"Jsme nuceni považovat podepsaný dokument za neplatný," řekl šéf Kremlu. "Smlouva nebude platná do doby, než budou tyto klauzule ukrajinskou stranou odstraněny či jiným způsobem odvolány."

Tak. A Mirek si může vzít kartáček na zuby, který si při této návštěvě zapomněl a mazat na lstivý východ znova. Kdysi jsem slyšel dobrou hlášku na Lenina: lstivý ploskolebý Asiat. Zdá se, že tato Asiatská lstivost přetrvává do dnešních dob.

Zdá se, že Mirkova  výhrůžka, že se nevrátí, než se problém vyřeší  zabrala. Díky této vážné výhrůžce, se Rusové i Ukrajinci lekli a zahráli dohodu, čímž Mirka poslali domů. Pak se vrátili do bodu nula. Připadá mi, jako by si někdo objednal aby Mirek byl raději v Rusku než doma.
Co kdyby se do toho Ruska vrátil a pohrozil jim, že jestli ty kohouty neotevřou, že zahájí útok na Karlovy Vary?

A aby tomu nebylo konec, zatímco si z něho v Rusku dělali Lízu, rozhodli se jeho lidovečtí kamarádi, že žádná rekonstrukce vlády nebude, hlavně ne lidovecká. A chudák utahaný Mirek prohlásil, že není Mirek Dušín a že tedy rekonstrukce vlády nebude.

Načež vyletěl jako čert ze škatulky Zelený Martin, který si mezitím připravil revoluční překvapení v podobě ministra Kocába. A přidal k tomu sprdáka, že Mirek nevzal do NERVu univerzálního Švejnara.

Mirku, vůbec Ti nezávidím. Nejenom, že máš ve vládě neuvěřitelné "kamarády", ale ještě si z Tebe dělají srandičky i za hranicema.

Tak mám pocit, že to té Evropě neosladíme, ale ochladíme.

Napsal Petr Paulczynski pro http://www.blog.idnes.cz

Nadpis redakčně upraven