Boháč Gross. Nezvěme ho, nechoďme mu na grilování

Autor: Odjinud | Publikováno: 13.8.2008 | Rubrika: Politika
Gross

Slepé bábě není nic divné: Chrenek chtěl kus Energa. Sýkorovi za to nechtěl dát víc než dvacet milionů.

Gross Chrenka přeplatil. Koupil za 21 milionů, které si půjčil. Po krátkém čase prodal tytéž akcie zhruba za sto milionů Krúpovi. Teď je od Krúpy koupil Chrenek - za víc než sto milionů. Je to obchod z Kocourkova. Má jedinou logiku: lumpárna. Slepá bába hlásí, že je vše podle zákona. Má prý pravdu.

Kdo není slepá bába, vidí všechno. Ani ti, kteří rádi vidí podvody a triky a šikovné rabování cizích peněz všude, nemusí tentokrát tápat v dohadech. Jako v jiných případech, které mohou či nemusí páchnout zločinem, mají konečně průhledný případ: Gross neměl nic, má miliony, které vznikly tak, že mu je někdo dobrovolně dal. Cha cha.

Dobrovolně jistě ne. Na skřipci by Gross řekl, jak to bylo. Na skřipec se sociální demokraté už nedávají, což lze považovat i za chybu. Gross se může pošklebovat, ba smát. Smějí se jistě i jiní, nejsou ale na výsluní jako tento expředseda ČSSD a expremiér-dítě.

Smát se může dvojnásob. Policie má zapáchající zisk, má jednající osoby. To není pro kriminalisty těžký případ. Ale policie přesto trestný čin nenajde. Možná, že nějaké dítě by jak v Andersenově pohádce mohlo ukázat prstem, ale spíš to nakonec udělá nějaký novinář. Zaboří do případu prst a náhle bude vše jasné. Je to bohužel zpráva o kvalitě a nezávislosti naší policie. Už když se Gross cachtal v jednom milionu, policie nevyzkoumala nic, protože bystře zkoumala něco jiného: kvalitu kupní smlouvy na byt. Zjistila, že smlouva byla správně. Kde vzal premiér peníze, nezjišťovala. Přesněji: zjistila, že nelze nic zjistit.

Výkon spravedlnosti, policií počínaje, soudy konče, nutí občany věřit neuvěřitelným nesmyslům. Snad jen vedení ČSSD (a už ani to ne) může s vážnou tváří tvrdit, že Grossovy obchody jsou čestné a odpovídají zákonu. Tato depresivní lež škodí státu i občanstvu víc než prohra v hokeji. Pokud orgány opět sdělí, že nic nelze zjistit a že vše odpovídá zákonům, velký kus státu nám zas ubude. A zapište si za uši: toto nám orgány sdělí. Chechot Grosse bude se dlouho nad našimi hlavami rozléhat.

A do té doby, než se u nás vyvinou skutečné orgány činné v trestném řízení a bleskurychlé zbohatnutí nemajetného politika bude objasněno, vylučme ho z lidské společnosti.

Nepodávejme mu ruku, nezdravme ho, ať nechodí na naše party a my nechoďme na jeho grilování. Buďme jak Masaryk. Ten nepěkného člověka nepozdravil.

Ale málokdo z nás je jako Masaryk. Nepěkní lidé mají u nás dveře dokořán. Pašáci, zázračně zbohatli. Běda však těm druhým, co zbohatli prací, inteligencí, vlastními nápady. To jsou praví kapitalisti, s nimiž je třeba zatočit.

Napsal Karel Steigerwald pro MF Dnes

6461 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?Jsme kolonií západu

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro KoudelkuKdo tu řeční o likvidaci kultury? Ti, co jinak jen uráželi a kádrovali národ. Kultura neskončí, leda váš snobismus, vzkazuje Vítězslav Jandák
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění