tak ...!” Jenomže ..


 

Jako opoziční vůdce má Proubek na podobná bezobsažná hesla snad i právo. Jistě se mu nemusí líbit jednotlivé vládní kroky a nemusí se mu ani líbit jednotlivé vládní persony. To je úděl opozičního politika, odehnaného od mocenských opratí a penězokoryt. Co je však tragédií pro jeho partaj a, v případě volebního vítězství i pro celou naši vlast, je neskutečně nabobtnalé ego předsedovo i jeho nejbližších podkuřovačů, které způsobuje bezprecedentní sprostotu ve vyjadřování i v myšlenkových pochodech vládců Lidového domu.


 

PR agenturou dokonale připravená volební akce “POPLATKY” snad vymyla všem socanům zbytky mozkové tkáně. Již hodně dlouhou dobu se na naší politické scéně řeší třicet kaček jako by to byla otázka života a smrti. Naprosto se pomíjí další aspekty zdravotnické reformy, která dokázala pozvednout toto odvětví mezi 5 nejlepších v Evropě (Euro Health Customer Index). Notabene po té, co naprosto nekompetentní ministři vlád ČSSD dokázali jen hloupě plkat, nalévat na dluh peníze do VZP a střídat se na ministerstvu jak figurky na orloji.

 


 

 

Díky unáhleným krokům Dr. “Lidumila” Rátha ve Středočeském kraji však můžeme sledovat, jak se celá slavná ČSSD chytá do vlastní slibové pasti. Nejenže i nejhloupější volič musel poznat, že poplatky prostě krajské volby nemohly vyřešit, neboť se neplatí jen někde a jsou tam tím pádem opět ty děsivé neregulované fronty jak za bolševika na banány, ale celá věc bude míti brzy i právní dohru, kdy možná ztuhne úsměv na rtu i sebevědomému hejtmanovi. Navíc to vypadá i na pěkný rozpočtový průser, neboť sliby opět jaksi nebyly zasazeny do reálného rámce, jak již dříve pravil guru zadlužování a prožírání budoucnosti Bohuslav Sobotka.


 

Není tedy divu, že Jiří Proubek a jeho bojovníci za sociální spravedlnost jsou poněkud konsternováni. Marně poukazují na schopnost předsedy dojednat dodávky plynu dříve než Topolánek, marně vyzdvihují diplomatické umění doktora marxleninismu Zaorálka, který by jistě ukončil konflikt v Gaze mávnutím kouzelného proutku, darovaného mu soudruhy ze Sýrie, marně se pokouší veřejnost přesvědčit, že Dryml není Morava, když tento používá fízlovské metody v politice jen proto, aby po rozdělení kaček z veřejných rozpočtů do kapes zasloužilých socanů taky něco málo zbylo na obyčejný lid.


 

Lidový dům se tak po vlně vítězné povolební eufórie začíná opět propadat do své klasické myšlenkové a skutkové prázdnoty. Vzteklé poblafávání, spojené se špatně zakrývanou závistí na současné české předsednictví EU presentované Topolánkovou vládou, již málokoho zajímá a tak soudruzi přátelé vytáhli do boje po bolševicku. Nejpodlejším, a pro budoucí voliče snad, nejtransparentnějším způsobem vlastního znemožnění. Předvedli národu ukázku největší možné slizkosti a postavení vlastních mocenských choutek nad národní hrdost a čest.

 

Tak na mne zapůsobilo včerejší umíněné trvání na handlu 30 peněz za vojenské mise v podání Jiřího Paroubka. Když parlament neschválil díky spolupráci ČSSD a KSČM prodloužení misí poprvé, myslel jsem, že předáci strany, která chce býti demokratickou, se chytnou za nos a pochopí, že tentokráte hrubě přestřelili. Vystavit naši vlast mezinárodní ostudě s možnosti jejího vnímání jako zbabělého, neseriózního a zmateného partnera je prostě nepochopitelné. Udělat to znovu, kvůli jednomu číslu v pochybných výzkumech veřejného mínění a uražené ješitnosti je však otevření té nejhlubší politické žumpy. Co nás čeká až tihle neobolševičtí spojenci dostanou reálnou moc na vládní úrovni ? Nechci si to ani představit.

 

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz