Kauza Čunek zřejmě dospěla do svého konečného finiše. Ani americká detektivní kancelář, která dokázala vypátrat a odhalit tajná konta Saddáma nezjistila nic, za co by bylo možné Jiřího Čunka obvinit z korupce. Zůstala jen některá neprůkazná podezření, což přiznává i sama firma Kroll.

Předem bych chtěl vyjasnit, že Jiřího Čunka nepovažuji za důvěryhodného a pokud by měl v těle jen trochu sebereflexe, tak by se do vlády nevracel, aby ji zbytečně, i když osvobozením od žaloby očištěn, nediskreditoval. Ono totiž kolikrát stále dokola omílané podezření může nadělat více škod než spáchaný čin.

Ale nebyl by to vrchní "očišťovatel" z Lidového domu, aby ihned při de facto osvobozujícím verdiktu ze strany americké detektivní kanceláře neobvinil zlou ODS, která všechno zařídila. Jiří Paroubek by byl se svou stranickou nenávistí jen k smíchu, pokud by neměl tak vysoké politické ambice. Dokážu si představit, že by Jiří Paroubek s klidem nechal zavírat své politické odpůrce. Diktátorství v sobě má víc než dost.

Ve včerejších OVM předseda Zelených Bursík řekl, že vykonaný audit nepřinesl žádná taková zjištění, ktrá by byl důvodem k odvolání Jiřího Čunka a že tato zpráva firmy Kroll bude zítra v plném znění na internetu.

Pán z Hybernské se na to opět rozčílil, že šlo jen o divadlo a "Výsledky 'auditu' soukromé firmy nemohou nahradit výrok soudu, kterému vláda Mirka Topolánka za pomoci 'justiční mafie' zabránila. Zárveň dramaticky vyzval Karla Schwarzenberga, aby zveřejnil zprávu firmy Kroll.

Jiří Paroubek snad trpí poruchou sluchu nebo vnímání. Před týdnem neslyšel od Alexandra Vondry slůvko "vypadá" v souvislosti s Vondrovým pocitem, že je snad část ČSSD řízena ruskou rozvědkou a obvinil ho z jasného tvrzení, což opětovně prezentoval ve svém rozhovoru. Nyní zase neslyš, že zpráva bude zveřejněna zítra a vydává směšné rezoluce, kterými se vlamuje do otevřených dveří.

"Ani bazén sava nedokáže smýt z vicepremiéra Čunka špínu, která na něm v důsledku obvinění ze strany policie ulpěla. Je jen smutným mementem Strany zelených, že místo striktního prosazování pravidla, které ctila a ctí ČSSD, totiž presumpce viny pro politiky, se její předseda Martin Bursík stal obhájcem Jiřího Čunka," řekl Jiří Paroubek.

Tak by mě zajímalo, jaký prostředek byl použit k očištění bývalého sekretáře Doležela, když byl očištěn "nezávislým" soudem, který za větou že bude pět na stole v českých neviděl korupci. Určitě nešlo o tak často v reklamách používaný běžný čistící prostředek.

Jaký čistící prostředek použil Michal Kraus? Domestos? Pak nemohlo jít o bazén, ale o přehradu. Jaký čistící prostředek použil Standa Gross? Vanish? V tom případě nemohlo jít o bazén, ale rovnou celý oceán. Jak jsem výše uvedl, Jiří Čunek není pro mne důvěryhodnou osobou. Nesmazatelným faktem ale zůstává, že po osmiletém vládnutí ČSSD je těch špinavých a páchnoucích v této straně nepočítaně.

Dalo by se hodně dlouho vyjmenovávat, čeho všeho se členové ČSSD dopustili, stejně tak by se určitě dalo mluvit i o ODS. Smutným faktem ale zůstává, že na to, kolik má ODS v této zemi moci ať na úrovni obcí, krajů i státu, tak těch špindírů je podstatně méně než kolik se jich stačilo vynořit z ČSSD.

Pokud chce Jiří Paroubek používat k očišťování kapacitně nestačící bazén sava, pak by si měl nejprve zamést před vlastním prahem. Mimochodem, kolik z těch "šibalů", kteří byli Paroubkem "zatraceni" z důvodu presumpce viny se potichu vrátilo zpět?

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz