Pokud by naši socialisté skutečně svého právoplatného člena z rodu čtyřnožců protlačili na poslanecké nebo senátorské křeslo, troufám si tvrdit, že by se to vůbec nepoznalo. Vlastně by možná dokonce hrozilo, že by se průměrná kvalita socialistických zákonodárných klubů zvýšila.

Představme si, že by socialisty v parlamentu nahradila početná skupina psů. Určitě by žádala přestávku méně častěji než včera jejich dvounozí páníčci. Možná by i některé návrhy měly hlavu i patu, protože většina nynějších socialistických nápadů je spíš pro kočku. Navíc by živení smečky psů určitě vyšlo laciněji než živení vychrtlého tria Paroubek, Škromach, Jandák.

Bohužel, místo čtyřnožců jsou v socialistických lavicích dvounožci, kteří soustřeďují veškerou svou činnost jen na destrukci. Včera to bylo naprosto patrné. Každému soudnému člověku je jasné, že pokud má nějaký výbor, klub, skupina nebo orgán o něčem rozhodovat, tak aby nebyla práce tohoto výboru, klubu, skupiny nebo orgánu paralyzována, je zapotřebí lichý počet členů.

Přesně to se nyní snaží prosadit vládní koalice. Jenže socialistům a jejich věrným komunistickým souputníkům vyhovuje stav, kdy lze snadno situaci zablokovat, popřípadě nechat projít pouze věc, která se právě nynější opozici hodí do krámu.

Jak snadno se pak vláda a její koalice kritizuje, když je nucena nést zodpovědnost za nápady opozice. Opozice svolává hromy a blesky, vykřikuje obvinění z ohrožení demokracie a navozuje dojem, že se jedná o nastolení přinejmenším tuhé diktatury, v horším případě minimálně otrokářství.

Socialisté mají hodně krátkou paměť. V minulém volebním období jednoduše zabrali veškeré parlamentní funkce, které by za normálních okolností měly připadnout opozici. ČSSD tak měla premiéra, předsedu Sněmovny i vedení strategických poslaneckých výborů. Před dvěma lety se ale odvolávali na tradici, kdy post předsedy sněmovny patří opozici.

Prý se v případě navýšení počtu členů výborů na lichý počet jedná o nerespektování výsledku voleb. V tom případě by si měla ČSSD společně s komunisty uvědomit neoddiskutovatelný fakt. Strany vládní koalice získaly ve volbách dohromady 48.89%, zatímco spojená levice jen 45.13%. Strany vládní koalice získaly o 201513 hlasů víc. Jen díky nesmyslnému přepočtu na mandáty bylo těchto 201513 hlasů hozeno do žumpy.

ČSSD by si měla konečně uvědomit, že volby prohrála a historie se nikdy neptá, kdo byl druhým vítězem. Za druhého vítěze by se z historie poměrně nedávno minulé dal považovat i Hitler. Pokud by se mělo mluvit o ohrožení demokracie, pak by rovněž nemělo být zapomenuto, kterak Paroubek s Filipem válcovali nejen opozici, ale i socialistické vládní koaličníky.

Nemělo by být zapomenuto, jak si "red's" s "red's light" prohlasovali zákony, které byly Ústavním soudem zrušeny pro svou protiústavnost. Tam je třeba hledat ono ohrožení demokracie. Je-li někdo tak naivní a myslí-li si, že pokud by zde vládla spojená levice, znamenalo by to krok k lepšímu, pak by měl navštívit země, kde si komunisté dodnes uchovali svou moc, aby věděl, jakému lepšímu že to fandí.

Bylo by zajímavé zavést v parlamentu píchačky a platit poslance za skutečně odvedenou práci. Za včerejšek by si mnozí kvůli svým obstrukcím nevydělali ani na pověstnou slanou vodu.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz