Zelení a pravice? Ale kdepak.

Autor: Adam Juřica | Publikováno: 7.4.2008 | Rubrika: Politika
Zelení

Všichni si jistě vybavíme, za jakých okolností byla sestavena dnešní koalice. Není tedy třeba to znovu rozebírat. V této koalici jsme však mohli vidět pro mnohé nový politický subjekt. Mám na mysli Stranu zelených.

Zpočátku oslovila velké množství voličů, ba dokonce i některé pravicové. V té době u nás začalo propukat ono „zelené šílenství“ a Bursíkova družina se tak svezla na módní zelené vlně, což ji zajistilo místo ve vládní koalici. Již tehdy měli mnozí liberálové a pravicoví konzervativci podezření, že ze Strany zelených se vyklube levicově orientovaný politický subjekt. Nyní můžeme říci, že se tak skutečně stalo. Nechci však psát o té „naší“ Straně zelených, nýbrž to pojmu obecně. Já jen vyjádřím mé přání, aby paní Džamila a její ministerstvo byli smeteni z politické scény.

V rámci ekologického hnutí působí velice početná a silná socialistická frakce. Patrně nejzřetelnější je to u německých Zelených, jejichž mnozí představitelé se rekrutovali z krajně levicových skupin. Abych mohl uvést příklad, dovolím si citovat předního německého ekosocialistu Rudolfa Bahra:“Hlavní příčinou environmentálních problémů je kapitalismus.“. Někteří ekosocialisté zacházejí dokonce tak daleko, že se dovolávají Marxe! Podle nich Marx ve svých ranných dílech hovoří o „přibližování se přírodě prací“. Já se proto ptám, jde stále ještě o lidi, kteří se zajímají o stav životního prostředí, anebo sledujeme moderní teoretiky „vykořisťování“?

Industrializace ničí přírodu a industrializace je důsledkem kapitalismu. Příčinou všeho zlého je tedy kapitalismus. Nejsem si jist, zda by se páni ekosocialisté chtěli vrátit do dob, kdy veškeré prostředky byly zaměřeny na těžký průmysl. A pokud mne mé znalosti neklamou, tak těžký průmysl není pro přírodu zrovna tím nejlepším, zvláště ten socialistický model. Dokonce právě socialisté se svým pojetím ekonomiky drancovali a ničili přírodu snad nejvíc!

Zelení by měli jasně říci, o co jim jde. Zda chtějí dále rozšiřovat pozitivní diskriminaci, legalizovat drogy či jim opravdu jde o ochranu životního prostředí. Pokud však nadále budou prosazovat omezení, nařízení a další populistické normy ohledně biopaliv apod. a činit výše uvedené, nemají s pravým politickým spektrem nic společného. Napadla mne jedna věc, slyšeli jste od někoho ze Strany zelených, že za nynější zdražení nemůže „daňová reforma“, nýbrž významně se na něm podílejí různá ekologická opatření? Která mimochodem nefungují zdaleka tak, jak by měla. Dokonce se objevují hlasy, že jsou kontraproduktivní. Přiznám se, že já nikoliv.

I vzhledem k výše uvedenému nepodpořme na podzim tzv. ekology. Ochraně životního prostředí ANO. Ale po racionálním uvážení, fungující a výrazně nezasahující do našich svobod.

4342 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění