Tlustého poslední pšouk žádnou novinu nepřinesl

Autor: David Prokop | Publikováno: 10.9.2008 | Rubrika: Politika
ODS

Tlustý se odepsal a po příštích volbách po něm pes něštěkne. Morava je hloupý až Pánbu brání. Topolánek a Dalík nejsou blbí až Pánbu brání. Kroupa je typický nevzdělaný a všehoschopný novinář, typické nic obvykle se pohybující v mediálním prostoru, kterému nejde než o vlastní břich. Paroubkovi to politicky nemyslí už vůbec. Série tvrzení, nyní něco komentáře k nim.

Pan soudruh Tlustý opravdu patří mezi ty, na které popatříte zrakem a hned je vám jasné, která bije. Svým posledním výkonem jen ukázal, že ve svůj prospěch je schopen jakéhokoli činu, že mu vůbec nejde o prosazování nějakého programu či ideologie – protože pak by se choval alespoň někdy racionálně a zatnul zuby a držel krok. Prostě se ten chudáček chce jen mstít, ať to stojí, co to stojí. Topolánek má už ale dosti jiných snaživých přeběhlíků, a tak Tlustý bude jen jednou z mnoha afér, která se před volbami vyjeví a potom zase stejně rychle zajeví. Někdy od léta 2010 pak dostane kapky, páč pozbyde poslaneckého mandátu a má na papírku už hodně čárek u mnoha lidí. Jeho hodnota klesne limitně k nule.

Morava, to je taková chudinka do počtu, takový Snaživec – a teď si to krásně zavařil. Každá strana má své Moravy, kteří si už už myslí, že vidí do karet vysoké hry a v brzku se ukáže, že to je takový usmrkánek. Byl jen použit všehoschopnými grázly typu Tlustý, případně nechutnými kariéristy neschopnými rozeznat podstatné od nepodstatného, jako je ona Kroupa. Nestojí za řeč.

Kdo ukázal, že mu to politicky myslí, to je právě Topolánek a jeho pravá ruka Dalík, kteří na lep nesedli. Topolánek předvedl na víkendovém sjezdu Zelených brilantně emotivní projev (daleko od výkonů spoceného Mussoliniho koktajícího páté přes deváté), který se mu započítá jako velké plus právě u tohoto nejmenšího koaličního partnera. Bursík stranu totálně ovládl a to teď znamená také více jistoty pro Topolánka, který mu šikovně v předsjezdovém období nahrával na smeč. A znovu se ukázalo, jak je Paroubek strategickotakticky hloupý. Útoky na Bursíka, podpora Kucht, to je šmudlův výkon. Jako vždy vedle.

Vrchol politické tuposti v Paroubkově provedení je snaha vyvolat hlasování o důvěře vládě po volbách. Za dva měsíce (v předvolebním boji hotová nekonečná věčnost), po volbách, před českým předsednictvím EU, před jarními volbami do EU parlamentu. Tomu snad ani tento rozverný strejda nemůže věřit sám, že něco uhraje, že se jedinci  napojení na penězovody nechají odstřihnout od struku. I když krajské a senátní volby nebudou pro socánky totální krach, ale jen malý krach, nic z toho pro parlamentní úroveň nevzejde. Paroubek s Ráthem předvedou více nebo méně veřejné samohany a nic více.

Zkrátka nic nového pod sluncem, žádné velké přesuny voličské přízně se z toho neumotají. Český volič není tupý volič a ví, že Tlustec, Morava i Kroupa jsou všude, a tak rozhodovat se pohledem na tyto postrádá smyslu.

Raději než sledovat toto nevýznamné šumění, doporučují vám soukromý web pana Cikrta - CIKRTOVINY , mluvčího ministerstva zdravotnictví. Mimořádně vtipné, graficky vyvedené, sebeironické, informované, profesionální. Pana Cikrta vůbec dosti obdivuji, řekl bych, že je přímo vzorem – nejen pro nějak postižené lidi, kterým ukazuje, čeho lze pevnou vůlí dosáhnout, ale i pro všechny ostatní.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

5479 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění