Tak nějak by mohla znít pohádka ve verzi našich socialistů. Dnes je to týden, co došlo k smrtelnému incidentu na oslavě křtu Paroubkovy knížky a od té doby se z Lidového domu line mlha tak hustá, že kluci z legendární Zahrady by v ní museli zabloudit alespoň třikrát. Účelem mlžení je odvést pozornost od průšvihu číslo jedna v naší polistopadové době a vytáhnout z kaše Jiřího Paroubka.

Ten, využiv služeb kouzelného hrnečku, navařil tolik kaše pro své oponenty, až se nakonec stal obětí vlastního konání. Co teď s tím? Přeci není možné dodržet to, co se vyžaduje po oponentech a rezignovat? Vždyť přeci Paroubek má poslání od vyšší bytosti a sexy mozek k tomu, takže nemůže dopustit, aby jeho socialisté osiřeli po jeho odchodu.

A tak nastoupila mlžící četa. Nejprve je nutno zapudit a distancovat se od kamaráda, střelce Ďurička. Takže se z kamaráda stal de facto náhodný známý, s kterým se Paroubek setkal jen několikrát na oficiálních akcích. Pak je nutno nasměrovat média na politického protivníka. Jen několik hodin po vraždě, kdy Ďuričko sedí v policejní cele, obíhá Paroubkův poradce Dimun redakce a nabízí staré fotografie Ďurička s představiteli ODS.

Je nutno svolat tiskovou konferenci a vše shodit ze stolu. Stalo se, a veřejnost se dozvěděla, že k incidentu došlo několik hodin poté, co Jiří Paroubek na místě nebyl. Co na tom, že za neurčitý počet "několik" evokující myšlenku na dobu delší než šest hodin a kratší než den, se schovává pouhých 90 minut.

Pokud je mlžení nedostatečné, musí se ještě přidat kouřová clona. A tak se socialisté rozhodli vyvolat hlasování o důvěře vládě do doby mezi koly voleb do Senátu a k tomu podali trestní oznámení, že jim prý (pochopitelně důkazy neexistují) ODS přelepuje jejich billboardy.

Vše je ale zbytečné, protože novináři chytili Paroubka při lži, a to dokonce opakovaně. Paroubek tvrdí, že se s Ďuričkem zná od roku 99, ale jejich známost a spolupráce sahá dále do devadesátých let. Paroubek tvrdí, že Ďuričko není žádný kamarád, ale náhodný známý.

Jak často se vám stane, že vás náhodný známý pozve na týden na svou jachtu? V roce 2005, kdy vše vyšlo najevo společně s informací, že Ďuričko byl agentem STB, Paroubek společnou dovolenou na jachtě ruší a říká: "Je to můj kamarád, ale o něčem takovém (agent STB, poznámka autora článku) jsem nevěděl." Jak často se vám stane, že o náhodném známém mluvíte jako o svém kamarádovi a navíc do médií?

Paroubek tvrdí, že s Ďuričkem v roce 2005 přerušil veškeré kontakty. Přesto ale před necelým rokem přijímá Ďuričkovu inzerci ve svém časopise, stejně jako sponzorský dar. V roce 2006 pak z pozice předsedy vlády Paroubek zasahuje ve prospěch bytového družstva, jehož je Ďuričko členem. Vedení bytového družstva poskytlo garance na nevýhodné půjčky a hrozilo, že lidé, kteří si nestačili byty převést do osobního vlastnictví, by mohli získat v bytě jiného majitele.

Vláda tedy zcela nestandardně 17.5.2006 nařídila Konsolidační agentuře, že dluh smí prodat za soudní odhadní cenu pouze Pražskému stavebnímu bytovému družstvu. Kolika bytovým družstvům ještě vláda Jiřího Paroubka tímto způsobem pomohla? A jak se vyjadřuje sám Paroubek? Vedly ho přeci ušlechtilé záměry a sociální cítění, jak také jinak: "S těmi lidmi jednal ředitel Úřadu vlády Přikryl. To usnesení byla velmi prospěšná věc, zachránili jsme těm lidem střechu nad hlavou. Nepamatuji si, jestli někdo kvůli tomu volal, nebo ne, ale rozhodně to na mne žádný vliv nemělo."

Jako obvykle. Za vše mohou jiní, on je ten hodný, laskavý a naivní, který se vždy nechá napálit, opít rohlíkem a zradit. Jiří Paroubek je ve své podstatě velký zbabělec. Je natolik zaslepen touhou po moci, že se bojí postavit se za své průšvihy jako chlap. Raději bude kličkovat jak zajíc při honitbě, mlžit, lhát, vypouštět kouřovou clonu, měnit stanoviska, distancovat se, vyzývat jiné, než aby přiznal svou zodpovědnost.

MInulost Jiřího Paroubka pomalu, ale jistě dohání a děje se tak v době pro něj značně nevýhodné. Může se ale Jiří Paroubek divit? Stará přísloví praví že kdo seje vítr sklízí bouři a že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Pokud má Jiří Paroubek alespoň nějakou čest, tak ihned po volbách rezignuje. Vsadíte se, že mu taková čest chybí?

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz