Tlustého poslední pšouk žádnou novinu nepřinesl

Autor: David Prokop | Publikováno: 10.9.2008 | Rubrika: Politika
ODS

Tlustý se odepsal a po příštích volbách po něm pes něštěkne. Morava je hloupý až Pánbu brání. Topolánek a Dalík nejsou blbí až Pánbu brání. Kroupa je typický nevzdělaný a všehoschopný novinář, typické nic obvykle se pohybující v mediálním prostoru, kterému nejde než o vlastní břich. Paroubkovi to politicky nemyslí už vůbec. Série tvrzení, nyní něco komentáře k nim.

Pan soudruh Tlustý opravdu patří mezi ty, na které popatříte zrakem a hned je vám jasné, která bije. Svým posledním výkonem jen ukázal, že ve svůj prospěch je schopen jakéhokoli činu, že mu vůbec nejde o prosazování nějakého programu či ideologie – protože pak by se choval alespoň někdy racionálně a zatnul zuby a držel krok. Prostě se ten chudáček chce jen mstít, ať to stojí, co to stojí. Topolánek má už ale dosti jiných snaživých přeběhlíků, a tak Tlustý bude jen jednou z mnoha afér, která se před volbami vyjeví a potom zase stejně rychle zajeví. Někdy od léta 2010 pak dostane kapky, páč pozbyde poslaneckého mandátu a má na papírku už hodně čárek u mnoha lidí. Jeho hodnota klesne limitně k nule.

Morava, to je taková chudinka do počtu, takový Snaživec – a teď si to krásně zavařil. Každá strana má své Moravy, kteří si už už myslí, že vidí do karet vysoké hry a v brzku se ukáže, že to je takový usmrkánek. Byl jen použit všehoschopnými grázly typu Tlustý, případně nechutnými kariéristy neschopnými rozeznat podstatné od nepodstatného, jako je ona Kroupa. Nestojí za řeč.

Kdo ukázal, že mu to politicky myslí, to je právě Topolánek a jeho pravá ruka Dalík, kteří na lep nesedli. Topolánek předvedl na víkendovém sjezdu Zelených brilantně emotivní projev (daleko od výkonů spoceného Mussoliniho koktajícího páté přes deváté), který se mu započítá jako velké plus právě u tohoto nejmenšího koaličního partnera. Bursík stranu totálně ovládl a to teď znamená také více jistoty pro Topolánka, který mu šikovně v předsjezdovém období nahrával na smeč. A znovu se ukázalo, jak je Paroubek strategickotakticky hloupý. Útoky na Bursíka, podpora Kucht, to je šmudlův výkon. Jako vždy vedle.

Vrchol politické tuposti v Paroubkově provedení je snaha vyvolat hlasování o důvěře vládě po volbách. Za dva měsíce (v předvolebním boji hotová nekonečná věčnost), po volbách, před českým předsednictvím EU, před jarními volbami do EU parlamentu. Tomu snad ani tento rozverný strejda nemůže věřit sám, že něco uhraje, že se jedinci  napojení na penězovody nechají odstřihnout od struku. I když krajské a senátní volby nebudou pro socánky totální krach, ale jen malý krach, nic z toho pro parlamentní úroveň nevzejde. Paroubek s Ráthem předvedou více nebo méně veřejné samohany a nic více.

Zkrátka nic nového pod sluncem, žádné velké přesuny voličské přízně se z toho neumotají. Český volič není tupý volič a ví, že Tlustec, Morava i Kroupa jsou všude, a tak rozhodovat se pohledem na tyto postrádá smyslu.

Raději než sledovat toto nevýznamné šumění, doporučují vám soukromý web pana Cikrta - CIKRTOVINY , mluvčího ministerstva zdravotnictví. Mimořádně vtipné, graficky vyvedené, sebeironické, informované, profesionální. Pana Cikrta vůbec dosti obdivuji, řekl bych, že je přímo vzorem – nejen pro nějak postižené lidi, kterým ukazuje, čeho lze pevnou vůlí dosáhnout, ale i pro všechny ostatní.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

5713 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!Stávkovat či nestávkovat? Ve školství zdaleka nejde jen o platy!Co to k čertu je za zvrhlost?! Nehodlám dovolit genderovým fanatikům, byť třeba ve vedení státu, aby ve jménu svého nového náboženství mé děti poničili. I nadále bude moje holka nosit sukně a kluk kalhotyKdo tu šíří fake news?

euPortal.cz

800 až 900 bábätiek sa zabíja v Írsku každý mesiac po legalizácii potratuKopnout si do Gottwalda nebo do Brežněva dnes vyžaduje asi tolik odvahy jako vymezit se proti Čingischánovi a je to politicky přibližně stejně aktuální

Eurabia.cz

Údajně mu je 16, ale vypadá na 40! Tohle jsou ti dětští uprchlíci političky KDU-ČSL?Pozvánka na konferenci do českého parlamentu: Pronásledování křesťanů v 21. století

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Chartistka Procházková k listopadu 1989: Když mému partnerovi Ludvíku Vaculíkovi zabránili promluvit k demonstrantům se slovy „s tebou se nepočítá“, tušila jsem...Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění