Důkazy korupce? Nenechte se vysmát. Vždyť to přeci ví každý, že ODS umí jen korumpovat, aby mohla státu škodit. A tak jde o stejné zaklínadlo jako "dluhy se neplatí", "nemáte mandát", "odstupte" a další perly vznikající ve stále se tenčící opoziční straně.

Jiří Paroubek se jako správný vůdce těšil na "veřejnou popravu" zrádce a zaprodance Wolfa, když ten mu zkazil veškerou radost. Předešel rituálnímu vyhazovu z ČSSD a odešel sám. No řekněte sami, nebyli byste také naštvaní a nadávali vůkol najevo svou rozladěnost?

A tak se svolala mimořádná tiskovka. Byla svolaná tak narychlo, že se nejsilnější předseda ani nestačil převléknout. A pak začalo obvyklé dštění síry. Za všechno může ODS, která poslance Wolfa zkorumpovala, za vším stojí Dalík se Šloufem a vůbec, ODS si to odskáče.

ČSSD tak vyhlásila, že nebude párovat poslance ODS, kteří budou plnit své pracovní povinnosti mimo Sněmovnu, že nedopřeje vládě klidu po dobu českého předsednictví EU a v té době rovněž nebude párovat poslance, že po vyhraných volbách okamžitě přehodnotí smlouvu s USA ohledně radaru, že zkrátka zruší vše, co se ODS podaři za čtyři roky vykonat.

Jiří Paroubek si pravděpodobně neuvědomuje důsledky, které by pro Českou republiku vyplývaly z nedodržení nebo vypovězení mezinárodních smluv. Vlastně nesmíme zapomínat, že jde o osobu, která má poslání od vyšší bytosti, a na níž se tudíž nic pozemského jako nějaké mezinárodní závazky nevztahuje.

ČSSD místo toho, aby hledala chybu v sobě samé se orientuje stále jen na nepřítele a nemá-li ho, s radostí si ho vytvoří. Nemá-li nepřítele vnějšího, hledá nepřítele vnitřního. Projev samostatného myšlení v ČSSD znamená, že jste okamžitě potencionální zrádce, na kterého musí být činěn tlak, abyste se poslušně vrátili do přikyvovacího stáda.

Jiří Paroubek si dokonce klade nesmyslné požadavky: "ČSSD proto vyhlašuje "nulovou toleranci" a nepovede nepovedou žádné jednání s ODS o důležitých politických záležitostech, dokud bude v čele občanských demokratů Topolánek." Takže z "pingla" "kádrovákem"?

Obávám se, že tento postoj bude mít za následek jen další uprchlíky, kterým se takto konfrontační politika nelíbí a uvědomují si, že destrukcí se nic nezíská. O tom mluvil i Miroslav Šlouf, Zemanův oblíbenec: "Nevylučuji další odchody, protože naštvanost v tom klubu se zvyšuje a jde nejméně o deset poslanců, kteří nejsou spokojeni."

Zajímavý je i postoj vedení vůči Petru Wolfovi. Petr Wolf byl v delegaci na Marshallových ostrovech, kde zjišťoval informace ohledně radaru. Poté prohlásil: "Jestli chceme mít ochranu proti raketám dlouhého a středního doletu a chránit naše lidi, tak si myslím, že je to správná nabídka a měli bychom ji přijmout."

Nebyl sám. Další poslanec za ČSSD Svoboda se vyjádřil v podobném duchu s tím, že návštěva radaru ho přesvědčila o tom, že radar nepředstavuje žádná zdravotní rizika a není důvod proč jej na našem území nepovolit. Tehdy okamžitě předseda ČSSD ještě před Svobodovým návratem řekl, že poslanec Svoboda bude hlasovat podle rozhodnutí ÚVV. Že by poslanec Svoboda byl číslo 5? Zatím číslo 5 žije.

Poslanec Wolf dostával několk týdnů výhrůžné SMS. Klubový předseda Hašek tvrdil, že Wolf "Oznámil problémy s výhrůžkami veřejnosti a policii, ale neoznámil je vedení klubu. A neslyšel jsem, že by policie něco vyšetřila. On prostě ukázal prstem pomyslně na sociální demokracii a řekl asi to byl někdo z ČSSD."

Naproti tomu Zaorálek řekl něco zcela jiného: "Až tuším před třemi dny jsme s ním s kolegou Haškem seděli a on nám ukazoval ty SMS. Radili jsme mu, ať se obrátí na policii, jestli se cítí ohrožen on nebo jeho rodina. Až pak jsme se dozvěděli, že prý ty zprávy jsou měsíc staré." Takže není pravda, že by o tom pan Hašek, předseda klubu nevěděl, nejenže o tom věděl, ale ještě Wolfovi radil, aby se obrátil na policii.

Jiří Paroubek je zlostí bez sebe. Utíkají mu ovečky jedna za druhou a ukáže-li se být pravdou Šloufovo tvrzení o dalších deseti duších, pak by se měl hluboce zamyslet, kde soudruzi z ČSSD udělali chybu. Paroubek se při svých záchvatech vzteku odkopává a dává průchod svému pravému myšlení, které zůstalo uvězněno někde v roce 1978, kdy v tisku velebil Vítězný únor. Zde je pár jeho výroků z tiskovky:

"Základní otázka je, komu to slouží. Slouží to ODS a vládě této strany. Ta je dlouhodobě jištěná tandemem Dalík - Šlouf." "Poslanec Wolf hovoří o výhrůžných SMS zprávách, ovšem je absurdní naznačovat, že je za tím dění v sociální demokracii v Moravskoslezském kraji." "Opět jsme se přesvědčili, že ODS je schopná použít jakýchkoli prostředků, aby se udržela u moci. Je to nechutné." "Očekávám, že mu brzy bude přidělena policejní ochrana, aby byl izolován od lidí, se kterými se dosud stýkal a aby byl pod dohledem ministra vnitra a místopředsedy ODS Ivana Langera."

Nepřipomíná vám to slavný povolební projev, ve kterém nám vyhrožoval zákonem o teplé vodě? Poslanec Paroubek by si měl uvědomit, že je (bohužel) jedním z vrcholných politiků této země a nemůže jen tak vykřikovat do světa nepodložená obvinění.

Chápu, že je před volbami, ale jeho buldozeří styl a hledání sporu za každou cenu už odrazuje dokonce i jeho vlastní poslance. Paroubek se obklopil lidmi s podobným stylem - Rathem, Zaorálkem a Haškem. Všichni tito čtyři politici vystupují z pozice síly a neváhají naprosto bez důkazů obvinit nenáviděnou ODS z čehokoli.

Stejně absurdní jako obviňování této vlády ze zdražení potravin, když se tak děje po celém světě, stejně jako obviňování z umírajících bezmocných důchodců, kterým je odpírána zdravotní péče dokud nezaplatí třicetikorunový poplatek se jeví i obviňování, že za každým odchodem poslance ČSSD stojí korupce ODS.

Bez důkazů lze obvinit kohokoli z čehokoli. Každý by si ale měl být vědom toho, že je-li obvinění křivé a ničím nepodložené, měl by být ten, který bezdůvodně a bez důkazů obviňuje, nějakým způsobem potrestán. Ale v zemi, kde pět na stole v českých není žádost o úplatek, kde soudce dá za pravdu oběma stranám, kde se soudce rozhoduje nikoli na základě zákonů a faktů ale jen svým osobním pocitem se nelze ničeho takového dočkat.

Vedení ČSSD si nechce připustit, že za odchodem poslanců může být nechuť dále snášet totalitní praktiky, nechuť dále snášet atmosféru nedůvěry a strachu, nechuť dále snášet zastrašování a výhrůžky. Je cosi shnilého v domě Lidovém.

Podzimní volby se blíží a bude se v nich rozhodovat o bytí a nebytí Paroubka. Bude-li opět poražen, a on nic jiného než prohrávat neumí, nastane v ČSSD velký tlak na jeho výměnu. Já bych správně měl být s Jiřím Paroubkem v čele ČSSD spokojen, protože nic lepšího si pravicový volič nemůže přát. Ale protože je nutné, aby naše zem měla i slušnou levicovou stranu, je i v mém zájmu, aby si ČSSD našla lepšího předsedu.

ČSSD se pod Paroubkem dostává tak silně od jakékoli reality, že už jsou přijatelnější i nereformovatelní komunisté, a to je co říct. ČSSD potřebuje předsedu, který se dokáže dohodnout a který dokáže spolupracovat s pravicí na zájmech celého státu. Tím Jiří Paroubek se svou destrukcí za každou cenu rozhodně není.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz