Jenže Paroubek je kabrňák. Neschopen v pravý okamžik významně mlčet, toužíc po co největším mediálním prostoru se nakonec poslanec Paroubek stává obětí vlastních slov. Ale vezměme to popořadě.

Z ČSSD uprchnuvší poslanec Petr Wolf se nechal slyšet, že by si ČSSD měla ze svého názvu škrtnout "D", protože není demokratická. Petr Wolf tak zcela určitě nevědomky (protože pochybuji, že by poslanci četli můj či spíše vůbec nějaké blogy, kromě svých či v ČSSD povinně Paroubkových) potvrdil mé mínění o ČSSD pod vedením předsedy s posláním od vyšší bytosti.

Petr Wolf se rozpovídal o tom, kterak byl před prezidentskou volbou vydírán přímo samotným předsedou Lidového domu. Jiří Paroubek se pochopitelně ihned ohradil a vyzval Petra Wolfa k omluvě, jinak jej zažaluje. Petr Wolf ale zároveň řekl, že pro své tvrzení nemá důkaz, protože svědci předsedova nátlaku vše zapřou.

Tato záležitost leží v rovině tvrzení proti tvrzení. Čtenáři si jistě zvolí za pravdivou tu verzi, která je bližší jejich oblíbeným politickým barvám. Zda má pravdu Wolf či Paroubek nevím. Pokud si ale projdu dřívější vystupování, postupy, nátlaky, dehonestace, vyhrožování, zesměšňování a zastrašování, jehož jsme všichni byli svědky v případě pánů Melčáka a Pohanky a následně i u pana Snítilého, pak jsem více nakloněn věřit panu Wolfovi.

Je všeobecně známo, že Jiří Paroubek pro získání moci je ochoten a schopen téměř všeho. Stačí si vzpomenout na jeho povolební vyjednávání (a co z toho budu mít já?), obraty ohledně spolupráce s ODS, snahu o vládu s komunisty se zástěrkou v podobě lidovců, nenávistné projevy v momentech, kdy si někdo dovolil projevit jiný než oficiální (rozuměj Paroubkův) názor a následné vylučování nepohodlných lidí ze strany.

Zcela pomíjím fakt, že poslanec Wolf má co vysvětlovat ohledně financí své firmy, to je věc, ze které by se vykroutit neměl. Nicméně pokud se bude tato okolnost brát v potaz, pak není od věci si rovněž připomenout, že státní dotaci jeho firma získala za vlády ČSSD a na věc lze rovněž nahlížet i tak, že se jednalo o klientelismus a zavazování si vlastních lidí k poslušnosti.

Nepřímo to Petr Wolf i potvrdil. Prý mu ČSSD vyhrožovala právě zveřejněním informací o rozpočtové nekázni, což se následně stalo ihned po jeho odchodu z ČSSD. Měl-li bych si vybrat, která verze, zda Wolfova nebo Paroubkova je pravděpodobnější, pak bych se, jak výše uvedeno, přiklonil k verzi poslance Wolfa.

Jiří Paroubek si opět zabouřil a obvinil vládu ze zdražování potravin a rostoucí inflace. Za vše může ODS a hned jak se k moci dostane ČSSD, tak bude lépe. To ale ještě předseda Lidového domu netušil, s čím příjdou Světová a Evropská centrální banka. Podle Evropské centrální banky se v celé Evropě zvýšila inflace na 4%. U nás se inflace pohybuje okolo šesti procent, ale vyšší inflace je způsobena probíhajícími vládními reformami.

Za vysokou evropskou inflací je růst ceny potravin a ropy. Růst cen potravin je přitom problém celosvětový a podle zprávy Světové banky za růst ceny potravin nemůže ODS (to muselo být pro Paroubka velké zklamání), ale dnes už proklínaná biopaliva, která za poslední rok zdražila potraviny o 75%.

To je mohutným políčkem i pro ekologisty po celém světě. Ale jak vidno, s ekologisty to vůbec nic nedělá. Co na tom, že platíme za potraviny skoro dvojnásob, co na tom, že výroba biopaliv je prodělková, co na tom, že se biopaliva dotují a tudíž se ještě víc prodražují, co na tom, že biopaliva jsou pro životní prostředí ještě větší zátěží než fosilní paliva, hlavně že se bojuje proti změnám klimatu, ač se neví, zda tento boj je vůbec realistický a nejde jen o vyhazování peněz na drahé, absolutně nic neřešící projekty. Hlavně že se bojuje a ekologistům spřízněné firmy si mastí kapsy.

A na závěr si Jiří Paroubek opět naběhl na své dřívější výroky. Jako by zapomněl, že dnes je už velmi snadné zjistit co ten který politik řekl před pár lety, jako by zapomněl, že dnes už není nutno pracně hledat v novinovém archivu, aby se jeho výrok našel.

Jiří Paroubek na stránkách ČSSD a komunistického Práva zveřejnil, že je ČSSD v otázce radaru obviňována z populismu. K tomu píše: "Populista je ten, kdo by byl přesvědčen o tom, že vybudování radaru je nezbytné, ale s ohledem na odpor veřejnosti by jej odmítal." Tak nějak zapomněl na své předvolební rozhovory a komentáře, kde jasně deklaroval, že je pro vybudování radaru, aby následně prohlásil, že on sám proti radaru nic nemá, ale protože chce být předsedou ČSSD a většina ČSSD je proti radaru, musí být proti i on.

Zapomíná, že se ČSSD vysloveně řídí průzkumy veřejného mínění a podle jejich výsledků teprve pak stanovuje svou politiku. Jestli toto není populismus, tak už není populismem vůbec nic. Ani slibování něčeho, o čem se dopředu ví, že je nesplnitelné ("Naše sliby nebyly zasazeny do reálného rámce").

Vsadím se, že pokud by se dnes udělal průzkum veřejného mínění, ve kterém by jako výsledek bylo, že radar nevadí 60% obyvatelstva, 30% je pro radar a jen 10% je proti radaru, pak ještě dnes bude svolána mimořádná tiskovka, na které bude premiér Topolánek Paroubkem obviněn z liknavosti, protože radar už mohl u nás stát dávno.

Zároveň by vyzval premiéra k odstoupení, protože fakt, že se smlouva o radaru podepisuje až dnes svědčí o premiérově neschopnosti. Dále bychom se dozvěděli, že Paroubek byl vždy pro radar a nikdy jinak a okamžitě by se přihlásil k tomu, že ČSSD prostřednictvím tehdejšího ministra Tvrdíka začala o radaru s USA vyjednávat jako první a že tento úspěch si chce ODS přisvojit. Škoda, že takový průzkum se dnes nekonal a nedopadl takovým výsledkem...

P.S. Až mi budete, mí věrní "věční oponenti za každou cenu", předhazovat, že Jiří Paroubek nikdy neřekl, že by s radarem souhlasil, tak vám link dávat nebudu. Pokud nejste flink, tak najděte si link. Sami a bez pomoci :)

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz