Bambini di Minsk

Autor: Michal Simkanič | Publikováno: 25.1.2005 | Rubrika: Zamyšlení

Český diplomat zval v Bělorusku tamější dětské prostituty na „čajíček“! Ačkoliv patřím mezi ty poslední, kdož by věřili výplodům tajné služby řízené „samosoudruhem“ Lukašenkem do poslední čárky, nemohu se nepozastavit nad jednou skutečností. Je k nevíře, že zpráva o opravdu netradičním chování českého diplomata v Bělorusku nebyla naším ministerstvem zahraničí dementována a bylo pouze přistoupeno k jakýmsi odvetným opatřením.

Chápu, že diplomatické posty v této zemi nejsou zrovna z těch, o něž se zápasí s nožem či obálkou v ruce. Přesto bych rád i nadále žil v doufám, že ne úplně naivní představě, že náš diplomatický sbor je vybírán z těch nejlepších odborníků a jeho hlavním posláním je co nejlépe reprezentovat naši zemi, obhajovat v místě svého působení české národní zájmy a současně být jakýmsi záchranným servisem pro naše spoluobčany, jež se dostanou do jakýchkoliv problémů.

Je sice možné, že se dotyčný diplomat pokoušel navázat na vyspělost našeho kulturního podhoubí založením chlapeckého sboru Bambini di Minsk a hloupé, totalitní, úřady pro to neprojevily pochopení, ale i tak si myslím, že reprezentace České republiky by měla vypadat trochu jinak.

Není to zdaleka jediný exces „zamini“ a jsem velmi zvědav, jak se k němu náš první diplomat Cyril Svoboda postaví. Mám navíc za to, že právě v zemích, s nimiž je žádoucí nemít přespříliš dobré vztahy, záleží o to více na lidských kvalitách. To je pro naši vládu zřejmě úvaha nezvladatelně složitá.

Je nesporné, že jakákoliv, na zakázku pracující tajná služba dokáže zkompromitovat kohokoliv na počkání, tím spíše však záleží na tom, aby jí to nebylo usnadňováno. Přicházející informace svědčí o pravém opaku. Nejeví se též jako příliš moudré řešení odpovídat na tento typ zveřejněných informací tak, že „oni zase bijí černochy“ – toho jsme si, myslím, užili v dobách bolševické totality docela dost. Naše odpověď by měla poněkud přesněji vycházet z ověřené reality.

V souvislosti s českými poslanci se rádo a často hovoří o jejich imunitě a – především – o její míře. Tento případ jasně svědčí o tom, že by možná nebylo na škodu proklepnout si aktuální pravidla imunity zahraničních zastupitelů a – podotýkám – zabezpečit, aby této „kvalitě“ poskytované imunity odpovídal i lidský potenciál. Mělo by to být neskonale snazší, než je tomu u funkcí volených.

5295 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Neškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasádyCo se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění