Pár volně přepsaných výroků epochálního vítěze krajských a senátních voleb naznačuje, jak mu jsou soudruzi blízcí a jak si s nimi rozumí. Každého soudného člověka by takové výroky měly varovat, že na politické scéně je osoba, která dlouhodobě pracuje na návratu komunistů k moci.

Neustálé bagatelizování oranžových, že rudí už nejsou nebezpeční, protože neexistuje SSSR, jsme v NATO a EU je strkáním hlavy do písku před pohrobky masových vrahů a pronásledovatelů vlastního národa.

Komunisté se nikdy pořádně nedistancovali od své krvavé minulosti. Dodnes mají za cíl nastolit diktaturu proletariátu, stále se hlásí k Leninovi a ke Gottwaldovi. Politické justiční vraždy vydávají za přehmaty a omyly, ani slova pokory či lítosti. Vždyť oni jsou přeci jiní, oni nevraždili. To jen jejich předchůdci. Ideologie zla ale zůstala stejná.

Je naivní si myslet, že dnešní komunisté jsou jiní než ti před dvaceti lety. Jediný rozdíl mezi nimi je ten, že dnešní komunisté prozatím neměli šanci dostat se k moci. Nyní jim dokořán otevírá dveře ČSSD s hlavním dveřníkem Paroubkem.

Možná by nezaškodilo si připomenout, jak měli komunisté rádi své spoluobčany. V letech 1948 až 1989 bylo uvězněno na 240 tisíc politických vězňů. Komunistický lágr a vězení nepřežilo okolo deseti tisíc lidí, 1800 lidí zmizelo, okolo 600 lidí nepřežilo zatčení a výslechy. Na hranicích při pokusu o útěk ze socialistického ráje byly zastřeleny 374 osoby, 188 osob zahynulo v elektrických drátech železné opony. Další 234 osoby byly popraveny. Okolo 300 tisíc obyvatel bylo režimem persekvováno v zaměstnání a ve studiu. Bezmála čtvrt milionu obyvatel z republiky uprchlo. Celkový počet mrtvých na celém světě, obětí komunistických režimů se odhaduje na 230 milionů. Opravdu jde jen o přehmaty a omyly?

Dnešní komunisté se nezměnili. Stačí navštívit jejich stránky, popřípadě stránky jiných obskurních uskupení, například Společnosti Klementa Gottwalda nebo rozpuštěného KSM. Jejich životním krédem je třídní nesnášenlivost, touha po znovuovládnutí životů obyvatelstva, touha po moci, kádrování, znárodnění, neúcta k soukromému vlastnictví, zkrátka touha po návratu k době nesvobody, kdy jediný názor byl ten, který byl lidem vnucen z ÚV KSČ.

Samozřejmě i tehdy měli lidé jiné názory, ale nesměli je říkat nahlas, pokud se nechtěli zařadit mezi nedobrovolné a nucené pracovníky v Jáchymově. Jiří Paroubek říká, že si prý na komunisty zvykneme. Svůj zvyk z mládí, kdy s komunisty mocně spolupracoval, chce nyní vnutit celému národu?

Do této chvíle je jasné, že ČSSD bude spolupracovat s komunisty v pěti krajích. V mnohých ještě není o povolebním uspořádání jasno, ale dá se čekat, že ještě nějaký region přibude. Komunisté dosazují do krajských vlád své osvědčené a zasloužené kádry. Jak velká je naděje, že najednou budou komunisté jiní, hodní a demokratičtí?

Odpověď je nasnadě, pramalá. Komunisté vždy měli plná ústa demokracie, míru a občanů, ale přitom jakékoli demokratické projevy potírali, připravovali agresivní válku proti Západu a na občanech jim záleželo toliko v tom, že občané na komunisty pracovali.

Jiří Paroubek dál odkrývá svou masku. Pod ním se ČSSD až příliš nebezpečně přiblížila komunistům, svým národněfrontovým soudruhům, příbližila se tak, že tyto dvě strany začínají pomalu splývat. Paroubkovi narostl hřebínek a zbytnělo ego. Ve své touze po vládnutí je schopen klidně uskutečnit další slučovací sjezd.

Na závěr nezbývá než malý vzkaz: Pane Paroubku, nevnucujte svůj zvyk z mládí jiným lidem. Lidé většinou váš názor nesdílí a nechtějí si na komunisty zvykat, když se jich těžko zbavovali. Máte-li touhu vrátit se do mládí a znovu opěvovat Vítězný únor v tisku, pak klidně ke komunistům vstupte. Určitě vás uvítají s otevřenou náručí.

Pevně věřím tomu, že poctiví sociální demokraté komunisty u moci nechtějí a jsou z vaší politiky bratříčkování se s komunisty zděšeni. Čím strmější vzestup, tím horší bývá pád a vy jste byl po vyhraných volbách zatraceně pyšný a domýšlivý. Vy jste v současné době nebezpečím a ohrožením pro demokracii v této zemi a věřte tomu, že jakékoliv spojení s nereformovatelnými komunisty vám bude voliči tvrdě spočítáno. Z epochálního vítěze se snadno může stát epochální loser.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz