Paroubek si sice prý pochvaloval, jak byla jeho blonďatá Petra v pořadu představena, nicméně pro ty z nás, kteří se snažíme číst i mezi řádky, to bylo velice zajímavé a zábavé.

Portrét jistě šikovné mladé ženy, která ulovila "Džordžína" začal nekonfliktě a jmenované se dařilo vylepšovat mediální obraz svého chotě, ostatně tak jak si dala za cíl...

Poprvé to začalo skřípat, když byla dotázána, na definici levicového světonázoru....

Neodpověděla plně s výmluvou, že není politik, ale druhý natáčecí den se k tématu samovolně vrátila, aby svůj postoj dovysvětlila...

Jakoby jí mezitím někdo instruoval...

To hlavní však, alespoň pro mě, přišlo, kdy večer štáb s kamerou i Petrou byl svědkem, jak se sám velký Jiří vrací po náročném dni opozičního "sundavače" vlády ke své mladé novomanželce.

Zachmuřený muž vejde do kuchyně, spatří televizní štáb, jsa pozdraven svojí ženou, zamíří k moderátorovi Burianovi a potřese si s ním rukou.

Svoji ženu stojící vedle, pak buhvíproč, přehlédne jako krajinu!

Nemilosrdná kamera však situaci zaznamenává a s ní i vyčítavou poznámku paní Petry ve smyslu :"..a co já.....ty se se mnou nepozdravíš ani..?"

V tu chvíli, kdy zafunguje kouzlo bezprostřednosti, najednou vše pochopíte.

Psycholog by asi zaplesal za studijní materiál.

Dokument pak pokračuje a náhle kde se vzala, tu se vzala, vstupuje na scénu režisérka Theodora Remundová.

Na gaučíku sedícímu páru Jiřímu a Petře, klade za potutelného úsměvu Jana Buriana nepříjemnou otázku, která je však nasnadě.

Nyní necituji přesně, ale otázku zhruba v tom smyslu, jestli to není zvláštní, poté co jej první žena tak donedávna věrně podporovala v jeho těžkých životních chvílích, např. po prohraných volbách, když byl obviněn z pedofilie atd., atd., byla tak velmi náhle vyměněna...

Odpovědi se kupodivu, a to je další silný moment tohoto dokumentu, neujímá Jiří Paroubek, ale jeho nová mladá žena, přestože dotaz nebyl směřován na ni!

Vedle ní sedící manžel však neudělá naproto nic , aby jí pomohl, nebo dokonce sám vysvětlil své vlastní motivy a pohnutky!

Náhle je vidět, že jakkoli chce ing. Jiří Paroubek působit silně , mužně a rozhodně, máme tu čest s mužem, který nastrkuje své ženy aby ho bránily. Nyní i v minulosti.

I za toto prozření, pořadu Jana Buriana, dík.

No, ale to paní Petře nezávidím.

A nám ostatním, nezbývá než držet Petře Paroubkové palce v jejím snažení, které v jednom z rozhovorů formulovala takto: ..denně jej (Jiřího) prosím, aby z politiky odešel."

 

Napsal Daniel Passer pro http://www.blog.idnes.cz