Vy jste bohužel stupidní. Neexistuje v české kotlině politická síla, která by dokázala uvést tyto myšlenky do praxe. Pokud se o to jen náznakem přeci jen pokusí, bude vždy převálcována masou zaprděných milovníků “sociálních” jistot, dávajících vždy přednost dnešnímu levnému bůčku před pohledem do budoucnosti.

 

Proč vlastně volit ?

 

Všechny strany jsou v podstatě stejné. Liší se snad jen počtem bolševiků na kandidátkách a barvami reklamních plakátů. Rétorika jejich představitelů závisí na postavení partaje vzhledem k mocenským korytům.

 

Vládnoucí uskupení zásadně tvrdí:

 

 • pracujeme do roztrhání těla pro blaho všech občanů

 • děláme maximum možného, co lze v rámci rozložení politických sil uskutečnit

 • hasíme požáry založené předchozí vládou

 • pokud nás opět zvolíte, tak se konečně dočkáte toho, co jsme slibovali už minule

 • nebýt opozice, která nám podráží nohy, mohlo být lépe už nyní

 • my jsme jediná možná alternativa pro slušnou a prosperující společnost bez korupce

 

Opozice poté zásadně kontruje:

 

 • vláda nedělá nic, je to banda líných zkorumpovaných povalečů

 • pokud náhodou něco vláda dělá, tak je to všechno samozřejmě špatně

 • maše předchozí vláda přinesla ekonomický růst, prosperitu a sociální jistoty, což všechno stihla současná vládní garnitura svými neodpovědnými kroky zničit

 • pokud zvolíte nás, bude zase dobře, málo dřiny, hodně peněz, sociální ráj, ekonomický růst

 • nebýt současné vlády, žili bychom si dávno jako v pohádce

 • my jsme jediná možná alternativa pro slušnou a prosperující společnost bez korupce

 

Takže to vypadá, že je úplně jedno, jaký volební lístek nakonec do urny hodíte. Politici vás nakonec ještě dokáží znechutit spoustou skandálů, korupčních afér a nejnověji i mafiánskými praktikami zasahujícími do jejich životů. Volit v této konstelaci hvězd chce mít opravdu silný žaludek. Dokázali jste se přes to všechno přenést a přeci jen využít své jediné možnosti jak ovlivnit chod naší vlasti ?

 

Podle čeho tedy volit ?

 

Existuje skupina voličů, kteří dají takzvaně na “ksicht”, neboli na charisma hlavního vůdce. Pomineme-li líbivý vzhled, důležitým faktorem je schopnost mluveného projevu. Je všeobecně známo, že i takový historií profláknurý diktátor Hitler dokázal svými projevy fascinovat davy až k orgasmu některých žen v publiku. V tomto bodě se zdá, že obě naše nejsilnější politické strany malinko zaspaly, spíše se volí proti. Přeloženo: “Paroubka (Topolánka) sice moc nemusím, ale ten druhej je ještě větší hovado”.

 

V době globálního marketingu je samozřejmě důležitá i podoba volební kampaně. Dobrá reklama totž prodá i ten nejhorší šmejd. Stokráte opakovaná demagogická masáž učinkuje spolehlivě, hlavně na prosťáčky bez vlastního vyhraněného názoru. Zde si jedničku letos zaslouží US agentura najatá Lidovým domem. Co se povedlo těmto jupíkům je na pováženou. Chlapci z Jánského vršku jen koukali, co dokáže oranžový truck, pívo, párky a milión růží ve spojení s jednoduchými slogany, infantilními vtípky a prostonárodními narážkami.

 

Důležitým prvkem v rozhodování voliče by měl být i program konkrétní strany. Jenomže ten bohužel nikdo nečte a v podstatě ani neví, že existuje. Většina lidí se totiž rozhoduje na základě iracionálních sympatií, antipatií, prostých volebních sloganů a hlavně množství, většinou neuskutečnitelných, slibů. Proto má vždy výhodu momentální opozice, neboť ta může slíbit, že za její vlády se budeme mít všichni lépe než dnes (což u vládní strany logicky nejde), spoléhajíce na to, že lidé od minulých voleb zapomněli, kam to dovedli současní opoziční inženýři krásných zítřků a jejich sliby nezakotvené v reálném rámci.

 

Koho tedy volit ?

 

Ač se to podle výše uvedeného nezdá, zásadně se můžete rozhodovat mezi dvěma politickými proudy. Pomineme stále menší procento středových alibistů, kteří slouží jen jako závaží při prosazování konkrétních vládních kroků a podstata jejich existence je založena jen na přikrmování vlastních stranických oveček z drobků vládnoucí partaje. Doufejme, že politice “ani ryba ani rak, hlavně že máme vládní frak” bude již brzy odzvoněno.

 

Pokud tedy údajně nejste politicky stupidní volíte levici. Ač si to možná nechcete přiznat, stále věříte utopistickému snu Karla Marxe a V. I. Lenina, že může existovat sociálně spravedlivá beztřídní společnost, která je založená na tak ideologicky a morálně vyspělých jedincích, kteří budou pracovat do úmoru, aby jejich jediným štěstím a odměnou za vykonanou práci bylo odevzdání vydělaných peněz na společnou hromadu, kde si dorovnají svoje pasíva ti méně zdatní a méně pracovití vyčůránci, kteří pochopili, že budou mít pořád stejně i když budou celé dny ležet za pecí. Chcete tedy stejně chudé stádo bez motivace, bez vlastní myšlenky, bez svědomí a bez morálky. Hlavně, že soused nebude mít větší kozu.

 

Zůstavají voliči pravice. Stále většinou vysmívaní “občané druhé kategorie” (dle hesla makej, nekecej a plať daně), jejichž priority jsem nastínil v prvním odstavci tohoto pojednání. Lidé, kterým je spíláno do zlodějských zbohatlíků, modrých mafiánů, tunelářů, podvodníků, vykořisťovatelů, asociálů, Topolánkových řiťolezců a bezcharakterních, do sebe zahleděných hlupáků, kteří neví co to je pořádná práce s lopatou a nedokáží si doma z nakradeného materiálu postavit nový chlívek. Lidé, kteří většinou celý život pracují více hodin denně než ostatní, lidé, kteří na daních a poplatcích zaplatí všechny rozmary levicových populistů, aby nakonec byli do poslední kapky vyždímáni finančími úřady, sociálními správami a zdravotními pojišťovnami. Lidé, kteří chtějí stát na vlastních nohou, žít svobodný život a nečekat na milodary od užvaněných mocipánů. Lidé, kteří se skřípěním zubů musí volit ODS, neboť naše politická scéna nenabízí opravdovou pravicovou stranu. Lidé, kteří jasně vidí chyby Topolánkova vedení, ale také jsou soudní a nechtějí zpět soudružské “Čest práci!” se zadrátovanými hranicemi a bolševické kriminály pro nositele jiného světonázoru.

 

Už kdysi Platón napsal, že demokracie je vláda lůzy. Vzhledem k tomu, že ale není v současné době lepší varianta uspořádání společnosti, neboť volební právo je všeobecné (možná by bylo dobré je odebrat alespoň zdravým lidem, kteří za celý svůj život neokusili práci a jejich obživa tkví ve vybírání sociálních dávek, tedy jasným parazitům společnosti) , pokusme se alespoň svojí příští volbou eliminovat snahy různých populistů, udělat z nás všech, různými demagogickými sliby, stádo tupých idiotů.

 

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz