Paroubek: Jednotka hlouposti = 1 Kocáb

Autor: Jiří Paroubek | Publikováno: 15.8.2008 | Rubrika: Politika
Kocáb Michal

Obdivoval jsem M. Kocába v období krátce po revoluci, kdy jako jeden z představitelů Občanského fóra přispěl ke zcela klidné přeměně režimu z totalitního na demokratický. Ještě větší jeho přínos vidím v tom, že i díky jeho činnosti krátce po změně režimu opustila republiku sovětská okupační vojska. Dnes M. Kocáb znovu vstupuje do velké politiky, snaží se dostat do senátu. Musí přitom počítat s tím, že se proberou všechny významné události v jeho životě. A to nejen ty kladné. Kdyby činnost M. Kocába skončila odchodem posledního sovětského vojáka od nás, museli bychom jej ocenit a ctili bychom jeho práci pro vlast.


M. Kocáb se však pustil do finančních aktivit v kuponovém investičním fondu Trend, kam na své jméno nalákal 100 tisíc omámených diků. Když pak roku 1995 spolu s partnery prodával správcovskou investiční společnost, která byla klíčem k majetku fondu, přišli tito akcionáři během dvou týdnů o nějakých 365 milionů korun. Ve stejný den, kdy o ně přišli, M. Kocáb inkasoval od tunelářů, které si sám vybral, 36 milionů korun (aspoň sám uvádí tuto částku). Kdo chce znát detaily, ať se podívá na adresu http://trend-vif.cz/exec.php/show=cl002.

Potom noví majitelé připravili desetitisíce drobných investorů prakticky o všechny peníze, podle pozdější žaloby celkem o 1,4 miliardy korun. Pan Kocáb měl však svých 36 milionů doma. Co dodat.

Pokud by chtěl pan Kocáb kandidovat za sociální demokracii, nebylo by to – když je tu sto tisíc lidí, které jeho fond připravil o peníze – vůbec možné. Zeleným to ovšem nevadí, resp. jejich předsedovi Bursíkovi to dokonce vyhovuje. Jaký pán, …

Pan Kocáb při svém zvolení chce vsadit na „osvědčenou“ antikomunistickou kartu. Demagogicky blábolí cosi o velezrádných piklech sociální demokracie při setkání s ruským generálem, který na běžném semináři v Lidovém domě seznámil především soc. dem. odborníky v bezpečnostní oblasti s ruským pohledem na protiraketový štít USA ve střední Evropě. Já jsem se od této věci distancoval, bylo tu nevhodné datum, když zrovna přijela do Prahy americká ministryně zahraničí Condoleeza Rice. Ale večer už v televizi evidentně rozveselený místopředseda vlády Alexandr Vondra hledal údajné spojení ČSSD s ruskou vojenskou zpravodajskou službou. Kontroval jsem, že je opilý. Osobně pana Vondru zpětně chápu, měl co oslavovat. Za své osočení se však dosud neomluvil.

Pan Kocáb se patrně domnívá, že když ve volebním obvodě v centru Prahy uspěl s komunistožroutstvím pan Mejstřík, a on ještě přidá plyn, musí shrábnout všechny pravicové hlasy a vyhrát. Věřím, že sociální demokracie a její kandidátka v centru Prahy udělají vše pro to, aby demagogie nezvítězila.

Ostatně poslední zatím zveřejněná prognóza agentury pro výzkum veřejného mínění Median, prokazující trvale mimořádně vysokou podporu sociální demokracii, svědčí o tom, že lidé nevěnují pozornost ani podrazům loutek pravice, ani lžím, ani demagogii.

(článek byl odmítnut v MF Dnes s tím, že výrazy jako "jednotka hlouposti = 1 Kocáb" a "blábolení" jsou pro otištění nepřípustné...)

Jiří Paroubek

Autor je předseda ČSSD.
Zveřejněno na blog.aktualne.cz.

10607 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Neškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasádyCo se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění