Romové žízní po penězích, vydírají stát a hrozí bouřemi!

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 9.2.2005 | Rubrika: Zamyšlení

“Nedá se udělat škrt v sociálních dávkách a nechat ty lidi bez práce. To nepomůže, to se nám vrátí obratem jako bumerang, například ve formě kriminality,” vyhrožuje Emil Ščuka, předseda “parlamentu Romů”. Tak přesně takhle – vpodstatě vydíráním státu – reaguje nejsilnější etnická menšina – a mocná lobbistická skupina – v Čechách na chystané snížení životního minima.

Jakýkoliv prvák-ekonom, může to být klidně i Rom, potvrdí, že snížení životního minima umožní redukovat minimální mzdy, jež vyplácí firmy svým zaměstnancům, a tím dodatečně najmout osoby – třeba právě Romy –, pro něž by jinak bylo výhodnější nepracovat a pobírat sociální dávky. Tento kýžený efekt vyústí v růst zaměstnanosti, snížení přerozdělování ze strany státu a tím pádem ke zvýšení blahobytu celé společnosti – i Romů.

Ale v tom je právě háček! Oprostěme se nachvíli od levicového slovníku politické korektnosti a nazývejme věci pravými jmény. Cikáni ve velké většině pracovat nechtějí. Samozřejmě nelze házet všechny do jednoho pytle, ale naprosto převážná část jich pouze touží pobírat sociální přídavky a vydělávat si jinými “bokovkami”. Proto je pro ně snížení dávek krajně nevýhodné. Proto hrozí bouřemi, vydírají stát tím, že zvýší svoji kriminální činnost atd. Cikáni jsou vlastně polovzdělaní odboráři. Zatímco odbory hrozí stávkami, Cikáni to berou přes kriminalitu.

Dle statistiků je až osmdesát procent práceschopných Romů bez zaměstnání! Proč? Ony “bokovky” jsou finančně výhodnější než poctivá práce za malý peníz. Barva pleti v tom samozřejmě nehraje roli, spousta “lumpenproletriátu” je také mezi bílými, žlutými, černými, a třeba fialovými. Žádná menšina se ale nemůže “chlubit” tím, že osm jejích příslušníků z deseti, jež by mohli klidně pracovat, oficiálně zaměstnáni nejsou.

Romové neustále něco požadují, chtějí své lidi na úřadech, někteří dokonce požadují kvóty pro zaměstnání určitého počtu z nich atd. Musí však začít u sebe. Je to běh na velmi dlouhou, mezigenerační, trať. Je to běh, jehož cíle se ti, kdo jej odstartovali, nedožijí. Ale přesto to stojí za pokus. Začít mohou třeba nyní tak, že přijmou nižší dávky, zapomenou na “bokovky” a začnou poctivě makat. Utopie? A napadá vás jiné řešení?

8915 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Notičky z USA. Babiš na tiskovce vypadal, že se rozbrečí. Stvořitel Drahoše a Pavla vylezl z nory. Vyoral o týdnu války s RuskemIdiotské ultimatum Rusku. Ti lidé vůbec nemají představu, co je diplomacie, chytá se za hlavu Štefec. Kdyby Moskva chtěla, mohl být úplný konec vztahů
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění