Richard Falbr: Předstupuji před vás hladový

Autor: Odjinud | Publikováno: 10.7.2008 | Rubrika: Politika
Radar

Vystoupení Richarda Falbra na setkání

s iniciativou NE radaru v Evropském parlamentu

ve Štrasburku dne 9. července 2008

 

Vážení přítomní,

předstupuji před vás hladový, protože je mi ctí pokračovat v řetězové hladovce zahájené Janem Tamášem a jeho druhy. Ujišťuji vás, že mi hlad mysl nezakalil!

Dovolte mi několika slovy komentovat včera podepsanou smlouvu o instalaci amerického radaru v České republice. Scéna, která mi připomněla slavný český film "O slavnosti a hostech": stejně směšné, stejně trapné!

V úvodu považuji za nutné poznamenat, že nejsem pro tzv. ochranný štít ani v tom případě, kdyby se stal součástí systému NATO. Snahu o jeho vybudování považuji za roztáčení dalšího kola zbrojení.

Zdůvodnění nutnosti vybudovat raketový obranný systém jsou jen další lží současné americké administrativy. Ani první, ani poslední!

Vzpomeňme si jen na lži, kterými byl zdůvodněn útok na Irák v roce 2003. Žádné zbraně hromadného ničení se tam nenašly.

Je možná dobré připomenout a stále připomínat, že smlouva byla podepsána proti vůli jasné většiny občanů České republiky.

V současnosti Irán nevlastní ani atomovou pumu ani balistické rakety, které by ji mohly dopravit na území USA. Vládnoucí muláhové jsou sice fanatici, ale nejsou to blázni. Kdyby bombu měli, bylo by daleko snažší ji dopravit na lodi do new-yorského přístavu a tam ji odpálit. Vypálení balistické rakety s jadernou hlavicí by vedlo k vymazání Iránu z mapy světa.

V podobném duchu hovořil včera ruský generál na tiskové konferenci v sídle České strany sociálně demokratické v Lidovém domě v Praze. To považuji za mimořádně nepodařené představení a distancuji se od něj.

Na závěr bych chtěl poznamenat, že tvrzení místopředsedy vlády České republiky Alexandra Vondry, že část ČSSD je řízena ruskou tajnou službou, je stejně blbé, jako tvrzení, že Vondra je agentem CIA a že je placen exilovými Kubánci na Floridě.

5329 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Je třeba, aby nyní promluvil Putin – a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí ArmageddonTakovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidí

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Na uzavřené noční jednání Pirátů s ODS nečekaně dorazil primátor Hřib. Děly se věci, o kterých se mluví ještě po osmačtyřiceti hodináchPrávo na zbraň v Senátu: Dienstbier proti všem. Nemyslete si, že vás to ochrání před právem Evropské unie, hrozil
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění