ČSSD dala deset miliard za odstranění Železného?

Autor: Dominika Krejčí | Publikováno: 28.1.2005 | Rubrika: Zamyšlení
Nova

Tak jakpak že to bylo z tou zpackanou arbitráží ČR versus CME, v níž stát, vlastně daňoví poplatníci, nakonec americké privátní firmě uhradil 10,5 miliardy korun?

Běh času odfoukává nánosy prachu intrik, záště a ubohé zkorumpovanosti. Není sám. S potřebným odstupem jej vzadu jistí socialista Stanislav Křeček. Prach tak paradoxně stírá také jeden z těch, co má sám máslo na hlavě. Tak už to v reálpolitice chodí. Křeček je členem strany, jež byla u moci i před lety, v době, kdy kauza začala zlověstně bujet. Jako předseda parlamentní vyšetřovací komise pro arbitráž s CME se přesto neostýchá vystupovat v roli “správňáka”. Není divu, Křeček je zkušeným matadorem dvojrolí, vždyť stíhá vyšetřovat mezinárodní arbitráže i lobbovat za skupiny vybraných nájemníků oddalováním deregulace.

Zde jsou výnosy tohoto bídného správňáka v cause CME:

„Česká republika se dopustila některých chyb, které vyplývaly z nezkušenosti s arbitrážním řízením a nepřipravenosti státu na taková projednávání."

„Šťastnou ruku neměl stát ani při výběru arbitra Jaroslava Hándla."

„Komise také doporučí přezkoumat podmínky, za jakých ministerstvo financí vybralo českého právního zástupce - kancelář Clifford Chance. Podle našich informací nebyla vybrána ta nejkvalitnější, ale ta trochu lacinější kancelář."

Přes oblaka politické korektnosti je z Křečkových slov stejně cítit jedno: „Akce CME“ byla to buď výsledkem tragické neschopnosti, anebo pořádného spiknutí.

Úředníci jsou neschopní, to není žádné tajemství. Ale tolik přehmatů, to přímo bije do očí? Že by spiknutí? Neváhali socialisté tratit deset miliard, aby odstranili Železného? Nakonec se jim to přece podařilo. Za peníze, jež jim nepatřili, vyštípali potenciální hrozbu – mocného podnikatele, který nezpíval přesně podle jejich not… Při domýšlení širších důsledků a následků z toho běhá mráz po zádech. Zůstaneme proto raději u těch neschopných úředníků, co říkáte?

4878 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Babiš pro PL: Koněv? Je to jinak. Rusko zpět do hry. Nový úder neziskovkám. Bakalova sekta. Vzkaz Petříčkovi
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění