Nomenklaturní aparátčík uražený kárným senátem ČSSD, ministr Volkswagen a snad i všudybylka Jana Wolfová mají být tři opěrné nohy Zemanova triumfálního návratu na politickou scénu. Dostal snad Miloš při pravidelné vyjížďce na gumové lodi úpal ? Opravdu je přesvědčený, že tato povedená trojka jej dokáže posadit na presidentskou stolici ? Nebo tu jde jen o jinou stolici ? O řídkou stolici nynějšího vládce Lidového domu ?

 

Zřejmě ano, neboť Paroubkovi již delší dobu při každé zprávě z Vysočiny tuhne úsměv na rtech. Oranžoví parlamentní bojovníci měnící jeden za druhým barvu, řadový plebs neochotný jej demostrativně zvolit vůdcem jako za starých časů, narážky na posedlost výzkumy veřejného mínění, která prý z velkého Jiřího dělá malého, ubrečeného a ukřivděného hošíka.

 

Stejnou písničku jako současný předseda ČSSD zpívá ve straně čím dál tím méně přátel a přítelkyň. Snad ukřičený trapný šašek Ráth, “neúplatný” vyběrčí daní Sobotka, možná lidověprostonárodní kulturní referent Jandák a stínový hlavní zemědělec Hašek. U ostatních si asi není jist ani sám nejvyšší. Podle toho také stranu řídí. Nastolil vládu pevné ruky, jeho pohunkové šíří opar strachu. Staré dobré bolševické manýry. Tak má vypadat levicová strana ! Uráá !

 

Takže poslední sociáldemokratická bitva vzplála ? Fluidum Miloše Zemana jistě zapůsobí na pamětníky poklidných časů oposmlouvy, sběrači koryt budou zase raději věřit sexymozkové strategii zničit vnějšího i vnitřního nepřítele Velkého bratra. Dojde k rozdělení strany korupce a slibů ? Jak si podělí sociálně chtivé voliče ? Kdo vymyslí lepší bonmot, nejšťavnatější pomluvu, nejvýhodnější slib a nejvýnosnější funkci oddaným ? Nastane konec socanů v Čechách ?

 

Určitě za to zase bude moci ODS a Dalík. Ten jistě jezdí obden s napěchovanýma igelitkama k rybníku, posílá svoje agenty do luxusních hotelů, lobbuje pro návrh zákona o zaručené kvótě žen v parlamentu a kupuje si na zahradu už třetí vyřazený vysokozdvižný vozík. Nebo nám hlídací pes demokracie Ráth snad přinese jiné vysvětlení ?

 

Naspáno pro http://www.blog.idnes.cz