Čekající socialista Michal Hašek

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 17.4.2008 | Rubrika: Politika
ČSSD

Předseda socialistických poslanců, včera zkritizoval ODS za to, že ČSSD podle ODS stále jen kritizuje a nic jiného nenabízí.

Pominu fakt, že osobní blog byl opět socialistickým poslancem zneužit k politickému prohlášení, protože ve svém článku mluvil jménem ČSSD. Od toho jsou stranické stránky, případně může svůj článek publikovat v denním tisku.

Vezmu to ale popořadě. Michal Hašek se ohání tím, že ČSSD má stejná témata jako ostatní strany: zdravotnictví, sociální věci, radar, uznání či neuznání Kosova, podpora živnostníků. Ve zdravotnictví se ČSSD pouze omezuje na kritiku ODS a vybírání regulačního poplatku, který prý lidi ožebračuje. Jaké ČSSD nabízí řešení? Jen takové, že zruší poplatky.

ČSSD se ani nelíbí plán krajů na privatizaci nemocnic. Lidový dům by si ale měl uvědomit, že nemocnice jsou po převodu právě za vlády ČSSD majetkem krajů. Navíc byly tyto nemocnice převedeny zadlužené až na půdu. Je s podivem, že pivatizace nemocnic vadí, ale když si exministr Rath zprivatizuje polikliniku, je ticho po pěšině. Jestli ono to nebude tím, kdo chce privatizovat. Třeba kdyby privatizovala nemocnice ČSSD, byl by to nejskvělejší plán pod sluncem.

Možná by ČSSD opět chtěla oprášit svůj plán na zestátnění nemocnic, přičemž by vlastník (soukromník či kraj) nemohl zasahovat do chodu své nemocnice a byl nucen platit ztráty. Je zajímavé, že ředitel vrchlabské nemocnice, úzce spojený s ČSSD, vytlouká politický kapitál na tom, že nerespektuje zákon a vyhazuje kontroly z pojišťovny.

V sociální otázce opět ČSSD nenabízí žádné řešení stále rostoucích mandatorních výdajů. Není divu, vždyť ČSSD si uplácí chudší občany různými nesmyslnými dávkami a rozdává z toho, co ještě ani nebylo vyprodukováno. Ale dluhy se vlastně neplatí, jak řekl předseda socialistů.

Téma radar. Zde je možno sledovat myšlenkové veletoče předsedy ČSSD. Nejprve začne vláda ČSSD s USA vyjednávat prostřednictvím ministra obrany Tvrdíka. Jiří Paroubek před volbami 2006 prohlásí, že je pro radar a pokud možno i rakety. Později, když už ne rakety, tak aspoň radar. Pak radáreček. Nato řekne, že on je pro radar, ale ČSSD je proti, takže pokud chce být předsedou musí být proti. A nakonec prohlásí, že byl vždycky proti radaru.

Když se ukáže, že ohánění se ruskou nevolí padlo, protože se ČR dohodla s USA a USA s Ruskem, začne kritizovat, že jsme byli ve vyjednávání slabí a měli jsme žádat alespoň to samé co Polsko. A když se ukáže, že se skutečně něco podobného připravuje, tak je ze strany ČSSD tento postup označen za prachsprosté kupčení. ČSSD by si tedy měla nejprve ujasnit, co vlastně chce.

Uznání či neuznání Kosova je záležitostí silně okrajovou. Ač jsem zastánce toho, že každý národ má právo na sebeurčení, mělo by dojít k oboustranné shodě, jako tomu bylo v případě Československa. Jednostranné odtržení Kosova hrozí dalším balkánským ozbrojeným střetem. Dle mého názoru by měla ČR s uznáním Kosova vyčkat, až se Srbsko s Kosovem domluví.

Podpora živnostníků? Tak tohle snad nemůže pan poslanec Hašek myslet vážně. Vlády ČSSD znepříjemňovaly živnostníkům život natolik, že spousta z nich si šla raději stoupnout na úřad práce, než platit minimální daň, ačkoli v té době prokazatelně nevydělávali. ČSSD stavěla živnostníky do pozice, že se na ně hledělo předem jako na zloděje. Nazývá-li toto poslanec Hašek podporou živnostníků, pak by si to měl jít za stejných podmínek vyzkoušet na vlastní kůži.

Pan poslanec, který proslul při prezidentské volbě kontrolou vlastních poslanců pohyby, za něž by se nemusela stydět ani cirkusová hadí žena, se ohání tím, že na reformě vydělali jen ti nejbohatší. To je ale nesmysl. Díky zvýšení daňových úlev na reformě vydělali všichni a ti nejchudší daleko víc než střední třída. Plést do reformy zvýšení cen potravin, které se děje celosvětově a na růstu cen se nemalým poměrem podílí neefektivní pěstování plodin pro biopaliva a zamíchat do toho třiceti korunový poplatek u lékaře svědčí o naprosté neznalosti pana poslance.

Pravdou je, že reforma zdražila potraviny o 3,80 Kč na utracenou stokorunu. Jinými slovy, utratí-li někdo za měsíc dva tisíce za potraviny, je nárůst na DPH 76 Kč, tedy jeden a půl krabičky cigaret. Pan poslanec Hašek se dále ohání novými spotřebními daněmi. Ale to pláče na špatném hrobě, protože ekologické spotřební daně byly nařízeny Bruselem, nikoli touto vládou.

O zbytku "dortu pejska a kočičky" už nemá cenu polemizovat. Pokud má ČSSD svá řešení problémů, proč je tedy neprezentuje? Jediné s čím se vytasila, jsou plakáty ODS Mínus, navíc s pravopisnou chybou. Touto negativistickou kampaní pouze straší obyvatelstvo a vyvolává tzv. "blbou náladu".

Jestliže pan poslanec Hašek čeká na diskusi, musí nejprve nabídnout vlastní alternativy. A alternativou na vše jen říkat "vše, co dělá ODS, je špatně", při sebevětší vůli není.

I já čekám pane poslanče, a to pět měsíců. Před pěti měsíci jsem vašim stranickým kolegům poslancům Seďovi a Rafajovi položil dotaz, co se stalo se sliby ČSSD před volbami v roce 2002? Pan Rafaj mi odpověděl, že si teprve bude muset zjistit, co tehdy ČSSD slibovala, protože to neví a pan Seďa se ani nenamáhal odpovědět jedinou čárkou. Snad tedy budu mít štěstí u vás.

Jak jste v letech 2002 až 2006 snížili nezaměstnanost? Byla do roku 2005 vybudována celá dálnice Praha - Hradec Králové? Jsou léky pro seniory nad 70 let zdarma? Kde je 50 tisíc do každé kolébky? Kde je samostatná důchodová pojišťovna? Kde je příspěvek 70 tisíc na nákup osobního vozu?

A k těm nesplněným slibům bych mohl přidat ještě jeden, o čtyři roky mladší. Před volbami 2006 sliboval pan Jandák každému, kdo nebude volit ČSSD "přes držku". Mohl by mi upřesnit termín, kdy se hodlá dostavit, abych byl doma a mohl mu to na místě vrátit?

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

4738 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Jsme kolonií západuTři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světa

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí„Jeden Pat a Mat na celou Evropu?“ Profesor Krejčí a Vrbětice: Je to na popravu
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění