Paroubek opět druhým vítězem

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 1.5.2008 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

Ještě včera sršel předseda socialistů optimismem, že se podaří svrhnout současnou vládu. Svou naději vkládal v "rebely", kteří mají výhrady vůči vládě. Jenže jednoduchý svět "kdo nejde s námi, jde proti nám", platí jen u levice. Dnes se, jako už tradičně, stal druhým vítězem.

Fakt, že poslanci za vládní strany mají výhrady vůči některým krokům vlády ještě neznamená, že vláda u nich nemá podporu. To by vládní poslanci museli sídlit v Hybernské nebo v ulici Politických vězňů, kde se názory odlišné od stranického vedení nenosí.

To je pro Jiřího Paroubka těžko stravitelné. Zrovna tak musí být pro něj deprimující, že "rebely" jejich mateřské strany nevylučují, naopak s nimi vyjednávají. To je pro prvního socialistu něco úplně nového. Kdo dnes čekal výsledek hlasování o důvěře vlády jiný než jaká byla skutečnost, musel být hodně naivní.

Sněmovna ztratila celé dopoledne slovní exhibicí socialistických poslanců, ve kterých byly opakovány stále dokola staré známe lži a polopravdy, překrucování skutečnosti a obviňování ODS, že může za vše, včetně středověkého upalování čarodějnic, pádu sekvoje na dřevorubce v Kanadě a tání polárních čepiček na Marsu.

Znovu jsme byli svědky neustálého opakování, jak ODS ožebračuje chudé, že je jen pro bohaté, že lidé nemají třicet korun na lékaře a směšování celosvětového růstu cen potravin s vládní reformou. ČSSD naopak prý zařídila vše dobré, jen socialističtí řečníci, kteří nešetřili silnými výrazy zapomněli připomenout, že jen státní dluh vzrostl za vlád ČSSD na téměř bilion korun.

Tak nějak mi to připomnělo Cimrmanovo Dobytí Severního pólu a známou hlášku "Kdo může za to, že sám předseda vydával zmatené příkazy?" Zkrátka k vlastním selháním se nehlást a nasadit psí hlavu současné vládě a obvinit ji ze svých nedostatků. To je logika, to jsou argumenty socialistů.

Výzvám typu "odstupte", "odejděte", "pošlete vládu do kytek", nasadila Škromachova věta "táhněte do háje". V minulém volebním období se i ODS snažila svrhnout vládu, ale takovéto silácké řeči, které mohou zalichotit leda tak primitivům, nevedla. A to se ČSSD snažila poukázat na neslušnost ODS a premiérův prostředníček.

ČSSD prokázala, že nemá sílu vládu svrhnout a navíc se uchýlila k podpásovkám v podobě vyslovených lží a obviňování z něčeho, co vůbec není pravda. ČSSD měla celých osm let na to, aby provedla nutné reformy. Neudělala zhola nic, jen stát nesmyslně zadlužila. Jak vtipně pak zní z úst socialistů, že současná vláda stát zadlužuje, když sami mají na hlavě celou paletu másla.

V uplynulých pár dnech provedli socialističtí zákonodárci mediální atak v podobě blogů. Teď se vybouří ještě jednou, kde znovu budou opakovat své polopravdy a lži a zase bude na chvíli pokoj. Jak vidno, ČSSD pod Paroubkem na víc než na věčně duhého vítěze nemá. A potvrdí to i senátní a krajské volby, od kterých si ČSSD slibuje revanš.

Poslanec Paroubek už nyní slibuje další pokus o svržení vlády. Nedávno se nechal slyšet, že v Itálii padla vláda až na třicátý pokus. Máme se tedy nač těšit. Na další promrhané dny Sněmovny placené z našich daní na předem jasný výsledek nesmyslných schůzí a slovních exkrementů poslanců mocichtivé strany, která jen předvádí veřejnoprávní divadlo pro své voliče.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

4247 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Markéta Šichtařová ztrhala portfolio Jourové: Evropské hodnoty? Na nich se s komunisticko-ekoteroristickou Evropskou komisí vůbec neshodnuTak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění