Obama je (má býti) změna. Takový je mediálně vykonstruovaný obraz nového nájemníka Bílého domu.. Pomineme-li stále více narůstající masu afroamerických a hispánských voličů, kterým tmavý míšenec ukázal světlo na cestě ke splnění americkému snu, je nabíledni, že i mnoho příslušníků procentuálně ubývající bílé populace volilo tohoto charismatického řečníka a slibujícího redistributora právě kvůli očekávání jakéhosi velkého třesku v domácí i zahraniční politice Spojených států. Většina z nich zřejmě navzdor osobě G. Bushe.


 

Obamova volební kampaň dokázala totiž pomocí největší sumy peněz v historii něco dříve nevídaného. Profesionálové z jeho stáje dokázali přivést k volebním urnám davy naprosto prvoplánově apolitických a vládním establishmentem pohrdajících postaviček, které nakonec byly zřejmě rozhodujícím činitelem při cestě jejich nového idolu do Washingtonu D.C.


 

Amerika se tedy opticky změnila. Prostému lidu byl předhozen marketingový produkt poloboha, od kterého čekají všichni jeho fandové splnění svých nejtajnějších snů. Zaplatí za chudáky hypotéky, zavede “bezplatné” zdravotnictví, nebude posílat mladé chlapce umírat někam na druhý konec světa, zkrotí nenažrané byznysmeny z Wall Street. Navíc v jeho těle koluje krev snad všech národnostních a rasových skupin obyvatel Sojených států. Není “lepšího člověka”, není lepšího obrazu současné USA.


 

A není ani lepšího obrazu současného vývoje světa. Zcela evidentní je probíhající odklon od konzervativních hodnot “krve a potu”. Klasická euroatlantická civilizace začíná býti utlačována do pozadí a vpřed se derou jiné hodnoty. Populismus, demagogie, sociální smír, multikulturní soužití, pozitivní diskriminace. To jsou ta pravá volební hesla pro budoucí vítěze. To jsou ta pravá hesla pro společnost, která pomalu zapomíná na svoje kořeny, neboť je infikována řadami “sociálních” inženýrů, kteří mají patent na ráj na zemi.


 

Pomocí většinou korupčních peněz dokáží ovládat hloupé stádo. K dokonalosti je to dovedeno v Africe, silně dotahuje socialistická Evropa a Jižní Amerika. Lidem co nejvíce sebrat a slíbit, že jim to možná někdy nějak vrátí pomocí vládních pamlsků. Sami potom při oné redistribuci peněz co nejvíce nahrabat do vlastního hnízdečka. Vše zabaleno do vzletných frází o pomoci slabším jedincům, kteří se nenarodili se správnými sociálními předpoklady, či barvou kůže.


 

Nyní se tento odér komunismu vznáší i nad USA. Světoví socialisté, multikulturní pobírači grantů, rádobyochránci míru i dokonce někteří arabští “svatí” válečníci uvítali zvolení právě Baracka Husseina Obamy. Dle jejich teorií se stane ikonou nové politiky USA, kdy tato velmoc bude více naslouchat jejich radám a představám o uspořádání světa, dobrovolně se vzdá své pozice světového leadera a nová Washingtonská administrativa si před nimi sedne na zadek.


 

Ačkoliv sám nemám ze zvolení pana Obamy valnou radost, moje hodnoty představoval právě poražený John McCain, předpokládám, že k výše uvedenému scénáři nedojde ani v náznaku. I Barack Obama, ač se z pohledu některých ultrakonzervativních amerických voličů jeví jako kryptokomunista, nemůže v této zemi začít orat úplně jinou brázdu. On je pouze reklamní pozlátko, pomocí kterého se dostala k moci jen poněkud levicovější klika správců země. Měřeno však optikou USA. Co bychom v naší staré Evropě dali za to, kdyby se i alespoň ty nejpravicovější strany chovaly jako Demokraté ve Spojených státech.

 

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz