Skupiny voličů je třeba oslovit tak, aby na to nezapomněli ani ve stresu před volební urnou.

Vysokoškolští studenti nad 18 let.

Slib jim kapesné a nesnaž se je odbýt almužnou, chce to aspoň pár tisícovek měsíčně. Studium, koleje a všechny dopravní prostředky zdarma. 

Matky voličky.

Slib mateřskou ve výši průměrného platu až do osamostatnění dítěte. Pastelkovné, kočárkovné a podobné almužničky vůbec nezmiňuj, mohl bys je urazit. Ale zase to nezapomeň omezit plnoletostí. Nebudeš přece vyhazovat peníze těm, které nepůjdou k urnám.

Voliči zaměstnanci.

Slib navýšit průměrnou mzdu na 100.000,- Kč, prodloužit minimální dovolenou na dva měsíce, zavést volné pátky a pět nových státních svátků.

Voliči nezaměstnaní.

Slib podporu v nezaměstnanosti ve výši průměrného platu.

Voliči podnikatelé.

Slib zrušení daní z příjmu a finančních úřadů a nenávratné úvěry. 

Voliči důchodci.

Slib minimální důchod ve výši průměrného platu a přidej jeden v létě a jeden před Vánoci. Zaruč délku života na 100 let.

Všichni voli. či

Slib, že do pěti let budeme: nejvyspělejší zemí světa, mít nulovou inflaci, mít dokončenou dálniční síť, nejvyspělejší zdravotnictví na světě a zdarma.

Víc se nevykecávej, čím kratší volební program, tím si ho snadněji zapamatují. Zaručuji , že ostatní strany se tě nebudou snažit trumfnout. Nebudou totiž chtít vypadat jako hlupáci a na to dojedou. Volič bude nadšen a zvítězíš na 99,8 %. ČSSD se stane jedinou stranou v parlamentu a tím to bude, jak my starší dobře pamatujeme, zase na pěkně dlouho zabetonované.

Po volbách se u tebe zastavím. Heslo "místopředseda".

Napsal Štěpán Bicera pro http://www.blog.idnes.cz