Palas: Vyškolený bolševik povolal novodobé estébáky!

Autor: Petr Zavoral | Publikováno: 28.1.2005 | Rubrika: Zamyšlení
Palas

Nehořím láskou k odborářům. Nic mi ti lidé neudělali, ani jim nezazlívám, že se čas od času po demokraticku shlukují, aby si vykřičeli něco, co považují za své nejspravedlivější právo. Pouze mi na nich vadí, že jsou tak stádní a snadno manipulovatelní; že začasté - třeba i nevědomky - ochotně poslouží jako živá hmota nějakému mizerovi, kterému by se líbil návrat starých pořádků.

Nemiluji ani ministra zemědělství Palase. V mých očích je to bezzásadový kariérista, speciálně marxisticky vyškolený bolševik, jemuž komunistické přesvědčení vydrželo daleko přes listopad 1989 a který se po opožděném politickém kotrmelci prokličkoval až do sociálnědemokratické vlády. Terazky usiluje o místopředsednický post údajně víc napravo kormidlující růžové partaje, sám sebe prohlásiv za spasitele venkova, který Lidovému domu navrátí ztracené příznivce.

Když si tedy v úterý v Praze na Těšnově vjeli do vlasů odborově organizovaní lesáci se svým ministrem, zasypávajíce ho sněhovými koulemi a záprdky, byl to konflikt ponejvíc zábavný, jelikož v něm šlo o to, je-li lepší socialismus proletářský, nebo ministerský. To, račte vědět, není nic pro mne, pročež by mi do té estrády nemuselo nic být.

Jenže bylo mi a je mi. Stalo se totiž při té taškařici cosi ve svobodné zemi nevídaného: tři demonstranti ze Zlínska byli jati a odvedeni na policejní služebnu k tříhodinovému výslechu. Navíc je nesebrali uniformovaní policisté pověření dohledem nad poklidným průběhem ohlášené akce, nýbrž je sbalili tajemní pánové v civilu s policejní plackou v dlani. A to je daleko větší malér, než kdyby pořádkové síly tasily na vrhače sněhové a vajíčkové munice pendreky. Neboť ptejme se: Kdo vůbec byli ti chlápkové? Jaký důvod měli pohybovat se mezi odboráři v civilu a natáčet si průběh demonstrace na video? Provokatéři, nebo muži zákona se "zvláštním posláním"? Každopádně: kdo je najal? A proč? Komu nestačila přítomnost uniformované policie, jak je při podobných akcích běžné?

Ty otázky jsou obzvlášť naléhavé v postkomunistické zemi, v níž nikdo přesně neví, kolik policií zde vlastně působí, kdo je úkoluje a komu skládají účty ze své činnosti. Zatím víme o městských policajtech, ozbrojencích policejního prezidenta a o soukromé mlynářské policii Grossově. Jsou ještě další, o nichž dosud nemáme tušení? Nebo se snad státní policie vrací k metodám, které známe z časů německé a posléze sovětské okupace? Nemá si být už zase nikdo jist, je-li jeho soused v davu svobodný názor vyjadřující spoluobčan, nebo fízl?

Myslím, že právě teď máme důvod k vážnému znepokojení, mnohem pádnější než v případě odposlechů, které odhalily kontakty vysokých ústavních činitelů s organizovaným zločinem, není-liž pravda, pane prezidente! Teprve nyní je nutno rázně rozehnat přízrak policejního státu.

5709 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Covid-Apartheid pasy: Jak to bude vypadat? Příprava na válku: Je třeba vyzkoušet nové zbraně? Široká fronta proti Rusku

Eurabia.cz

Navalnyj si stěžuje, že ve vězení nedostal KoránBiden chce nakonec s Putinem vyjednávat

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru„Úplná hovadina! Piráti? Komouši jsou proti nim konzervativci.“ Jakl před kamerou. I o údajném návratu Klause
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění