Komunistický dorost je znám svou radikálností a představa, že tato juniorka bude postupně nahrazovat přestárlé zasloužilé členy je evidentní hrozbou do časů příštích. Právě tito junioři stojí za organizováním protestů proti americkému radaru, byť se v poslední době na zvacích letácích jejich název neobjevoval.

Komunistická juniorka byla v říjnu 2006 oficiálně ministerstvem vnitra rozpuštěna pro to, že její program byl protiústavní a propagoval kroky směřující k potlačení práv a svobod. Je paradoxem, že právě odkazem na zaručení práv a svobod se týkala žaloba KSM na ministerstvo.

Podle KSM ministertvo postupovalo protiústavně a svým rozhodnutím nedodrželo ústavně zaručenou svobodu projevu, právo vyhledávat a šířit informace a svobodně se sdružovat. Hlavně, že tato práva fungují všude tam, kde jsou komunisté u moci.

Mladí komunisté mají především ve svém programu odstranění soukromého vlastnictví výrobních prostředků a jeho nahrazení vlastnictvím společným i za použití síly. Senioři stejné ideologie jsou trochu opatrnější.

Ti ve vém programu donedávna sice hlásali totéž, ale bez použití síly. Komunisté nás naučili číst mezi řádky, takže z jejich programu obaleném do spousty krásných slovíček čouhala jako sláma z bot snaha o znárodnění, znovuzavedení uličních výborů a kádrování.

Je komické, když se v diskusích dočítám, že návrat komunistů u nás v podobě před rokem 1989 není možný, protože už neexistuje SSSR. Jak hluboký to je omyl. Totalitní stát může vzniknout kdykoli a nemusí mít za zády Velkého bratra. Stačí se podívat, jak to jde soudruhům na Kubě, v KLDR nebo Bělorusku.

Nemusí vždy jít jen o komunisty, ale podobné státy lze nalézt i v socialistické podobě, jako třeba ve Venezuele nebo v Sýrii. Pro tyto státy je pak stejným pojítkem snaha o ovládnutí životů "poddaných", kdy je moc soustředěna v rukou úzké skupiny pohlavárů prakticky bez možnosti je odvolat. Nezřídka pak dochází v těchto státech k nesvobodným volbám, cenzuře a útlaku vlastního obyvatelstva.

Po dlouhých dvou letech je tedy rozpuštění komunistické juniorky potvrzeno. Určitě se KSM znovu odvolá a znovu se bude dožadovat práv, přičemž o povinnostech nechce slyšet. Jen doufejme, že to zase nebude trvat několik let, než soud rozhodne a mezitím bude KSM šířit svou zvrhlou ideologii.

Když už konečně je rozpuštění KSM potvrzeno, možná nastal čas začít zkoumat jejich seniorské družstvo. Dnes ještě ne, venku občas sněží, ale jednoho krásného dne... Slovy klasika, přijde den, zúčtujem spolu. Komunistům by zákaz činnosti opravdu slušel a napravila by se tak chyba prvního polistopadového prezidenta s jeho heslem "nejsme jako oni".

Napsáno pro http://blog.idnes.cz

Nadpis redakčně upraven