Hašek si přitom k partnerství vybral člověka, který má oproti všem ostatním krajským lídrům  z ODS výrazně nejhorší pověst. Všimli si toho dokonce i jinak prakticky neteční voliči, kteří tentokrát dali Venclíkovi méně preferenčních hlasů než dvojce na jeho kandidátce. ODS spolu s ČSSD oznámila prakticky ihned zrušení poplatků v jihomoravských nemocnicích.

Případ z jižní Moravy považuji za bizarnost na entou. Když bude Paroubek v televizi tvrdit, že ODS je čiré zlo, moderátor by mu měl okamžitě připomenout onoho vojáka Švejka z Moravy. (Michal Hašek je šéfem klubu poslanců, což je jeden z klíčových postů každé partaje. Jeho kariéra stoupla právě za Paroubka.) 

Naopak, když bude Mirek Topolánek tvrdit, že ODS je reformní strana, která musí dotáhnout do konce reformy, které zahájila, moderátor by mu měl okamžitě připomenout, jak se na nich „podílí“ právě jeho partaj v krajích, například na jižní Moravě. (Sebevědomější moderátor by mu mohlo dokonce opáčit, že ODS v zásadě žádné reformy neprosazuje. Ale to už je jiné téma...)

Napsala Markéta Reedová pro http://www.blog.idnes.cz