Sláva, nazdar výletu. Nezmokli jsme, ani se moc nezdrželi a už zpátky letíme, do Chorvatů se nepustíme... ale svých 250 milionů máme v kapse...

Skřípěli zuby naši hoši i tisíce fanoušků v noční Ženevě až do ranního rozbřesku. Jo, a neříkej, že kdo neskáče, není Čech, hop, hop. hop... dokud jsi nepřeskočil...

Zlé jazyky radily, ať naši znervózní své muslimské soupeře vepřovou přesnídávkou nebo prasečí krví. Turecko je momentálně ortodoxní islámskou zemí a nedávno v Ankaře dokonce zakázali promítání pohádek o Medvíku Pu jen proto, že jeho kamarády jsou tři malá prasátka.

Na muslimy už měli plán s těmito pastičkami také v Izraeli. Po explozi sebevraždeného atentátníka, kdy v jeruzalémském autobuse zahynulo jedenáct pasažérů, se městem roznesla zvěst, že hlavní rabín Jeruzaléma vydal povolení, aby se do autobusů hromadné městské dopravy zavěšovaly vaky s vepřovou krví.

Zmíněné vaky měly za cíl odstrašovat muslimské sebevražedné atentátníky. Islám přísně zakazuje jakýkoli styk s vepřovým. V případě, že se sebevrah odpálí, roztrhal by nejen sebe, ale i zmíněný vak s vepřovou krví, potřísnil se, zhřešil a jeho vstup do ráje i blažený styk s nedeflorovanými dvaasedmdesáti černookými pannami by byl ten tam.

Fígl s prasečí krví se v Ženevě neuskutečnil a Turci ožili, kdy za stavu 0:2 dokázali během posledních čtvrthodinky s Alláhovou pomocí malý zázrak. Obrátili stav a zvítězili i v deseti hráčích.

Štěstí měl i švédský sudí. Kdyby odpískal penaltu, asi by si zle zavařil. On ale mírně pohrozil Turkům, když jim za knokautování Kolera vyloučil v poslední minutě nastavení brankáře a do branky musel nastoupit hráč z pole.

Turci to přežili, Švéd také. Jinak by asi dopadl jako jeho anglický kolega Webb, který nařídil v 93. minutě utkání Polsko - Rakousko pokuťák poté, co Mariusz Lewandowski stáhl ve vápně rakouského obránce Prödla. Chorvatský stařešina Ivica Vastic kop bezpečně proměnil.

A Poláci se na rozdíl od Turků ukázali jako islámští fanatici. Do centra Varšavy postavili obří Webbovu fotografii, pod ní dali kbelík s barvou a štětku, aby každý si kolemjdoucí mohl dle libosti pranýřoval zlosyna Webba vulgárními slogany.

Ve své zaslepenosti však mlčeli jako hrob o jejich vedoucím gólu do rakouské sítě, který byl zcela jasně z ofsajdu.

"Byl to ofsajd. Udělali jsme chybu, viděli jsme to až na videu," řekl Webb k Rogerově gólu. "Co se penalty týče, udělal jsem rozhodnutí, které bylo v danou chvíli podle mě správné..."

Nervy neudržel ani polský premiér Donald Tusk, jenž dokonce podpořil celonárodní nacionalistickou hysterii, když prohlásil, že měl sto chutí rozhodčího zabít...

Tak máme infarktový večer za sebou. Hráči si nemůžou dát na večeři kaviár, ani šampáňo. Včera večer si na nóbl papání pouze však formálně nevydělali.

Ani ostravští bezdomovci nevyhráli parádní dres, jelikož svoji teplovodněpotrubní sázku, v níž byl hlavní trofejí, projeli...

Nezbývá, než si položit řečnickou otázku, kterou Švejk adresoval hostinskému Palivcovi: "Máš rád Turky? Máš rád ty pohanský psy?" a našim borcům popřát goodbye, Turkům Dobro došli a jako muslimům noc bez piče alkoholne, travarice a crna vina...

PS: Jelikož jsem byl už několikrát obviněný z vulgarity, musím dodat, že naši chorvatští bratři nazývají inkriminovaným výrazem nápoje, pití... s alkoholem či bez...

(Další komentáře, fejetony a ukázky z knih a webu: http://bretislav-olser.enface.cz)