Boháč Gross. Nezvěme ho, nechoďme mu na grilování

Autor: Odjinud | Publikováno: 13.8.2008 | Rubrika: Politika
Gross

Slepé bábě není nic divné: Chrenek chtěl kus Energa. Sýkorovi za to nechtěl dát víc než dvacet milionů.

Gross Chrenka přeplatil. Koupil za 21 milionů, které si půjčil. Po krátkém čase prodal tytéž akcie zhruba za sto milionů Krúpovi. Teď je od Krúpy koupil Chrenek - za víc než sto milionů. Je to obchod z Kocourkova. Má jedinou logiku: lumpárna. Slepá bába hlásí, že je vše podle zákona. Má prý pravdu.

Kdo není slepá bába, vidí všechno. Ani ti, kteří rádi vidí podvody a triky a šikovné rabování cizích peněz všude, nemusí tentokrát tápat v dohadech. Jako v jiných případech, které mohou či nemusí páchnout zločinem, mají konečně průhledný případ: Gross neměl nic, má miliony, které vznikly tak, že mu je někdo dobrovolně dal. Cha cha.

Dobrovolně jistě ne. Na skřipci by Gross řekl, jak to bylo. Na skřipec se sociální demokraté už nedávají, což lze považovat i za chybu. Gross se může pošklebovat, ba smát. Smějí se jistě i jiní, nejsou ale na výsluní jako tento expředseda ČSSD a expremiér-dítě.

Smát se může dvojnásob. Policie má zapáchající zisk, má jednající osoby. To není pro kriminalisty těžký případ. Ale policie přesto trestný čin nenajde. Možná, že nějaké dítě by jak v Andersenově pohádce mohlo ukázat prstem, ale spíš to nakonec udělá nějaký novinář. Zaboří do případu prst a náhle bude vše jasné. Je to bohužel zpráva o kvalitě a nezávislosti naší policie. Už když se Gross cachtal v jednom milionu, policie nevyzkoumala nic, protože bystře zkoumala něco jiného: kvalitu kupní smlouvy na byt. Zjistila, že smlouva byla správně. Kde vzal premiér peníze, nezjišťovala. Přesněji: zjistila, že nelze nic zjistit.

Výkon spravedlnosti, policií počínaje, soudy konče, nutí občany věřit neuvěřitelným nesmyslům. Snad jen vedení ČSSD (a už ani to ne) může s vážnou tváří tvrdit, že Grossovy obchody jsou čestné a odpovídají zákonu. Tato depresivní lež škodí státu i občanstvu víc než prohra v hokeji. Pokud orgány opět sdělí, že nic nelze zjistit a že vše odpovídá zákonům, velký kus státu nám zas ubude. A zapište si za uši: toto nám orgány sdělí. Chechot Grosse bude se dlouho nad našimi hlavami rozléhat.

A do té doby, než se u nás vyvinou skutečné orgány činné v trestném řízení a bleskurychlé zbohatnutí nemajetného politika bude objasněno, vylučme ho z lidské společnosti.

Nepodávejme mu ruku, nezdravme ho, ať nechodí na naše party a my nechoďme na jeho grilování. Buďme jak Masaryk. Ten nepěkného člověka nepozdravil.

Ale málokdo z nás je jako Masaryk. Nepěkní lidé mají u nás dveře dokořán. Pašáci, zázračně zbohatli. Běda však těm druhým, co zbohatli prací, inteligencí, vlastními nápady. To jsou praví kapitalisti, s nimiž je třeba zatočit.

Napsal Karel Steigerwald pro MF Dnes

5973 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Moudrá ekonomická politika ruského prezidenta Vladimira Putina přináší své ovoce a tím bychom se měli inspirovatPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...Kalouska už nikdo normální nebere vážně. Chvilkaři by udělali nejlépe, kdyby konečně dali pokoj... Ivo Strejček sundal rukavice, odnesla to i Čaputová s Jourovou
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění