Měl Topolánek přijet za Berlusconim s točeňákem??

Autor: David Prokop | Publikováno: 9.6.2008 | Rubrika: Politika
Topolánek

V posledních dnech se objevily tuny spekulací, kolik že to Topolánek zaplatí za svoji rodinnou dovolenou, jaký že je to marnotratný rozhazovačný člověk, s kým se na dovolené setkal atp. Myslím, že jsou to povětšinou spekulace příznačné pro duševně nedostatečné a pro média, která si hrají na objektivitu a ve skutečnosti hrají plně s kartami negativistické kampaně soudruhů Paroubka a Ratha. Je v tom asi tolik upřímnosti a přímočarosti jako v Havlově divadelní kampani proti ODS.

Tak především – Topolánek si platil dovolenou ze svého, resp. se o náklady podělil s ministrem Řebíčkem. Ani Topolánek, ani Řebíček nejsou žádní Vaskové Nuzáci – oba mají dostatek prostředků z předchozího podnikání a platy premiéra a ministra také rozhodně nezařazují tyto osoby mezi sociálně slabé (nehledě na příjmy jejich rodinných příslušníků a že na úřadě jim do ešusů oběd taky dávají zadarmo). Čili výlet na Sardínii v soukromém speciálu si mohou bez zakuckání dovolit. Pokud si to zaplatili sami, je nám po tom všem opravdu, ale opravdu velké prd. Topolánek se totiž nebije v prsa, jaký že je to sociálně cítící – to socánkové se v prsa bijí a jejich první starostí pak je umístit svoje ratolesti sotva odrostlé kolíbkám do elitních vzdělávacích ústavů. Zeptejte se, kam chodí malá Zemanová, Grossová nebo Buzková. No do školky za rohem ne, vy chamradi jedna žebrácká!

Mít ve vysoké politice lidi, kteří si před svým vstupem do politiky nedokázali vydělat na to, aby byli na nějaké důstojné úrovni materiálně zabezpečeni, je velmi nebezpečná věc. Jednak to zakládá velmi reálný předpoklad, že se tváří v tvář kupě zlaťáčků počůrají vzrušením, začnou se potit a koktat, jednak to vypovídá dost zřetelně o tom, že k výkonu vysoké ústavní funkce nejsou způsobilí, protože zjevně nemají dostatečné zkušenosti a tzv. sociální kapitál a dovednosti – tj. zkrátka neumí v mnoha situacích jednak s nadhledem, potřebným přehledem. Odstrašujících příkladů máme kvanta a výjimky potvrzující pravidlo nás vskutku nevytrhnou.

Dokážete si představit tu trapárnu (a hlavně ten efekt!), která by se udála, kdyby se Topolánek vypravil za jedním z nejvýznamnějších politiků a největších boháčů v Evropě, premiérem Berlusconim, jako nějaký řadový turista? Moji milí, vypadalo by to asi tak blbě a trapně a bylo by to stejně kontraproduktivní, jako když se svého času slovenský premiér Fico vypravil dělat miliardové konrakty do Číny. Čínští soudruzi jistě ocenili spoření na tom správném místě a se slzou v oku pozorovali to, že Fico jako správný turista cestou na státní návštěvu dvakrát přestupoval, protože nechtěl plýtvat v nějakém vládním speciálu. Takže když se pak vynořil na červeném koberci z davu stovek spolucestujících, muselo to být neskutečně impozantní. Nepochybně tak pozvedl kredit své země, skvěle ji reprezentoval a hanba jej jistě také nefackovala. Mohl to ale jistě ještě vylepšit – mohl se tam vypravit na babetě a v ruksaku si s sebou vézt konzervy a točeňák – v cizině je přeci tak draho!

Topolánek si klidně mohl objednat vládní Boeing a zaletět si tam zadarmo s ním. Ale že není takovej kanón jako Paroubek , který se nechá vozit stranickou limuzínou (tj. taky za naše peníze) na žranice do vídeňských pětihvězdičkových hotelů placených jinými soudruhy (z čehož pro nás ostatní kouká tak leda velký kulový), tak je ještě popotahován v médiích. Uvědomme si ale, že Topolánek jako jeden z nejvyšších ústavních činitelů (což řadový poslanec tady není!) naši zemi reprezentuje neustále a to i během svého volného času. Člověk v jeho společenském postavení zkrátka svoji funkci od sebe oddělit nemůže. Já bych tedy Topolánka v médiích spíše popotahoval za to, že neletěl oním výše zmíněným vládním speciálem. A také bych ocenil to, že má tak blízké kontakty s někým tak mocným jako je Berlusconi – to České republice rozhodně uškodit nemůže.

Takže – vy se zdravýma rukama a hlavou - přestaňte si svou závist promítat do lidí jako je Topolánek, seberte rozum domácí, pohněte zadnicí a hurá do práce! Místo spekulací o kapesném pro premiéra ve výši statisíců se spíš zaměřme na záležitosti, kde se topí desítky miliard.

A něco pro poučné pobavení nakonec - chcete-li vidět jak hérci a hérečky řvou Sieg heil, Čest práci a jak si uměj číct o kačku, mrkněte na video (a třeba si také alespoň zalistujte obrazovými přílohami publikací historika Tomáše Pacáka zabývajícími se protektorátem):

http://www.youtube.com/watch?v=Tvn4LJNpXCU

A pokud se vám mnoho nepáči Lisabonská smlouva, podepište se proti ní zde:

http://www.lisabonskasmlouva.cz/

 

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

5123 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!Stávkovat či nestávkovat? Ve školství zdaleka nejde jen o platy!Co to k čertu je za zvrhlost?! Nehodlám dovolit genderovým fanatikům, byť třeba ve vedení státu, aby ve jménu svého nového náboženství mé děti poničili. I nadále bude moje holka nosit sukně a kluk kalhotyKdo tu šíří fake news?

euPortal.cz

Americkou demokracii může zachránit jedině Trump – a jedině s naší pomocí. Všechny současné problémy prezidenta Trumpa pramení z jeho záměru „normalizovat vztahy s Ruskem“Pirátští europoslanci v Evropském parlamentu hlasovali pro to, aby se z Afriky dováželi imigranti do Evropy a pro to, aby se imigranti přerozdělovali do členských států Evropské unie

Eurabia.cz

2.přikázání podle vítačů: "Milovati budeš jižního svého"Německo: Imigrantské „děti" hromadně znásilnili 14-letou

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Hoďte na něj síť! Rychetský rozpoutal hněv politiků. Jde o slova o Češích, kvůli migraciHavlova chyba! A ten Klaus. Madeleine Albright promluvila o „sametu“
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění